Pierwsze egzemplarze Tesli Model 3 już w rękach klientów. Do auta nie dostaniemy standardowego kluczyka

Pierwszych 30 klientów, głównie pracowników Tesli, otrzymało właśnie w swoje ręce egzemplarze produkcyjne najnowszego auta elektrycznego Elona Muska. Oto co już wiadomo o budżetowym Modelu 3.

Pierwszą ciekawostką, o której warto wspomnieć jest fakt, że kupując Teslę Model 3 nie dostaniemy do niej żadnego standardowego kluczyka. Auto będziemy otwierać smartfonem, a w razie awarii dostaniemy specjalną kartę, której przytknięcie do słupka otworzy auto. Do tej pory takie rozwiązania były stosowane u innych producentów wyłącznie opcjonalnie. Trzeba przyznać, że to dość odważne posunięcie.

Bazowy model Tesli 3 kosztujący równowartość 35 tys. dolarów na jednym ładowaniu pozwala przejechać dystans około 355 km. Pojazd waży 1609 kg i od 0 do 60 mil na godzinę (95 km/h) przyspiesza w 5,6 sekundy, natomiast prędkość maksymalna jaką może osiągnąć wynosi 210 km/h.

Droższy wariant w cenie 44 tys. dolarów za sprawą bardziej pojemnych baterii na jednym ładowaniu przejedzie 500 km. Pojazd przyspiesza nieco szybciej, osiągając prędkość 60 mil/h po 5,1 sekundy. Na trasie samochód dobija natomiast do prędkości maksymalnej 225 km/h. Jest nieco cięższy - waży bowiem 1730 kg.

W ramach wyposażenia podstawowego możemy liczyć między innymi na dwustrefową klimatyzację, nawigację, łączność Wi-Fi oraz LTE, Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji z aplikacją w smartfonie otwierającą pojazd. Tesla Model 3 ma system 7 kamer i 12 czujników ultradźwiękowych. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy kamerę cofania, przyciemniane lusterko wsteczne oraz system 6 poduszek powietrznych i kurtyny boczne.

 

Czytaj też: "Moje następne auto będzie elektryczne". Tak mówi szef największego koncernu paliwowego w Europie

Co ciekawe, na początku będzie dostępny wyłącznie ta wersja Tesli Model 3. Tańsza ma trafić do sprzedaży dopiero jesienią. Kiedy możemy liczyć na dostawy auta poza USA? Dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Więcej o:
Komentarze (96)
Tesla Model 3 wchodzi na rynek. Pierwsze auta już u klientów
Zaloguj się
 • piotrus009

  Oceniono 28 razy 26

  "Bazowy model Tesli 3 kosztujący równowartość 35 tys. dolarów" - równowartość w czym? W kozach? Bo ja bym powiedział, że on kosztuje właśnie 35 tys. dolarów, a nie równowartość...

 • rg142

  Oceniono 35 razy 23

  Panie Morawiecki, pospiesz się Pan, bo Ameryka nas wyprzedzi i przed nami będzie miała 1.000.000 samochodów elektrycznych!
  Żyje Pan z naszych podatków-DO ROBOTY!
  Zwołaj Pan NATYCHMIAST konferencję prasową , narysuj Pan i zaprezentuj wykres w PowerPoint-i od razu milion naszych narodowoelektrycznych samochodów pojawi się na ulicach!

 • s-ad

  Oceniono 6 razy 6

  W tym tygodniu Tesla chwali się wynikami, sprzedaż mniejsza niż Łada a wartość większą niż GM. Wyznawcy to wytrzymają czy środowy wodospad?

 • km1957

  Oceniono 5 razy 5

  1. Jaka jest pojemność bagażnika?
  2. Jaki jest czas/przebieg eksploatacji akumulatorów?

 • andrzejg52

  Oceniono 5 razy 5

  Też mi nowość.
  Mój dziadek w latach sześćdziesiątych miał Teslę. Tylko nie była taka kolorowa, a czarno biała.
  Ale za to nie trzeba było jej ładować, była na 220V.
  Jak lecieli Czterej pancerni z bratem zasiiadaliśmy przed ekranem.

 • critto

  Oceniono 17 razy 5

  Moja meganka z 2004 roku jest otwierana na kartę, która jednocześnie pełni rolę "kluczyka" umieszczanego w "stacyjce", więc co to za nowość? To rozwiązanie jest stosowane co najmniej od 13 lat w samochodach różnych producentów.
  Smartfon - dobry żart. Większość smartfonów trzeba ładować dwa razy w ciągu dnia, więc jak padnie, to jak wtedy otworzyć samochód? Aha, dodają kartę - a nie mogliby zostać przy samej karcie?

 • jakis_gosc03

  Oceniono 6 razy 4

  To nie samochód, to jeżdżący gadżet elektroniczny.

 • Black Swan

  Oceniono 22 razy 4

  " prędkość maksymalna jaką może osiągnąć wynosi 210 km/h."... i energii wystarczy na jakiś kwadrans jazdy z taką prędkością... Potem trzeba pchać z przeciętna szybkością 2,5 km/h...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX