W Europie przybywa użytkowników urządzeń z iOS. Jeden kraj wybija się ponad przeciętną

Z danych Gemiusa wynika, że w maju tego roku w niemal wszystkich z 14 analizowanych krajów europejskich zauważono zwiększenie liczby odsłon krajowych stron WWW wykonywanych z poziomu urządzeń z systemem iOS.

W badaniu Gemiusa porównano ze sobą dane pochodzące z maja 2016 oraz maja 2017 roku. Pod względem odsłon wykonanych z urządzeń z iOS przeanalizowano odsłony krajowych stron WWW w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Rosji, Serbii, Turcji, na Słowacji, a także na Łotwie, Litwie, Węgrzech, Białorusi i Ukrainie.

Popularność urządzeń z iOS w EuropiePopularność urządzeń z iOS w Europie fot. Gemius

Rekordzistą w statystykach Gemiusa okazała się Turcja, gdzie w maju 2017 roku niemal co piąta odsłona na krajowych stronach WWW pochodziła z telefonu Apple (19,4 proc.). Porównując te dane do analogicznego miesiąca ubiegłego roku zanotowano wzrost o udziału o 4,3 pp. Dwucyfrowy wynik osiągnęły również Chorwacja (10 proc.) i Rumunia (10,9 proc.).

Czytaj też: Trzy nowe doniesienia o iPhonie 8. Będzie najdroższy w historii. To świetna wiadomość. I jeszcze ten kolor

W Polsce odsetek krajowych stron WWW wykonanych z urządzeń z mobilną wersją systemu Apple zatrzymał się w maju 2017 roku na 5,6 proc (rok wcześniej 5,2 proc.). iOS nie radzi sobie specjalnie dobrze u naszych wschodnich sąsiadów. Na Ukrainie ma raptem 3,9 proc. udziału w odsłonach.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o:
Komentarze (2)
W Europie przybywa użytkowników urządzeń z iOS. Jeden kraj wybija się ponad przeciętną
Zaloguj się
 • inz.mrownica

  Oceniono 1 raz -1

  A ile np. w Niemczech, UK, Stanach?

  (wzrost o pp. nie proc.)

 • koniowi

  Oceniono 2 razy -2

  amerykańskiego pasożyta nie karmię !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX