Jak będzie wyglądać nowa konsola do gier od Atari? Producent uchyla rąbka tajemnicy

Ataribox - konsola do gier Atari

Ataribox - konsola do gier Atari (fot. Atari)

Mniej więcej miesiąc temu na świat wyszły pierwsze informacje o Ataribox, konsoli do gier słynnej marki. Teraz producent dzieli się pierwszymi szkicami koncepcyjnymi sprzętu i przy okazji zapowiada czego możemy się po tym sprzęcie spodziewać.

Dokładnej specyfikacji Ataribox jeszcze nie ujawniono, ale już teraz wiemy, że na nowej konsoli Atari pogramy zarówno w klasyczne tytuły, jak i zupełnie nowe gry. Możemy mieć zatem do czynienia z rozwiązaniem hybrydowym, które nie będzie zamkniętym systemem, jak w przypadku ostatnich retrokonsol Nintendo.

Ataribox - konsola do gier AtariAtaribox - konsola do gier Atari fot. Atari

Na tylnym panelu pudełka konsoli widać gniazdo sieciowe Ethernet, port HDMI, cztery porty USB oraz czytnik kart pamięci SD. Producent planuje wydanie dwóch wersji Ataribox - jedna z nich za sprawą drewnianych wstawek przypomina kultowy model 2600. Druga ma nieco bardziej nowoczesną stylistykę.

 

Czytaj też: Ta konsola do gier sprzedała się w 86 mln egzemplarzy na całym świecie. Właśnie przestaje być produkowana

W internecie działa już oficjalna strona Ataribox, ale poza opublikowanym w połowie czerwca krótkim teaserem nowej konsoli nie znajdziemy tam jeszcze żadnych dodatkowych informacji. Jak tłumaczy sam producent, kolejne wieści będą pojawiać się stopniowo. Jedno jest już pewne. Nowa konsola rzeczywiście powstaje.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Zobacz także
Komentarze (12)
Jak będzie wyglądać nowa konsola do gier od Atari? Producent uchyla rąbka tajemnicy
Zaloguj się
 • adasiekptasiek

  0

  ślicznie się będzie kurz osadał

 • pawel_vogel

  Oceniono 2 razy 0

  Jak zwykle, pełno konkretów:
  - ładne pudełko konsoli
  - ładne kolorowe porty USB
  - ładne gniazdo eth
  - zaskoczeniem będzie także ładny port kart SD

  Chyba nadaję się już na pismaka, jak czujesz to samo pluśnij :)

 • atarixe

  0

  Wszystko zależy czy będzie emulować atari XE/XL i ST - Atari 2600 to gniot !

 • resident_troll

  0

  Mrok widzę.
  Rozumiem sentyment. Sam jestem z pokolenia, które marzyło o Atari 800XL, jedynym - w pewnym okresie - oficjalnie dostępnym w Polsce komputerze domowym (IIRC za "jedyne" 149 USD w sklepach Pewex, co - przy średnich dochodach na poziomie 20 USD miesięcznie czyniło rzeczony komputer obiektem westchnień, dostępnym dla nielicznych szczęśliwców, którzy mieli rodziny na Zachodzie lub ojca-marynarza).
  Tyle, ze właściciel marki musiałby zagwarantować na start sporą liczbę atrakcyjnych gier i zawojować ostro ceną, zarówno samej konsoli, jak i gier do niej. Rynek konsol jest podzielony między 3 główne siły. Zrobienie w nim wyłomu to ogromny wysiłek, an który mało kogo stać.
  Niemniej trzymam kciuki. Konkurencja jest dobra,.

 • smarekdarek

  Oceniono 3 razy -1

  Mam nadzieję, że konsola będzie emulować pełny przekrój przez lata swojej działalności: od prymitywnego Ponga do gniotów z Atari Jaguar :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje