Zapomnijcie o Nokii 3310. Te dwa proste telefony komórkowe mogą pobić rekordy sprzedaży nie tylko w Polsce

HMD Global poinformowało o premierze dwóch odświeżonych modeli klasycznych telefonów komórkowych. Wszystko wskazuje na to, że będzie można je kupić dużo taniej, niż słynną Nokię 3310.

Nie ma w tym nic dziwnego, że HMD Global zdecydowało się na odświeżenie dobrze znanej Nokii 105. Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 200 mln sztuk tego modelu. Telefon zadebiutował na rynku w 2013 roku. Pierwszego odświeżenia dokonał Microsoft dwa lata później. Najnowsze wcielenie urządzenia zostało poprawione pod względem ergonomicznym. W stosunku do poprzednika nieco urósł sam ekran (z 1,4 do 1,8 cala).

Nokia 105Nokia 105 fot. Nokia

Bazująca na systemie Series 30+ Nokia 105 będzie oferowana zarówno w wersji z pojedynczym gniazdem SIM, jak i podwójnym. Zamknięta w środku poliwęglanowej obudowy bateria o pojemności 800 mAh zapewnia do 15 godzin rozmów. Użytkownik może również skorzystać z wbudowanego radia FM. I to z grubsza tyle. Oczywiście, w przerwach da się pograć w słynnego Węża.

 

Cena? Za Nokię 105 w wersji dual SIM trzeba będzie wydać równowartość 15 dol. Przypuszczamy, że po uwzględnieniu podatków cena telefonu w Polsce nieznacznie podskoczy i będzie się mieścić w przedziale od 69 do 99 złotych.

Tymczasem odświeżona Nokia 130 przynosi użytkownikowi nieco więcej możliwości. Miłym dodatkiem w stosunku do zaprezentowanej w 2014 roku pierwszej wersji jest obecność podstawowego aparatu cyfrowego VGA oraz diody doświetlającej LED. Przekątna ekranu (1,8 cala) nie uległa zmianie. Telefon obsługuje Bluetooth, ma na pokładzie radio FM i dwa razy więcej miejsca na dane + gniazdo dla karty pamięci microSD (do 32 GB).

Czytaj też: Na rynek powrócą smartfony Nokii z obiektywami Zeiss. Tym razem skutecznie utrą nosa konkurencji?

Cenę Nokii 130 ustalono na 21,50 dol. Podejrzewamy, że polska cena osiągnie poziom 149 złotych. Dla porównania Nokia 3310 jest sprzedawana na wolnym rynku w cenie 269 złotych.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o:
Komentarze (14)
Zapomnijcie o Nokii 3310. Te dwa proste telefony komórkowe mogą pobić rekordy sprzedaży nie tylko w Polsce
Zaloguj się
 • uhr

  Oceniono 2 razy 0

  Najlepiej wspominam Nokię 1100. Mały lekki telefon bez bajerów. Baterię ładowałem co dwa albo trzy TYGODNIIE (zależy od czasu gadania). Disiaj używam srajfona ze zbędnymi bajerami, ładowarkę muszę zabierać ze sobą.

 • jacek.boczkowski

  0

  Ja używam Nokię 5510 z roku 2002 zwaną "fortepianem" bo normalna pozycja podczas obsługi jest poprzeczna a nie równoległa do rąk. Ma pełną klawiaturę alfanumeryczną. Chodzi jeszcze na oryginalnym akumulatorze. Kilkuletnie telefony nie działają bo nieładowane akumulatory szybko "puchną" i nie nadają się do pracy.

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 0

  kolejny artykul o telefonach na gazeta.pl.... i ciagle brak magicznego slowa "wyciekły" no no... podnosi sie nam poziom dziennikarstwa

 • okoxoko

  Oceniono 5 razy -1

  Nie rozumiem o co chodzi z tą fascynacją antyczną technologią? Nie rozumiem też ludzi, którzy narzekają, że muszą ładować smartfona codziennie, a kiedyś ładowali co tydzień. LUDZIE! w każdym większym markecie jest dział z telefonami dla seniorów, gdzie można np. kupić takie cuda z których można tylko dzwonić i smsować, ale bateria trzyma 2 tygodnie i to za grosze. Smartfon to multimedialny kombajn w którym funkcja telefonu jest jedna z wielu, a telefon a la powyższe Nokie to tylko telefon. Nie mylmy pojęć.

 • maciej.forum

  Oceniono 1 raz -1

  Brzydkie , jajowate paskudztwo. Tak ciężko zrobić porządnie wyglądający klasyk?

 • heliheli

  Oceniono 11 razy -1

  taaaa , lecta , lecta , kupujta bo zabraknie ..... szczegolnie te mini ekraniki 0.1 cala sa emocjonujace

 • jakobhorner

  Oceniono 7 razy -1

  Nie można dodać aparatu 5 mpx?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX