Dowiedzieliśmy się jak szybka będzie elektryczna Tesla Model 3. Dorówna Ferrari i Porsche

Robert Kędzierski
Do sieci przedostały się nowe informacje na temat najnowszego elektrycznego samochodu produkowanego przez firmę Elona Muska. Tesla Model 3 od zera do (niemal) setki przyspieszy równie szybko co jego słynni, napędzani benzyną konkurenci.

Na stronach Insideevs.com pojawiły się nowe doniesienia dotyczące elektrycznego samochodu Tesla Model 3. Pojazd, który jest niezwykle istotny dla dalszej ekspansji spółki Elona Muska ma przyspieszać od 0 do 96,6 km/h (60 mph) w 5,6 sekundy. Elektryczny pojazd będzie więc mógł równać się pod tym względem z Porsche 911 Carrera (1984) czy Ferrari 410 (1955), Lamborghini Countach.

Czytaj też: Na giełdzie Tesla jest warta więcej niż Ford. Szaleństwo?

Z danych opublikowanych przez Teslę wynika też, że "trójka" będzie mieć 345 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wiadomo też, że samochód będzie dostępny w mniej niż stu wariantach. 

Warto przypomnieć, że Model S, bardziej prestiżowy model, osiąga tę samą prędkość w 2,3 sekundy dorównując najszybszym samochodom świata. 

Żadne auto produkcyjne, które do tej pory przeszło restrykcyjne testy Motor Trend nie było w stanie przekroczyć bariery 2,3 sekundy od 0 do 60 mil/h. Przyspieszenia Tesli S nie pobili nawet tacy potentaci jak Ferrari, Porsche czy McLaren.

Tesla 3 będzie kosztowała 35 tys. dol. (130 tys. zł), czyli dwukrotnie mniej niż Model S. Firma w 2016 r. otrzymała 600 tys. przedpremierowych zamówień.

Od ogłoszenia ostatnich, niezbyt dobrych wyników kwartalnych, wartość Tesli wzrosła. Akcje wyceniane są obecnie na 315 dolarów, na początku maja ich cena oscylowała wokół 300 dolarów. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Dowiedzieliśmy się jak szybka będzie elektryczna Tesla Model 3. Dorówna Ferrari i Porsche
Zaloguj się
 • Pisul Maximus

  Oceniono 9 razy 1

  A nasze Shreczątko ze zrobionymi zębami z PO mówił że elektryki to głupota. I Morawiecki nie powinien rozwijać tej nowej gałęzi gospodarki nad Wisełką. Pewnie za chwile odszczeka to jak było po zamachu w Manchesterze z przyjmowaniem islamistów.

 • polsilver100

  Oceniono 3 razy 1

  MUSK czy Mózg?

 • m78k

  Oceniono 2 razy 0

  Rosji płacimy z ropę i gaz 75 mld zł rocznie. Gdybyśmy przestali kupować, to moglibyśmy za te pieniądze wypłacać każdemu dorosłemu Polakowi 1000 zł miesięcznie za nic. A Polska waluta tak by się umocniła w stosunku do Euro i innych walut, że Polska byłaby dwa razy bogatsza niż Niemcy. O taka stawkę toczy się gra z tą elektromobilnością. Morawiecki po raz pierwszy w historii ma konkretny i realny a jednocześnie prosty plan, jak z Polski zrobić mocarstwo. Powinniśmy wszyscy całować Morawieckiego po rękach i modlić się za niego, żeby nie stało się mu nic złego. A środowiska opłacane przez Sorosa wiedzą na co się zanosi w Polsce i padły z tego powody we wściekłość. Będą pod Morawieckim na wszelkie sposoby kopać dołki i nie będą szczędzić pieniędzy, żeby mu przeszkodzić. Potężna i samodzielna Polska, to jest zły sen Sorosa!

 • 13mb

  Oceniono 2 razy 0

  TESLA S 100amp/h 4X4 ZASIĘG W ZALEŻNOŚCI OD PRĘDKOŚCI ( np. 100 km/h i od włączonej lub nie klimatyzacji ) 585 - 684 km, I PRZYSPIESZENIE 2,7 SEK. OD 0 DO100 km/g. MODEL S 85 amp/h, Z TYLNYM TYLKO NAPĘDEM POBIJA PORSCHE PANAMERĘ S NA 400 m ( ćwierć mili ) O DWIE DŁUGOŚCI !!! DANE TESTOWE !!!

 • jan.go

  0

  Elektryczny Datsun z lat 70 był nie wiele wolniejszy

 • Szymon Zambrowski

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo! Jestem pod wrażeniem. Samochód który nie został jeszcze wyprodukowany będzie szybszy niż auto z roku 1955, a nawet 1984! Niesamowite! Lepszy niż ponad 30-letnie Porsche! Żałuję że tu zajrzałem.

 • Oceniono 1 raz -1

  W kwestii zupełnie nietechnicznej: ciekawi mnie, dlaczego autor artykułu napisał "elektrycznA Tesla" zamiast "elektryczny tesla", w końcu Nikola Tesla był chłopem, a nie babą. Poza tym nazwy marek samochodów powinno się pisać mała literą.

 • darek8125

  Oceniono 7 razy -5

  po co takie artykuły publikować w polsce, skoro większość polaków zarabia ~2tys zł/mc. i nie stać ich na godne życie a co dopiero na auto ( nawet najtańsze tico)..w przeciwieństwie do Europejczyków ( niemcy ,anglicy..itd) tam przeciętny Adolf zarabia ~2.5.tys euro (czyli10tys zł)....... i za swoje 5 wypłat stać go na nowe auto z salonu ( np. opel meriva.skoda fabia..itd)... i to nas różni od cywilizowanych krajów....JESTEŚMY ZADU-PIEM EUROPY...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX