Elon Musk ma sposób na korki w mieście. Przeszkodą są jednak przepisy

Elon Musk

Elon Musk (fot. AP Photo / Ringo H.W. Chiu)

Jedna z firm Elona Muska ma sposób na pozbycie się korków. Pomysłem zainteresował się już burmistrz Los Angeles. Niestety na drodze do realizacji projektu stoją przepisy.

The Boring Company, jedna z firm należących do Elona Muska przymierza się do wiercenia tuneli, które rozwiązałyby problem korków w mieście.

Wszystko zaczęło się w grudniu ubiegłego roku, kiedy zniecierpliwiony korkami przedsiębiorca ujawnił swój pomysł na Twitterze. Nieco później w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie maszyny z logo firmy Muska.

Plan zakłada stworzenie sieci podziemnych tuneli jako alternatywnej metody transportu m.in. dla samochodów, rowerów i pieszych. Tunele byłyby rozmieszczone na wielu poziomach, co umożliwiałoby bezkolizyjne przemieszczanie się pod powierzchnią.

Teraz szef Tesli przekazał na Twitterze, że rozmawiał już z burmistrzem Los Angeles, Ericem Garcettim, który jest przychylny pomysłowi Muska.

Mieszkańcy miasta mogę jednak o tunelach na razie zapomnieć. Przedsiębiorca przyznał, że większym problemem niż technologia są odpowiednie zezwolenia.

Nawet jeśli budowa podziemnej sieci jest już możliwa, to na drodze stoją przepisy, które nie zawsze nadążają za rozwojem technologii.

Problem ten dotyczy oczywiście nie tylko tak wielkiego przedsięwzięcia jak budowa tuneli, ale także dostarczania przesyłek z pomocą dronów czy transportu autonomicznymi samochodami.

Zobacz także
 • CIA może włamać się niemal do dowolnego routera na świecie i zainfekować go złośliwym oprogramowaniem CherryBlossom Od 10 lat możesz "pracować" dla CIA w ogóle o tym nie wiedząc. Agenci mogli przejąć twój router
 • Ataribox Legendarna marka pracuje nad nową konsolą. Będzie nowy konkurent dla PS4 oraz XBONE?
Komentarze (47)
Elon Musk ma sposób na korki w mieście. Przeszkodą są jednak przepisy
Zaloguj się
 • mooki

  Oceniono 11 razy 3

  Problemem jest przeludnienie. Niedlugo zrobi sie w Europie Irak i problem sam zniknie.

 • the_incognito

  Oceniono 18 razy 2

  Ale takie tunele podziemne, często na różnych poziomach, już są - nazywają się Metro.

 • maly_obibok

  Oceniono 10 razy 2

  Który to już jego pomysł w tym roku? Rzucać pomysłami to kazdy potrafi, tylko jeszcze przydałoby sie zastanowić czy są sensowne, możliwe do zrealizowania i opłacalne

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 1 raz 1

  Niby fajne ale wole na powierzchni bo bliżej widać więcej no i te durne 50km/h w tunelach np wisłostrady

 • 1.melord

  Oceniono 4 razy 0

  sposob...prosty jak drut
  ZAKAZ parkowania w szeroko pojetych centrach miast
  dziala to w Tokio,Singapurze,NY, i wielu innych miastach....znacznie wiekszych od prowincjonalnej na standardy europejskie W-wy czy zadymionego wiecznie Krakowa

 • japka_putina

  0

  O ile pamiętam zapowiedzi, Musk chciał wiercić dużo szybciej i dużo taniej, niż reszta świata. Ciekawe, że zamiast szokować nas przełomowymi osiągnięciami w tej dziedzinie, narzeka tylko na biurokrację.

 • ezo-mir

  Oceniono 12 razy 0

  Nawet Elon Musk ma raz na jakiś czas głupi pomysł.

  A korki w miastach już teraz zmniejszamy odpowiednią zabudową (lepsze są miasta zwarte) i komunikacją miejską.
  Niebawem korki zlikwidujemy czymś nad czym pracuje także Musk - samochodami autonomicznymi.
  Autonomiczne busiki (np. na 6-8 osób) zastąpią zupełnie samochody i zaczną dowozić nas albo bezpośrednio do miejsca docelowego, albo pośrednio przez dwa busiki, albo pośrednio np. do tramwaju czy metra.
  Liczba samochodów zmniejszy się drastycznie. Po pierwsze jeden busik będzie mógł kursować kilka razy i w ten sposób zastąpi kilka-kilkanaście samochodów, a po drugie będzie woził średnio 5-6 osób, a nie jak teraz samochody 1,2 osoby. Gdy liczba samochodów spadnie do 10% obecnej liczby to korki praktycznie znikną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje