Microsoft chce zadbać o bezpieczeństwo komputerów z Windowsem 10. Nie wszystkim się to spodoba

Microsoft zamierza przypominać użytkownikom o aktualizowaniu systemu. Osoby, które celowo zwlekają z uaktualnieniem mogą być z nowej funkcji niezadowolone.

Microsoft w swoim wpisie na blogu twierdzi, że

Najbezpieczniejszym urządzeniem z Windowsem jest to zaktualizowane: z najnowszą aktualizacją funkcyjną - Windows 10 Creators Update - i najnowszymi miesięcznymi poprawkami

i ciężko się z nim nie zgodzić. Ważność poprawek i regularne aktualizowanie systemu to kwestie kluczowe.

Dlatego firma będzie przypominać ociągającym się użytkownikom o nowej aktualizacji. Mowa konkretnie o dużych uaktualnieniach przynoszących sporo zmian i wiele nowych funkcji.

Windows 10 doczekał się już trzech takich paczek - "Threshold 2" jesienią 2015 roku, "Anniversary update" w wakacje 2016 i "Creators Update" z kwietniu br.

Wszyscy, którzy nie uaktualnili systemu do Creators Update będą zatem przez Windowsa "upominani". Na ekranie pojawi się okienko z prośbą o przejrzenie swoich ustawień prywatności i zdecydowanie się na instalacje aktualizacji. Taki komunikat będzie można odroczyć 5 razy.

Nowy komunikat w Windows 10Nowy komunikat w Windows 10 fot. blog Windows

Microsoft tłumaczy, że wraz z każdą kolejną aktualizacją pojawiają się nowe formy zabezpieczeń systemu. Dlatego posiadanie najnowszej wersji jest tak ważne w walce ze szkodliwym oprogramowaniem.

Warto także przypomnieć, że Microsoft skończył w maju wsparcie techniczne dla pierwszej wersji Windowsa 10. Korzystanie z niej jest zatem bardzo ryzykowne i należy jak najszybciej przeprowadzić aktualizację do Creators Update.

Z kolei osoby, które mają już najświeższą wersję systemu będą miały następną okazję na zobaczenie okienka z przypomnieniem już we wrześniu. Wtedy Microsoft ma wydać kolejną dużą aktualizację "Fall Creators Update".

...

Więcej o:
Komentarze (58)
Microsoft chce zadbać o bezpieczeństwo komputerów z Windowsem 10. Nie wszystkim się to spodoba
Zaloguj się
 • atmt

  Oceniono 9 razy 7

  Ja w Win7 trzy lata temu zablokowałem wszelkie aktualizacje i system cały czas śmiga jak nowy. Dziwne?

 • hiszpan25

  Oceniono 9 razy 5

  kolejny raz ciesze sie ze nie mam juz tego G na swoim komputerze. dzieki pozbyciu sie tego miekkiego i malego czegos (a jak cos jest male i miekkie to musi byc do niczego) pozbylem sie tez wiecznych klopotow i czekania az komputer laskawie skonczy sie zajmowac systemem a zacznie robic to o co ja prosze...

 • maxstirner

  Oceniono 8 razy 4

  Istnieją proste narzędzia do całkowitego zablokowania komunikacji z serwerami Microsoftu, stosując zwykłe firewalle też można to zrobić starczy kilka minut. Co i rusz słyszę jęczenie, Microsoft to tamto i siamto, nie podoba sie to zablokuj i po sprawie. Te niusy są pisane specjalnie w taki sposób, inaczej nie tworzyłyby takiego nastroju niemocy, a autor uczciwie opisałby że można ominąć problem. Nie aktualizuj jak nie chcesz nie musisz.

 • predator-x

  Oceniono 8 razy 4

  Po pierwsze to po co M$ się w ogóle pyta frajerów tzn użytkowników windowsa 10. Ten system jest ich, oni go tylko pożyczają więc nie mają nic do gadania w kwestii wprowadzania nowych reklam tzn aktualizacji.

 • kolejnasprawa

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mam ikspe i nie płakam.

 • wg70

  Oceniono 3 razy 1

  Po najnowszej aktualizacji głośniki w laptopie HP zaczęły ledwo grać i musiałam cofnąć całą aktualizację

 • Jan Pers

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież mam aktualizacje automatyczne, cały czas czekam aż zaktualizuje mi się do creatorsów. Że niby jak mam to przyspieszyć. Debilny Microsoft.

 • mille666

  Oceniono 2 razy 0

  Win 10 to jedno z najbardziej szkodliwych oprogramowań.

 • szaramuszka1

  0

  Komputer mi się zaktualizował do wersji Windows Creators bez problemu, ale z 70 procesów zrobiło się 160 i system na" jałowym biegu" zajmował ponad 30% pamięci (mam 8GB). Wystarczyło włączyć przeglądarkę i jakąś muzyczkę i grzał się bez opamiętania. Byłoby miło, gdyby można byłoby sobie wybrać czy chcę jakiś Paint 3D i inne śmieciuszki, czy nie chcę (a nie chcę!). Przywróciłam wcześniejszą kompilację i ciekawa jestem, czy z powrotem zechce mi się zainstalować? Ktoś wie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX