Apple podnosi ceny aplikacji w Polsce. Z zakupami w App Store trzeba się pośpieszyć

Apple zmieni ceny aplikacji w sklepie App Store w ciągu tygodnia. Podwyżki będą tylko na niektórych rynkach, w tym w Polsce.

Czasy kiedy najtańsze aplikacje dla iPhone'ów i iPadów kosztowały w Polsce poniżej 1 euro przechodzą do historii. Teraz na płatne programy trzeba wydać minimum 1,09 euro. Zmieniły się jednak ceny także tych droższych aplikacji.

Kolejny pułap cenowy w App Store po zmianach wyniesie 2,29 euro. Dalej będzie to 3,49, 4,49, 5,49 i 6,99. Każdy kolejny poziom jest wyższy o jedno (lub więcej) euro. Ceny rosną więc o ok. 10-15 proc. Całą listę po zmianach możecie zobaczyć poniżej:

W dalszym ciągu w App Store pozostaną darmowe aplikacje. Niestety wzrosnąć mają także ceny mikropłatności zaszytych w aplikacjach. Na takim samym poziomie pozostaną za to koszty już opłacanych abonamentów.

Apple wprowadza podwyżki we wszystkich krajach, gdzie aplikacje w App Store rozliczane są w euro. Tłumaczy swoją decyzję zmieniającym się kursem waluty względem dolara. Nowe ceny mają wejść do sklepu Apple w ciągu jednego tygodnia.

Ostatnia taka zmiana w App Store miała miejsce w styczniu 2015 roku. Wtedy Apple także podniosło ceny. Szkoda, że gigant z Cupertino nie decyduje się na obniżki w przypadku drożejącego euro.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (27)
Apple podnosi ceny aplikacji w Polsce. Z zakupami w App Store trzeba się pośpieszyć
Zaloguj się
 • wzl_1946

  Oceniono 17 razy 11

  Ludzkość przeżyła bez smartfonów tysiące lat. Teraz, gdy gimbus przez 5 minut nie ma w ręce tego badziewia, wydaje mu się, że za 5 minut umrze. Oto niewolnictwo XXI wieku!

 • java77

  Oceniono 14 razy 10

  no moi drodzy:jak was stac na aj jablko to stac was i na podwyzki aplikacji;)

 • mille666

  Oceniono 14 razy 6

  strzyc barany

 • tomi44g

  Oceniono 1 raz 1

  Apple ma 30% z tej podwyżki, reszta idzie do deweloperów. Stworzenie Appki kosztuje, więc nie ma się co dziwić że co parę lat cena idzie lekko w górę.

 • robertus555

  Oceniono 7 razy 1

  Dupków nie brakuje,będą więc płacić.

 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Kupiłem 2 kilo jabłek, bo drożeją. I tyle na temat.

 • elq_1

  Oceniono 4 razy 0

  A kto musi to goooowno kupować?
  Ogarnijcie się!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX