Popularny polski serwis Wrzuta.pl znika z sieci. Lepiej pobrać swoje treści już teraz

W oficjalnym oświadczeniu na stronie Wrzuta.pl obecny wydawca serwisu informuje o zakończeniu jego funkcjonowania z końcem sierpnia. Zgodnie z regulaminem wszystkie opublikowane w nim treści zostaną skasowane.

Wrzuta.pl należąca obecnie do Grupy Wirtualnej Polski czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Według danych PBI/Gemius przez ostatnie 5 lat serwis odnotowywał znaczące spadki liczby użytkowników oraz odwiedzin. Można przypuszczać, że obecny właściciel serwisu tym właśnie motywuje decyzję o jego zamknięciu.

W oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronie Wrzuta.pl możemy przeczytać, że działalność serwisu zakończy się 31 sierpnia 2017 roku z powodów biznesowych. Wydawcy zachęcają również użytkowników do pobrania wszystkich danych udostępnionych na stronie.

...zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować.

Niechlubna przeszłość Wrzuty.pl (oraz idąca za tym spora popularność) związana jest z licznymi przypadkami nielegalnego udostępniania treści chronionych prawami autorskimi. Po przejęciu przez Wirtualną Polskę na nowego właściciela spadła lawina zarzutów ze strony producentów oraz dystrybutorów. W pewnym momencie suma roszczeń przekroczyła poziom 266 mln zł.

Czytaj też: Trybunał sprawiedliwości UE: wyszukiwarki torrentów powinny być zablokowane przez dostawców internetu

Wydawca zareagował i usunął nielegalne treści, a dodatkowo wdrożył nowy system zabezpieczeń. Jednak wraz z rozwojem legalnych serwisów streamingu muzyki oraz wideo Wrzuta.pl stopniowo zaczęła tracić swoją dotychczasową pozycję.

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o:
Komentarze (21)
Zamknięcie Wrzuta.pl. Koniec popularnego serwisu z filmami, muzyką i zdjęciami
Zaloguj się
 • jurekwy

  Oceniono 21 razy 17

  wystarczy darmowy You Tube i obniżone ceny płatnych portali z treściami multimedialnymi, a pirackie portale "znikają ze względów biznesowych". Portale wymuszające drogą prenumeratę (gw) lub blokujące użytkownika za blokowanie NACHALNYCH reklam (np. onet) też tracą rację bytu. Na Onet.pl nie zajrzałem od pól roku i żyję, mam się dobrze. Jak mam wybierać blokery i blokowanie natrętnych reklam czy brak dostępu do treści portalu - wybór jest oczywisty - chrzanię portal.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 8

  Następna w kolejce będzie Nasza Klasa, która istnieje już chyba tylko siłą woli :-(

 • ebom

  Oceniono 10 razy 6

  Zabawne, domyśliłam się z nagłówka, o jaki serwis chodzi, ale za diabły nie mogłam sobie nawet przypomnieć nazwy... zapomniałam już, że wrzuta w ogóle istnieje.

 • 4v

  Oceniono 2 razy 2

  ach, internet sprzed 7 lat. łezka się kręci. choć mnie fenomen wrzuty ominął, to znałem ludzi co to to uwielbiali.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 1 raz 1

  W 2001 istniał mp3.wp.pl - a w nim kilkadziesiąt tysięcy amatorskich utworów polskich wykonawców. Wiele dzisiejszych polskich gwiazd tam zaczynało karierę. Niestety wp barbarzyńsko wyłączyła ten serwis niszcząc dorobek muzyczny ówczesnego młodego pokolenia.

 • zartiepl

  0

  Kolejny serwis rozwalony przez bałwanów z WP. Za zniszczenie Polskiej Stacji mają u mnie krechę stąd do Sydney.

 • szpulazwanyszpula

  0

  "Lepiej pobrać swoje treści już terazLepiej pobrać swoje treści już teraz"
  Nie da się bo zablokowali możliwość zalogowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX