Ten gigantyczny czytnik Sony obsługuje WYŁĄCZNIE pliki PDF. Kosztuje 3000 zł

Robert Kędzierski
Sony zaprezentował kolejne urządzenie dla użytkowników biznesowych. DPT-RP1 obsługuje wyłącznie PDFy, ale i tak zechcesz go mieć.

Sony zaprezentował nową wersję olbrzymiego czytnika wyposażonego w e-papier. Urządzenie, które "rozumie" jedynie pliki w formacie PDF jest przeznaczone głównie do pracy. Dotykowy ekran o rozmiarze 13,3 cala ma rozdzielczość  2200 x 1650 pikseli. Jak wskazuje Świat Czytników jest w stanie wyświetlić 16 odcieni szarości. Ma zaledwie 6 mm grubości i waży 349 gramów. 

Podłącz klawiaturę, współpracuj z komputerem

DPT-RP1 można połączyć z klawiaturą Bluetooth a także  komputerem wyposażonym w specjalną aplikację Sony. Dzięki dołączonemu do zestawu rysikowi można wykonywać odręczne notatki, zakreślać wybrane obszary, nanosić poprawki.

Czytaj też: Czy przestarzały smartfon może się do czegoś przydać? Ma 14 zastosowań!

embed

Urządzenie, które obsługuje jedynie format PDF jest dość drogie - kosztuje 700 dolarów czyli blisko 3000 złotych. Ale dla wielu zadań wydaje się znacznie wygodniejsze niż zwykły tablet czy komputer. 

Cena dla wielu jest barierą, ale Sony udowadnia, że do e-papier ma w wielu sytuacjach wielką przewagę nad tradycyjnymi wyświetlaczami. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Ten gigantyczny czytnik Sony obsługuje WYŁĄCZNIE pliki PDF. Kosztuje 3000 zł
Zaloguj się
 • wolktm

  Oceniono 1 raz 1

  Wydaje mi się że ma laga niestety. literki wydaję się pojawiać z opoźnieniem

 • Oceniono 1 raz 1

  Bardzo fajne urządzenie - dawno mam na liście zakupowej, tylko cena zaporowa. Za tą cenę można mieć lapa 2w1 z dużym ekranem, ale jednak ten tablet lepszy bo:
  - ma ekran e-ink - dobrze się czyta, nawet w słońcu
  - ma dużą rozdzielczość na rysik - można rysować
  - jest większy niż kindle więc lepiej się czyta - mniej scrolowania
  - jest lekki i poręczny

 • archieil

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwszy czytnik e-booków, który wydaje się być satysfakcjonujący.

  Ktoś z Sony chciałby mi go dać w prezencie? ;-)

  Bo o notatki w przepisach kucharskich molestowałem kilka firm z przepisami ;-)...
  ukradli mi wredni mój pomysł.

 • Trolluj T

  Oceniono 1 raz 1

  Ehhh... Świetna sprawa do nauki... Notatki robione bezpośrednio na materiałach... Szkoda tylko, że póki co jest tak drogo i obsługuje tylko trudno skalowalne PDFy.

 • kayll

  0

  proszę o radę - w którym sklepie w Polsce można kupić wysokiej klasy laptop w pudełku, które ma nieruszaną plombę producenta ? Pytałem w sieci #nie dla # - mówią, że wszystkie pudełka są otwierane, pytałem w S - mówią ,że otwierają. Pytam bo już dwa razy kupiłem uszkodzony laptop w jak się potem okazało zerwaną plombą #nie dla# a drugi był już wcześniej zarejestrowny na stronie producenta ale poprzedni właściciel zapomniał usuną dane - a sprzedano mi jako fabrycznie nowy. Jak to możliwe, że sklep zrywa plomby producenta ? z tego wynika, że mnóstwo sprzętu jest ze zwrotów albo naprawianym jeszcze w sklepie ?

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy 0

  Asus UX310 ma 3200 na 1800 pixeli, podobnie Dell. Kosztuje wiecej, ale jest normalnym kompem, nie czytnikiem.
  Do tego pelna wersja Acrobat i mozna edytowac pliki pdf i nie tylko. Do samego czytania wystarczy SumatraPDF Kowalczyka.

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz -1

  Moj samsung 10 calowy plus app tez to robi, moj smark tez to robi (ta sama aplikacja)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX