Apple przekazał szczegóły dotyczące iPhone'a 8 programistom. Zdradził swój największy sekret

Robert Kędzierski
Wśród najnowszych doniesień o iPhonie 8 pojawiają się trzy bardzo istotne informacje. Po pierwsze premiera urządzenia może zostać przesunięta. Po drugie użytkownicy muszą być gotowi na wielkie zmiany dotyczące nawigacji. Po trzecie posługując się wszelkimi dostępnymi informacjami stworzono model najnowsze iPhone'a. Zmieni się w nim naprawdę wiele.

Korea Herald donosi, że data rynkowej premiery iPhone'a 8 może zostać przesunięta aż na listopad. Wynikać ma to z dwóch problemów: jubileuszowy smartfon Apple wciąż nie jest w pełni gotowy. Problemy dotyczą zarówno kwestii technicznych, jak i związanych z nimi kwestii wyglądu.

Apple wciąż nie podjął wiążących decyzji dotyczących zarówno tylnej jak i frontowej części urządzenia. Od pewnego czasu nie jest tajemnicą, że największym technologicznym wyzwaniem jest umieszczenie czytnika linii papilarnych w ekranie OLED. Z wcześniejszych (nieoficjalnych) doniesień wiadomo, że Samsung próbował podobnego rozwiązania swoje smartfony, jednak wycofał się z pomysłu - miejsce instalacji czujnika odróżniało się poziomem jasności.

Home-rewolucja?

Nie jest też jasne jak będzie wyglądał przycisk Home. Najbardziej rozpoznawalny element iPhone'a ma zmienić się z fizycznego w wirtualny.

Tego mają dowodzić informacje przekazane przez Apple programistom. Wraz z wprowadzeniem nowego przycisku Home zmianie ma też ulec nawigacja. U dołu ekranu iPhone'a ma pojawić się "obszar roboczy" dostosowany do poszczególnych aplikacji i funkcji.

Nowy iPhone - nowy wygląd

Nieoficjalny model iPhone'a 8Nieoficjalny model iPhone'a 8 Fot. Mac Rumors/YouTube

Na podstawie dokumentacji oprogramowania stworzono nawet atrapę iPhone'a 8. Model na filmie zaprezentowanym przez MacRoomors prezentuje się imponująco: wyraźnie widać niemal całkowity brak ramek, co wydaje się naturalnym rozwiązaniem. LG, Samsung i kilku mniej znaczących producentów zaprezentowało już urządzenia, w których ekran wypełnia niemal całą powierzchnię.

Doniesień o iPhonie 8 jest na tyle dużo, że postanowiliśmy je przedstawić w osobnym, wyczerpującym wszystkie wątpliwości tekście.

Możliwe, że największy sekret dotyczący iPhone'a - wirtualny przycisk Home, został ujawniony przed premierą.

Więcej o:
Komentarze (21)
Apple przekazał szczegóły dotyczące iPhone'a 8. Możliwe zmiany dotyczące przycisku Home
Zaloguj się
 • zgred_stiopa

  Oceniono 1 raz 1

  największy sekret i przełomowa zmiana to co??? przycisk home???
  ja rozumiem że zegarek, który mógłby chodzić 2x szybciej. ale home?? że inaczej?
  to niedługo przełomem będziecie nazywać nową tapetę?
  na moje oko, to za te 3k zeta NIC się nie zmienia

 • Edmund Edmund

  Oceniono 11 razy 1

  A rozdzielczość? Dalej niepełne HD ready? Za ponad 3000zł. A język polski wreszcie zacznie rozpoznawać? Nie? A film będzie można wgrać w pamięć i zobaczyć. Nie? Żenada.

 • baaag

  0

  Cholera! Właśni zapłaciłem 800 zł za telefon który chce używać do GPS-u! Żebym wiedział to wczoraj to bym poczekał na Premierę i do GPS-u kupił tę nowuchę...

 • Michał S

  0

  Czytanie nowinek technicznych na gazecie to jak czytanie jakiegoś szmatławca typu superak. Literówki, nieścisłości, ewidentne głupoty. "Największy sekret" - brak fizycznego przycisku home to chyba pierwsza spekulacja jaka pojawiła się na temat iphone 8. Ile, pół roku temu? i teraz nagłówek do tego? No ale hitem dzisiejszego artykułu jest "MacRoomors" :( Boziu, widzisz i nie grzmisz..

 • maro6533

  Oceniono 2 razy 0

  Wystający obwód krawędzi tylnej części telefonu, wygląda jak wieczko sardynek w sosie pomidorowym, co sugeruje wymianę baterii otwieraczem do konserw. Chętni na eksperyment, zapewne się znajdą.

 • krunghtep01

  Oceniono 4 razy 0

  Podobnie 'wyciekaja' do sieci gole zdjecia celebrytek.

 • dziennikarz12

  Oceniono 2 razy -2

  i co? nic nie wiem z tej informacji!!!!!! a tak poo za tym, wszystkie bebechy iphona to jak zwykle samsung!!!!

 • cezar85

  Oceniono 5 razy -3

  niechcący?

  litości kuwra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX