Kolejne zmiany w roamingu krajowym Play. Powód do zmartwienia? Rzecznik operatora wyjaśnia

Na początku czerwca pisaliśmy o drugim w ciągu pół roku ograniczeniu prędkości mobilnego internetu w roamingu krajowym Play. Okazuje się, że to nie koniec zmian, a część użytkowników musi się liczyć z kolejnymi utrudnieniami.

Tym razem sprawa dotyczy problemów w dostępie do roamingu krajowego. Smartfon nie łączy się z dotychczas dostępnymi na danym terenie nadajnikami konkurencyjnych operatorów komórkowych. Z informacji zgłaszanych przez samych użytkowników w różnych rejonach kraju problem dotyczy głównie tych, którzy dotychczas przyzwyczaili się do dostępności nadajników wszystkich czterech sieci, a w szczególności przełączania się na nadajniki T-Mobile oraz Orange.

Jak wynika z informacji umieszczonych na stronie pomocy technicznej Play, fioletowy operator gwarantuje roaming krajowy u co najmniej jednego wybranego przez siebie operatora. Jak pisze na swoim blogu rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka:

Fakty są takie, że nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie NIE. Nasza umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać

W rozmowie telefonicznej Marcin Gruszka zapewnił nas, że nadal T-Mobile pozostaje głównym partnerem Play w temacie roamingu krajowego. Ewentualne zmiany jakie mogą zauważyć niektórzy użytkownicy są podyktowane koniecznością zarządzania stale rosnącym ruchem sieciowym, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Czytaj też: Zła wiadomość dla klientów Play. Sieć znów ogranicza prędkość internetu w roamingu krajowym

Przy automatycznym przełączaniu nadajników większość abonentów może nawet nie zauważyć zmiany wprowadzonej już kilka tygodni temu. Fioletowy operator może przywrócić na stałe roaming krajowy z T-Mobile oraz Orange na wyraźne życzenie abonenta, który z takowego rozwiązania często korzystał. Wystarczy w tym celu skontaktować się z Biurem Obsługi Klientów Play.

Podstawy filmowania - w jaki sposób trzymać aparat?

Więcej o:
Komentarze (13)
Kolejne zmiany w roamingu krajowym Play. Powód do zmartwienia? Rzecznik operatora wyjaśnia
Zaloguj się
 • krzysiozboj

  Oceniono 4 razy 2

  Z internetu play korzystam raz na kilka miesięcy, gdy nawali mi mój dostawca, korzystam z innych nadajników, bo jestem poza zasięgiem play. Kiedyś było źle, takie 20-50 kilobitów na wyjściu, jak się zadzwoniło do nich, to kilka dni potrafiło być lepiej. Ostatnio jest inaczej, stara prędkość jest nieosiągalna już. Otwarcie np gazeta.pl może trwać i kilkanaście min.
  Podobnie tną na głosowych, w roamingu jest zdecydowanie gorsza jakość. Dlaczego u nich jestem i marudzę? Mam starą taryfę firma25 z jakimiś bonusami, za tak śmieszne pieniądze i tak nie dostanę nic lepszego, w play też już nie.

 • Turass Z

  0

  Jak ograniczył roaming Internetu w kraju przeszedłem do Plush i jest gitara wszystko chodzi piorunem

 • garfield

  0

  play? Wycofałem od nich już 2 numery, kolejne 4 wycofam do końca wakacji. Kiedyś może się opłacało być w play, lecz to było kiedyś...

 • reexpert

  Oceniono 4 razy 0

  To nie jest "zasięg 4 sieci", tylko "zasięg max 4 sieci, a przynajmniej 2"

 • furious07

  Oceniono 6 razy 0

  Ja i paru znajomych mamy problem z rozmowami w play - strasznie tnie rozmowe. Wku...ające :-P

 • msypa

  Oceniono 1 raz -1

  Mam to samo. Co z tego że jest tanio jak nie mam zasięgu???? Jeszcze rok umowy abo (niestety) i spadam do konkurencji. Dziadostwo!

 • kocurimysza

  Oceniono 1 raz -1

  Gorszj nie ma i nie bedzie firmy .

 • bartek8241

  Oceniono 7 razy -1

  Dziś doświadczyłem tego na własnej skórze. Pracuję w Wwie gdzie Play nie ma zasięgu w naszych biurach, jest za to TMobile. Telefon stracił zasięg i nie przelogował się. Musiałem pożyczać od kolegi fona z Orange i stamtąd zadzwonić do playa. Faktem jest, że roaming odblokowali od ręki, ale chamstwem jest, że zablokowano go bez uprzedniego ostrzeżenia. To nie moja fanaberia, że chcę korzystać z TM, względnie Orange tylko konieczność. Duży MINUS dla PLAY.

 • kocurxtr

  Oceniono 15 razy -1

  jestem w Play, często korzystam z internetu
  zmiana na gorsze JEST zauważalna
  to ostatni sezon w Play - na szczęście są inni operatorzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX