Masz telefon w Orange? Lepiej sprawdź rachunek. Od miesięcy mogłeś płacić 19,99 zł za usługę, z której korzystał ktoś inny

Robert Kędzierski
Niebezpiecznik donosi o problemach z usługą Orange Spotify Premium. Istnieje ryzyko, że niektórzy użytkownicy sieci byli obciążani rachunkiem za cudze konto.

We wrześniu zeszłego roku Orange umożliwił swoim klientom dostęp do muzycznej chmury Spotify. Niebezpiecznik.pl informuje, że usługę prawdopodobnie można było włączyć na cudzy koszt.

Czytaj też: Orange ostrzega przed tym podstępnym oszustwem. 

Aktywacja Spotify Premium (wersji bez reklam) wymagała trzech kroków. Najpierw należało wpisać numer telefonu, który miał być obciążony opłatą 19,99 zł miesięcznie. następnie przejść do Spotify, a na końcu wpisać aktywacyjny kod SMS. 

Spotify Premium można było aktywować prawdopodobnie obciążając cudze kontoSpotify Premium można było aktywować prawdopodobnie obciążając cudze konto Fot. za zgodą Niebezpiecznik.pl

Kod można było jednak wydobyć ze strony, do jego odczytania nie był potrzebny telefon. A zatem istnieje możliwość, że ktoś uzyskał dostęp do usługi Spotify Premium obciążając cudze konto, podając obcy, a nie swój numer telefonu. 

Orange potwierdził istnienie luki i już ją załatał. Nie ma też potwierdzonych informacji o tym, że ktoś faktycznie korzystał ze Spotify Premium na cudze konto. Istnieje jednak takie ryzyko, dlatego klienci sieci powinni sprawdzić wysokość swoich ostatnich rachunków. Dotyczy to też klientów innych sieci, podobny problem może dotyczyć zupełnie innych usług.  

Więcej o:
Komentarze (11)
Masz telefon w Orange? Lepiej sprawdź rachunek. Od miesięcy mogłeś płacić 19,99 zł za usługę, z której korzystał ktoś inny
Zaloguj się
 • jami100

  Oceniono 6 razy 4

  Orange to mafia. Miałem kiedyś z nimi umoweę. Skończyłą sie a oni nadal przysyłali faktury. Nic nie pomagało i dopiero po zgłoszeniu sprawy do prokuratury uspokolili się. Prokuratura oczywście nie dopatrzyła sie przestępstwa, bo dopiero zamierzali mnie okraść, ale nie zdołali.

 • flyer

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem na jakim zajebistym systemie pracuje orange, ale za każdym razem jak przedłużałem u nich umowę to system się mylił na moją niekorzyść, więc to norma od prawie 10 lat. ;>

 • endru098

  Oceniono 4 razy 0

  Sorry ale trzeba być idiotą aby płacić 20 zł i o tym nie wiedzieć....
  Autorze też płaciłeś? A może płacisz nadal ... ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX