8 milionów złotych dla twórców polskiej gry planszowej. Internauci zachwyceni, płacą z góry niemal 5000 zł za zestaw

Robert Kędzierski
Twórcy polskiej gry planszowej Lords of Hellas odnieśli spory sukces. Prosili społeczność inwestorów o 50 tys. funtów. Otrzymali znacznie więcej. I to już drugi raz w historii.

Polska staje się coraz bardziej znana za sprawą gier. Nie chodzi jednak wyłącznie o sławnego na cały świat Wiedźmina. Twórcy polskiej gry planszowej Lords of Hellas udowodnili, że i oni potrafią przyciągnąć uwagę inwestorów.

Na na platformie crowdfundingowej Kickstarter ogłosili zbiórkę, której celem było 50 tys. funtów. Projekt spodobał się jednak na tyle, że Polacy mają już na swoim koncie 1,7 mln funtów, czyli ponad 8 milionów złotych.

Czym wyróżnia się gra na tle licznej konkurencji? Jest niezwykle rozbudowana i dopracowana w szczegółach, co potwierdzają liczne zdjęcia i wizualizacje. Postaci, żetony, a także sama plansza, są pełne fantazyjnych postaci i utrzymanych w klimacie detali. Ci którzy znają inne pozycje Awaken Realms, wrocławskiej firmy, która stoi za planszówką, poziom kreacji nie dziwi. Jeden z czołowych graczy na światowym rynku akcesoriów do gier drugi raz udowodnił, że zna potrzeby miłośników gier. W maju zeszłego roku zebrał na KickStarterze 620 tys. funtów na wydanie planszowej wersji gry "This War Of Mine".

Czytaj też: Kultowe gry na Androida. Szalejecie za nimi.

Lords of Hellas jest dostępna w kilku wariantach. Najtańszy kosztuje 82 funty. Są jednak zestawy znacznie bardziej rozbudowane - kosztujące 1000, 3000 czy niemal 5000 zł - również i one znalazły już dziesiątki nabywców.

 

Gra ma trafić do odbiorców w listopadzie tego roku.

Więcej o:
Komentarze (30)
8 milionów złotych dla twórców polskiej gry planszowej. Internauci zachwyceni, płacą z góry niemal 5000 zł za zestaw
Zaloguj się
 • dannniello

  Oceniono 27 razy 9

  next - kolejny poziom abstrakcji. Chyba w Agorze stwierdzili że robimy tydzień bez trzymanki w nonsensie promowanych artykułów z next na głównej gazeta.pl

  Wpierw mega optymistyczna reklama bardzo niszowego agregatora odnośników do radia, później reklama nieistniejącego połączenia szyby i monitora, a teraz reklama jakiegoś projektu z Kickstartera gdzie większość projektów to przecież mniejsze lub większe porażki (aczkolwiek trzeba przyznać że planszówki radzą sobie lepiej niż kickstarterowe gry komputerowe, które po kilku latach od planowanej premiery trafiają na rynek w jakości w najlepszym razie przyzwoitego indyka).

  Do next Agora ładuje wszystko - od nonsensownych wiadomości około IT, po bardziej sensowne polityczne wywiady jak z Balcerowiczem, albo jakieś wiadomości gospodarcze. Moim zdaniem next w obecnej formie powinien zostać "zaorany", albo przynajmniej przestańcie pisać czegokolwiek związanego z IT.

 • jebuem

  Oceniono 12 razy 4

  życie zweryfikuje, na wizualizacjach większość projektów wygląda super

 • wojtek nowy

  Oceniono 4 razy 0

  Na naszym rodzimym lokalnym podwórku też takie projekty cieszą się dużym powodzeniem.
  Przykład to gra Stworze:

  wspieram.to/Stworze

  Cel osiągnięty w tydzień, aktualnie ponad dwukrotnie przekroczony a pozostał jeszcze miesiąc na zbiórkę.

 • trezsicki

  Oceniono 14 razy 0

  Branża gier planszowych jest absolutnie niedoceniana przez pismaków, którzy nie do końca rozumieją, jak wielki to rynek. Od czasu do czasu pojawią się jakieś wrzutki, ale życzyłbym sobie dogłębnej analizy

 • hexadecimalequivalents

  Oceniono 8 razy 0

  dałbym ale nie tu

 • hexadecimalequivalents

  Oceniono 6 razy 0

  w funtach...

 • parsingerror2

  Oceniono 10 razy 0

  Wyrzeźbione max!

 • replacetextfield_div

  Oceniono 8 razy 0

  tyle co iPhone...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX