Gazeta.pl Next >  Technologie >  Elon Musk ma sposób na korki w mieście. Przeszkodą są jednak przepisy

Elon Musk ma sposób na korki w mieście. Przeszkodą są jednak przepisy

A A A
Elon Musk

Elon Musk

Jedna z firm Elona Muska ma sposób na pozbycie się korków. Pomysłem zainteresował się już burmistrz Los Angeles. Niestety na drodze do realizacji projektu stoją przepisy.

The Boring Company, jedna z firm należących do Elona Muska przymierza się do wiercenia tuneli, które rozwiązałyby problem korków w mieście.

Wszystko zaczęło się w grudniu ubiegłego roku, kiedy zniecierpliwiony korkami przedsiębiorca ujawnił swój pomysł na Twitterze. Nieco później w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie maszyny z logo firmy Muska.

Plan zakłada stworzenie sieci podziemnych tuneli jako alternatywnej metody transportu m.in. dla samochodów, rowerów i pieszych. Tunele byłyby rozmieszczone na wielu poziomach, co umożliwiałoby bezkolizyjne przemieszczanie się pod powierzchnią.

Teraz szef Tesli przekazał na Twitterze, że rozmawiał już z burmistrzem Los Angeles, Ericem Garcettim, który jest przychylny pomysłowi Muska.

Mieszkańcy miasta mogę jednak o tunelach na razie zapomnieć. Przedsiębiorca przyznał, że większym problemem niż technologia są odpowiednie zezwolenia.

Nawet jeśli budowa podziemnej sieci jest już możliwa, to na drodze stoją przepisy, które nie zawsze nadążają za rozwojem technologii.

Problem ten dotyczy oczywiście nie tylko tak wielkiego przedsięwzięcia jak budowa tuneli, ale także dostarczania przesyłek z pomocą dronów czy transportu autonomicznymi samochodami.

Polecamy
    • CIA może włamać się niemal do dowolnego routera na świecie i zainfekować go złośliwym oprogramowaniem CherryBlossom Od 10 lat możesz "pracować" dla CIA w ogóle o tym nie wiedząc. Agenci mogli przejąć twój router
    • Ataribox Legendarna marka pracuje nad nową konsolą. Będzie nowy konkurent dla PS4 oraz XBONE?
Komentarze (47)
Elon Musk ma sposób na korki w mieście. Przeszkodą są jednak przepisy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane