Do sieci wyciekły zdjęcia nowego komputera Microsoftu. Tak, tego, który oficjalnie nie istnieje

Daniel Maikowski
Mirosoft Surface Pro

Mirosoft Surface Pro (fot. Evan Blass/ Venture Beat)

W sieci pojawiły się zdjęcia, które prawdopodobnie prezentują następcę urządzenia Microsoft Surface Pro 4. Co ciekawe, firma z Redmond wciąż nie potwierdziła, że ten komputer w ogóle ma się pojawić w sprzedaży.

Znany bloger i dziennikarz technologiczny Evan Blass opublikował na swoim kanale w serwisie Twitter zdjęcia nowego urządzenia z rodziny Microsoft Surface. Publikacja ta przeszłaby raczej bez echa, gdyby nie fakt, że dotychczas przecieki prezentowane przez Evana Blassa niemal za każdym razem znajdywały potwierdzenie w faktach.

Surface Pro, bo taką nazwę ma nosić nowy komputer Microsoftu, swoim wyglądem nawiązuje do ostatniej hybrydy giganta z Redmond, czyli Surface Pro 4. To wciąż ten sam 12-calowy tablet z doczepianą klawiaturą (nieco smuklejszą) oraz rysikiem.

Z licznych  przecieków wynika, że Surface Pro miałby zostać wyposażony w ekran 12,3 cala o rozdzielczości 4K, procesor i7, aż 16GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB.

Blass sugeruje, że premiera tego urządzenia odbędzie się 23 maja w Szanghaju. Takie doniesienia pojawiły się w mediach wcześniej, ale Microsoft stanowczo im zaprzeczył.

Panos Panay, szef działu Surface w Microsofcie podkreślał wówczas, że nowy Surface Pro jeszcze nie powstał, bo Surface Pro 4, który swoją premierę miał dwa lata temu, wciąż spełnia oczekiwania konsumentów.

Niewykluczone jednak, że milczenie Microsoftu to jedynie "zasłona dymna", która ma podgrzać atmosferę wokół premiery nowego komputera.

Microsoft Surface ProMicrosoft Surface Pro fot. Microsoft

Microsoft nie lubi USB-C?

Jeśli przyjrzymy się opublikowanym renderom, to uwagę przyciąga pewien szczegół - brak portu USB-C. Microsoft wydaje się być sceptyczny wobec nowej technologii. Portu USB-C zabrakło również w zaprezentowanym kilka tygodni temu Surface Laptop.

Czytaj też: Microsoft ujawnił ceny Surface Laptop. A mogło być tak pięknie

Apple prezentuje podejście zgoła odmienne. Ubiegłoroczne modele laptopów MacBook Pro zostały wyposażone jedynie w porty USB-C (kompatybilne z Thunderbolt 3), co zdecydowanie nie spodobało się wielu użytkownikom. Nowa seria komputerów Apple'a ma zostać zaprezentowana już w czerwcu podczas konferencji WWDC. Ciekawe czy firma z Cupertino znów postawi jedynie na USB-C, czy też zrewiduje swoją strategię.

Źródło: Evan Bliss/Venture Beat

Zobacz także
  • Microsoft prezentuje Windows 10 S i Surface Laptop Microsoft ujawnił polskie ceny Surface Laptop. A mogło być tak pięknie
  • Microsoft prezentuje Windows 10 S i Surface Laptop Microsoft zaskoczył wszystkich. Właśnie pokazał nowy Windows i nowy komputer. Podbiją rynek?
Komentarze (12)
Do sieci wyciekły zdjęcia nowego komputera Microsoftu. Tak, tego, który oficjalnie nie istnieje
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane