Gazeta.pl Next >  Technologie >  Tego jeszcze nie było. Za miesiąc HTC pokaże telefon reagujący na... ściskanie

Tego jeszcze nie było. Za miesiąc HTC pokaże telefon reagujący na... ściskanie

A A A
HTC U

HTC U

Zdaje się, że HTC nie zamierza się poddać i następny flagowiec wyposaży w funkcję, której jeszcze nie było. Nowość pozwoli na łatwiejsze poruszanie się po systemie.

W ostatnich latach HTC zdecydowanie nie błyszczy na rynku smartfonów. O tajwańskim producencie jest raczej cicho, a ich produkty raczej nie mogą pochwalić się niczym wyjątkowym.

Samsung i LG i Xiaomi udowodnili, że można umieścić duże wyświetlacze w bardzo wąskich ramkach. Sony pokazał z kolei smartfon z kamerą rejestrującą wideo w 960 klatkach na sekundę.

Zdaje się jednak, że HTC nie chce odstawać od konkurencji. Tajwańczycy pokażą smartfon, który obsługuje zupełnie nową metodę poruszania się po systemie. Jego krawędzie będą reagowały na ścisk.

Działanie nowej funkcji możecie zobaczyć na poniższym filmie opublikowanym przez znanego w branży informatora Evana Blassa:

Za pomocą gestów na bocznych krawędziach będzie można otworzyć menu przydatnych aplikacji i w wygodny sposób wybrać właściwą i uruchomić. To może ułatwić nieco chociażby obsługę telefonu jedną ręką.

HTC UHTC U fot. screen ze strony HTC

Doniesienia na temat nowej funkcji zdaje się potwierdzać samo HTC. Tajwańczycy zapraszają na prezentację nowego urządzenia reklamując je hasłem "Squeeze for the brilliant", co można przetłumaczyć jako: "Ściśnij, by pokazać geniusz", choć nie brzmi to najlepiej po polsku.

HTC U ma zadebiutować 16 maja i (według nieoficjalnych informacji) będzie miał na pokładzie całkiem niezłe podzespoły. Za wydajność odpowiadać ma najnowszy Snapdragon 835 i 4 lub 6 GB RAM.

Jest także aparat 12 Mpix od Sony, bateria o pojemności 3000 mAh i 5,5-calowy ekran o rozdzielczości QHD. Będzie mogło się pochwalić także wodoszczelnością potwierdzoną certyfikatem IP57.

Polecamy
    • Rząd chce zmian w prawie, które mogą uderzyć w Ubera Rząd bierze się za Ubera. Nadchodzą zmiany w prawie. Nowe obowiązki dla kierowców
    • Samsung Galaxy S8 Plus Galaxy S8 Plus to nowy król smartfonów. Ten telefon Samsunga będzie wyznaczać trendy [RECENZJA]
Komentarze (10)
Tego jeszcze nie było. Za miesiąc HTC pokaże telefon reagujący na... ściskanie
Zaloguj się
  • Oceniono 3 razy 1

    Słabo. Ja mam taki telefon, który zdejmuje ubrania na zrobionych nim zdjęciach. Oczywiście rozpoznaje wiek i przy osobach poniżej 18 lat tego nie robi.

  • Oceniono 2 razy 0

    czekam na tel. reagujacy na 3,14erdy. i na podstawie tego oceniajacy co sie je zlego a co dobrego. przy zastosowaniu algorytmu PID mozna dzieki temu dorobic sie idealnej diety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane