Na wykorzystanie tego patentu Apple czekało aż 7 lat. W nowej siedzibie będzie mieć własne pudełko do pizzy

Co można opatentować? W zasadzie wszystko, czego najlepszym przykładem jest gigant z Cupertino, który w ramach stopniowego otwierania nowej siedziby podzielił się ze zwiedzającymi ją dziennikarzami garścią ciekawych informacji. Okazuje się, że Apple Campus 2 będzie mieć nawet własne pudełka do pizzy.

Jak zauważyli dziennikarze serwisu Wired, w Apple Campus 2 nie zabraknie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, które uczynią pracę w tym miejscu marzeniem każdego fana nowych technologii. Wśród nich natrafiono między innymi na liczący sobie aż 7 lat patent na pudełko do pizzy, w którym pracownicy będą mogli przenosić jedzenie do swoich biurek.

Na wniosku patentowym jako pomysłodawcę pudełka wymieniono Francesco Longoniego, szefa działu żywności w Apple. To nie pierwszy przypadek, kiedy koncern z Cupertino otrzymuje patent z zakresu transportu jedzenia. Już wcześniej w posiadaniu firmy znalazł się projekt... papierowej torby. Tak, brzmi to kuriozalnie, ale nawet tak drobne rzeczy można chcieć opatentować.

Patent Apple na pudełko do pizzyPatent Apple na pudełko do pizzy fot. Apple

W projekcie wspomnianego pudełka do pizzy dla Apple Campus 2 uwagę zwracają ‘innowacyjne’ otwory w wieczku, które mają zapobiegać nabieraniu wilgoci przez chrupiące ciasto. Pracownicy z pewnością docenią takie rozwiązanie.

Czytaj też: Apple ma pomysł na to, jak zamienić iPhone'a w MacBooka. To jednak wciąż tylko proteza

Apple nie brakuje patentów, które mogą wydawać się nieco dziwaczne. Warto wspomnieć chociażby o zastrzeżeniu projektu urządzenia w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami, czy animacji przewracania kartek na urządzeniach elektronicznych.

Więcej o:
Komentarze (12)
Na wykorzystanie tego patentu Apple czekało aż 7 lat. W nowej siedzibie będzie mieć własne pudełko do pizzy
Zaloguj się
 • dupajasi0

  Oceniono 5 razy 3

  Who j tam z applem. Wybrałem na głównej zupełnie inny temat a trafiłem tu. Może więc niech redakcja GW wróci do działania na liczydłach zamiast kolejny raz popisywać się swoją nieudolnością w obsłudze własnej strony internetowej. ;-)

 • popis.pasozyty

  Oceniono 2 razy 2

  A dziurkowany papier do tyłka tez opatentowali?

 • Maciek Medyj

  Oceniono 4 razy 2

  Ładny mi patent... To przecież kosmici przekazali nam, Ziemianom, ten projekt. Ukryli go na Saharze (Oko Sahary) i dopiero dzięki satelitom mogliśmy go odkryć.

 • lady_ela

  0

  A pizzę do własnego pudełka będą kupować w Pizza Rondo pod Rondem Jagiellonów w Bydgoszczy. I czekali na to 7 lat. Teraz już wszytko rozumiem.

 • pablo-102

  Oceniono 2 razy 0

  Do artykułu prowadzi link z głównej o 500+

 • flyer

  0

  Zapewne pudełko jest z ekologicznego styropianu i dlatego potrzebne są otwory odpowietrzające - w przypadku pudełka tekturowego [zapewne trochę droższego w masowej produkcji od styropianowego] wilgoć pochłania i oddaje na zewnątrz samo pudełko, za to słabo izoluje cieplnie. I pewnie o to chodziło w patencie - żeby pizza była jak najdłużej ciepła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX