Allegro nie będzie zadowolone. Konkurent z Chin oferuje Polakom bezpłatną gwarancję na smartfony i tablety

Robert Kędzierski
Aliexpress, jeden z największych sklepów internetowych na świecie, rozpoczął nową akcję skierowaną m.in. do Polaków. Ma sprawić, że nie będziemy się obawiać zakupów robionych u Chińczyków.

Aliexpress ogłosił, że daje własną, roczną gwarancję na wszystkie smartfony i tablety zakupione w swoim serwisie. Nowa usługa skierowana jest do konsumentów w Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Belgii i Holandii

Przejrzeliśmy kilkanaście ofert i opcja darmowej gwarancji wyświetlała się przy każdym z nich - również przy ofertach zawierających rabaty. 

Gwarancja jest formalnie polisą realizowaną przez Allianz. W jej warunkach czytamy:

Jeśli telefon lub tablet zakupiony na AliExpress przestanie działać z winy wady fabrycznej Allianz Global Assitance pomoże w szybkiej naprawie lub wymianie urządzenia.

Gwarancja Aliexpress nie wyklucza 14-dniowego prawa do odstąpienia od umowy, a 24-miesięczna gwarancja producenta obowiązuje równolegle. 

Skorzystanie z polisy ma być proste. Wystarczy odwiedzić adres internetowy i korzystając z polskojęzycznego formularza podać nr polisy. 

Aliexpress oferuje rok darmowej gwarancji na zakupione tablety i smartfonyAliexpress oferuje rok darmowej gwarancji na zakupione tablety i smartfony Fot. Aliexpress

Decyzja AliExpress ma ułatwić sklepowi konkurowanie na europejskim rynku. Dodatkowa gwarancja ma dać konsumentowi pewność, że uniknie problemów z naprawą lub wymianą urządzenia. Ma też podnieść poziom zaufania do chińskich sprzedawców i producentów. 

Czytaj też: Donald Trump na wojnie z Chinami? Chce amerykańskich fabryk w USA. 

O tym, czy rozwiązanie chińskiego konkurenta Allegro i Amazona sprawdzi się w praktyce, przekonamy się w przyszłości - kiedy okaże się, czy zapisy w oferowanej polisie nie stoją na przeszkodzie w łatwym uzyskaniu roszczenia. Na szczęście polisa jest wliczona w cenę transakcji, dlatego można traktować ją jako dodatkowe zabezpieczenie. 

+++

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (29)
Aliexpress oferuje Polakom bezpłatną gwarancję na smartfony
Zaloguj się
 • Oceniono 15 razy 11

  Mniej się boję kupować na Ali niż na allegro...do czego to do szło???? Na Ali jak coś nie przyjdzie dostajesz kosę z powrotem. Na allegro jak coś nie przyjdzie pie...się z policją i kasę ci oddadzą za pol roku.

 • d.p

  Oceniono 6 razy 6

  To dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości z naszą kochaną Panią Premier Szydło.

 • Oceniono 5 razy 5

  Kto by przypuszczał że konkurencja dla Allegro pojawi się ze strony Chin. I to bardzo mocna konkurencja ! Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat zakupy będziemy robili głównie na aliexpress a na allegro tylko to co potrzebujemy na szybko.

 • 4v

  Oceniono 3 razy 3

  Lepiej by dali na karty graficzne ;)
  No a smartfony to swoją drogą, zwłaszcza te mniej popularnych marek. Ma to sens.

 • Czupakabros

  Oceniono 2 razy 2

  Allegro to złodziejstwo. Brak dbania o klienta. Masz problem z oszustem na allegro? - to twój problem. Allegro ci napisze żeby się dogadać. Zgłaszasz że ktoś sprzedaje na aukcji podrobione rzeczy lub kłamie w opisach i pokazujesz kilka innych aukcji tego złodzieja to allegro nic mu nie zrobi. Dlatego też odwiodłem wszystkich znajomych od kupowania w tym syfie. W Alliexpresie wydałem w ciągu roku przeszło 8tys na duperele. Raz że jakość lepsza niz to co polaczki z alliexpres na allegro ściągają (najtańszy syf - podróba chińszczyzny) to jeszcze mam to praktycznie do 10dni (wysyłka za free). A wybór? Allegro może pomarzyć. Zawsze są z tyłu.

 • grey55

  Oceniono 2 razy 2

  allegro to przeżytek - skończy jak nasza klasa itp

 • kemot_73

  0

  Im więcej kupuje na ALiexpres tym bardziej jestem zniesmaczony alledrogo - czekam na pełne wejscie Amazona to może w końcu bedzie troche bardziej normalnie bez koniecznosci kombinacji

 • hegch3

  0

  Allegro już kompletnie odleciało - co chwilę zmiany na niekorzyść sprzedających.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX