Blizzard poprawił błędy i udostępnił oficjalną wersję. Pierwszy StarCraft do pobrania za darmo

IEM 2017

IEM 2017 (fot. Bartłomiej Pawlak)

Dla tych, którzy z nostalgią wspominają lata 90-te i rozwiązania technologiczne wówczas stosowane Blizzard ma mały prezent. Pozwoli przenieść się o 19 lat wstecz z pomocą tej gry.

Pierwsza wersja StarCrafta została wydana (na Windowsa) jeszcze w 1998 roku szybko stając się najbardziej kasową grą roku. Przez kolejne lata sprzedała się w milionach egzemplarzy, a przez ekspertów uznawana jest za jedną z najlepszych gier w historii.

W 2010 roku ukazał się następca kultowej gry - StarCraft II: Wings of Liberty, która również zdobyła pozytywne recenzje. Jest jedną z gier, w których rywalizują zawodnicy na Intel Extreme Masters - wielkim e-sportowym święcie w Katowicach.

Już od pewnego czasu było wiadomo, że producent zdecyduje się na udostępnienie gry za darmo. Od kilku tygodni trwały testy produkcji, a teraz doczekaliśmy się ostatecznej, oficjalnej wersji wraz z dodatkiem Brood War.

Łatka oznaczona numerem 1.18 jest pierwszą od kilku lat aktualizacją i przynosi kilka istotnych usprawnień. Przede wszystkim poprawiono błędy, instalator gry i dostosowano zgodność z nowymi wersjami Windowsa.

StarCraft 1.18StarCraft 1.18 fot. screen ze strony StarCraft

Pierwszy StarCraft jest już dostępny do pobrania ze strony producenta. Do wyboru jest wersja dla PC z Windowsem lub komputerów od Apple. Dzięki temu można więc raz jeszcze zagrać w produkcję wydaną 19 lat temu.

Warto przypomnieć, że amerykański producent szykuje także nową grę, która będzie mocno odświeżoną graficznie wersją legendarnego tytułu. StarCraft: Remastered, bo tak ma nazywać się produkcja Blizzarda ma zadebiutować w połowie tego roku. Zaoferuje m.in. wstawicie dla rozdzielczości 4K.

Zobacz także
  • Mozilla Firefox Masz starego Windowsa? Tej wersji przeglądarki internetowej już nie uruchomisz
  • Samsung Galaxy S8 Plus Galaxy S8 Plus to nowy król smartfonów. Ten telefon Samsunga będzie wyznaczać trendy [RECENZJA]
Komentarze (1)
Blizzard poprawił błędy i udostępnił oficjalną wersję. Pierwszy StarCraft do pobrania za darmo
Zaloguj się
  • dupajasi0

    0

    Jakby tak jeszcze Diablo 2 odświeżyli. Choć to pewnie zabiłoby ich gamingowego potworka i nazwie Diablo 3. ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje