Koniec z promowaniem bubli. W Google Play łatwiej znajdziesz aplikacje i gry, które dobrze działają

Tak powinno być od samego początku. Aplikacje oraz gry, które frustrują użytkowników nieustannymi błędami i awariami będzie trudniej znaleźć w rankingach i wynikach wyszukiwania w sklepie Google Play. Tym samym na początku listy dostaniemy te najlepsze.

Jak czytamy na oficjalnym blogu deweloperskim Google, połowa negatywnych ocen aplikacji i gier w Google Play (pod postacią jednej gwiazdka) dotyczy stabilności ich pracy. Dlatego też gigant zdecydował się nieco zmodyfikować algorytmy sklepowego systemu rekomendacji i wyszukiwarki, aby skupić się na promocji produktów, których jakość nie pozostawia tyle do życzenia.

Jednocześnie Google zachęca deweloperów do aktywnego monitorowania ocen swoich aplikacji oraz gier i reagowanie na sygnały o wysokiej awaryjności ze strony konsumentów. Przy okazji wskazuje kilka przykładów produktów, które znacząco poprawiły średnią ocenę użytkowników i to wyłącznie za sprawą poprawy stabilności działania. Wydaje się, że taka postawa może się po prostu opłacać.

 

Zmiany wprowadzane przez Google nie będą specjalnie odczuwalne przez samych użytkowników w krótkim przedziale czasu. Stanowią jednak ważny sygnał dla deweloperów skupionych na dodawaniu nowych funkcji i estetyki, nie przywiązując wagi do kluczowych parametrów swoich produktów (konsumpcji energii, stabilności pracy oraz uprawnień do danych).

Czytaj też: Google zabezpiecza smartfony z Androidem. Nowa funkcja Play Protect już działa

Więcej o:
Komentarze (8)
Zmiany w algorytmach wyszukiwarki Google Play. Buble spadną w wynikach
Zaloguj się
  • sigit

    Oceniono 3 razy 3

    może niech wprowadza czestosc aktualizacji na co 1 miesiac, bo ilosc altualizacji jest przesadna. Mistrzem jest Yanosik z kilkoma na tydzień i za kazdym razem kilkadziesiat mega. Tylko aktualizacje krytyczne, spelniajace surowe kryteria, powinny byc wykonywane od reki. Kazda inna co miesiac, a dla fanòw aktualizacji możliwosc sciagania wersji beta - po uzyciu dodatkowej funkcji "powiadamiaj o wersjach beta". dostepnej osobno dla kazdej apki.

  • tomasz78abc

    Oceniono 2 razy 2

    To aplikacje googla powinny nie pojawiac sie w wyszukiwaniu :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX