Facebook pracuje nad własnym urządzeniem. Ma zbliżyć do siebie użytkowników portalu

Według nieoficjalnych informacji laboratorium Facebooka pracuje nad własnym urządzeniem, które ułatwi komunikację ze znajomymi. Nie jest to jednak jedyny sprzęt, który ma w planach społecznościowy gigant.

Jak donosi Bloomberg, Facebook pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Informacje do których dotarł amerykański serwis wyciekły za sprawą anonimowych źródeł w największym serwisie społecznościowym świata.

Projekt sprzętu powstaje w laboratorium Building 8 Facebooka. i Ma być to stacjonarne urządzenie wyposażone w kamerę 360 stopni i sporych rozmiarów dotykowy ekran o przekątnej między 13, a 15 cali. Prawdopodobnie będzie więc to jednak sprzęt przypominający duży tablet.

Urządzenie ma służyć do łatwego komunikowania się, oczywiście za pośrednictwem Facebooka. Jedną z jego funkcji ma być możliwość prowadzenia wideorozmów, które mają zbliżyć do siebie użytkowników platformy społecznościowej.

Systemem operacyjnym, który znajdzie się na pokładzie sprzętu będzie prawdopodobnie Android. Oczywiście mocno zmodyfikowany na potrzeby sprzętu Facebooka.

Jak na razie jest to jedynie prototyp. Firma rozpoczęła już jednak testy sprzętu. Można się jednak spodziewać, że ewentualna premiera nie odbędzie się w tym roku.

Bloomberg donosi, że społecznościowy gigant pracuje jednak także nad co najmniej jednym innym urządzeniem. Miałby być to inteligentny głośnik konkurujący z Google Home i Amazon Echo.

Mark Zuckerberg zatrudnia ponoć byłych pracowników Apple do pracy nad tym projektem. Na bardziej szczegółowe informacje na jego temat również trzeba będzie jeszcze poczekać.

...

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o:
Komentarze (7)
Facebook pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Ma ułatwić wideorozmowy ze znajomymi
Zaloguj się
 • ZoV Hax

  Oceniono 4 razy 2

  kamera 360 stopni, żeby CIA i agencje widziały już wszystko, teraz mają ograniczenia :))

 • potpurka

  Oceniono 5 razy 1

  360 stopni inwigilacji na własne życzenie

 • patrze_na_was_z_gory

  0

  Facebook to niech ssie pale.

 • Jan Janusz

  Oceniono 4 razy 0

  By ludzi jeszcze bardziej zniewolić i kontrolować.
  Całe szczęście nie posiadam konta na fb ani w żadnym innym serwisie społecznym i żyję...
  Jest tyle ciekawego w życiu do tego mnóstwo sposobów komunikowania, że nie trzeba tego złodzieja czasu i prywatności.

 • andrzejbak

  Oceniono 4 razy -2

  "Kołchoźnik" podłączony do facebooka na dodatek z obrotową kamerą - czego to ci żydzi wraz z głównym agentem CIA nie wymyślą żeby was inwigilować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX