Samsung Galaxy S8 sprzedaje się jak szalony. Ale król wciąż pozostaje ten sam

Kamil Mizera
Najnowsze dziecko Samsunga, bezramkowy Galaxy S8 to obecnie najlepiej sprzedający się smartfon z Androidem na świecie. Jednak w pojedynku na flagowce Samsung wciąż nie może prześcignąć swojego największego konkurenta.

Według ostatnich danych zaprezentowanych przez firmę badawczą Strategy Analytics, Samsung został niekwestionowanym królem smartfonów z Androidem. Firmie w 2 kwartale 2017 roku udało się sprzedać (a właściwie dostarczyć na rynek) ponad 10 mln Galaxy S8 oraz 9 mln Galaxy S8+. Daje to zawrotną liczbę 19 mln sprzedanych urządzeń, co bez wątpienia będzie dobrze widoczne w kwartalnych wynikach finansowych firmy.

I choć na androidowym poletku Samsung nie ma sobie równych, to jednak wciąż nie może doścignąć swojego największego konkurenta, czyli Apple. Firma z Cupertino w 2 kwartale 2017 roku sprzedała blisko 17 mln iPhone’ów 7 i 15 mln iPhone’ów 7 Plus. Razem daje to wynik na poziomie 32 mln urządzeń, o 40 proc więcej, niż Samsung.

Gdyby na tym poprzestać, można by powiedzieć, że król w świecie smartfonów jest tylko jeden, a jest nim Apple. Tylko, że to nie jest do końca prawda. Choć w pojedynku na flagowce Apple wygrywa z Samsungiem, to jednak palma pierwszeństwa na ilość sprzedanych urządzeń należy się gigantowi z Korei Południowej.

O ile Apple posiada w swojej ofercie kilka modeli iPhone’ów, Samsung produkuje całą masę różnego typu smartfonów, na różne rynki i w różnych przedziałach cenowych. Samsung gra na masę. Do przeciętnego odbiorcy przebijają się smartfony z linii S, A i J, ale firma ma znacznie bogatsze portfolio. Portfolio, które sprawiło, że w 2016 roku Samsung miał ok 24 proc. rynku, Apple 14 proc., a niewymieniony z jakiejś przyczyny przez Strategy Analytics Huawei - 9 proc.

rynek smartfonówrynek smartfonów www.statista.com

Oczywiście, nie sama ilość się liczy, ale również zyski. Pod tym względem nikt nie może równać się z Apple. W raporcie finansowym zamykającym rok fiskalny 2016 Apple odnotowało przychody ze sprzedaży iPhone’ów na poziomie 136 mld dolarów.

Apple sprzedażApple sprzedaż Apple.com

Dla porównania cały biznes mobilny Samsunga w zeszłym roku wygenerował przychody na poziomie ok. 81 mld dolarów.

Oznacza to, że mimo iż Samsung sprzedaje znacznie więcej urządzeń, to przynoszą one mu mniejsze pieniądze, niż Apple. I nawet rewelacyjny Samsung S8 [przeczytaj naszą recenzję] nie jest na razie w stanie tego zmienić.

Więcej o:
Komentarze (22)
Samsung Galaxy S8 sprzedaje się jak szalony. Ale król wciąż pozostaje ten sam
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 4 razy 4

  „Apple, firma z Cupertino" oraz „Samsung, firma z 삼성타운”

 • jeak

  Oceniono 10 razy 2

  Artykuł: "(...) Apple. Firma z Cupertino"

  Jak już z uporem maniaka zawsze informujecie skąd jest firma Apple (nawiasem mówiąc po co, jakie to ma znaczenie?), to bądźcie rzetelni i podawajcie też skąd jest Samsung i inne firmy.

 • nota_bene0

  Oceniono 2 razy 0

  A ja najbardziej jestem zadowolona z Sony, najlepszy telefon i komputery też:)

 • karamustafafa

  Oceniono 1 raz -1

  Jaki sens ma porównywanie sprzedaży 1 (słownie: "jednego") modelu samsunga do całej sprzedaży apple?

 • Mariusz HL

  Oceniono 5 razy -1

  Strategia nie ma tu nic wspólnego.APPLE to firma z USA ,która wyrobiła sobie renomę przez mocną gospodarkę w tym kraju jednak ze względu na to ,że już od dawna nie są w stanie wprowadzić nic innowacyjnego bo jakim cudem mieliby to zrobić jeżeli prawie wszystkie podzespoły powstają z udziałem firm zewnętrznych mogą obrać tylko jeden kierunek.
  Chciałem zobaczyć na własne oczy skąd się bierze ta wierna rzesza fanów tego produktu i sporo osób tutaj przesadza.
  Poza CPU w ich SOC nie mają już czym zaimponować bo jak kiedyś można było pisać ,że każdy wzorować się na produktach tej firmy tak teraz firma ta ma zaległości w swoich SMARTFONACH dlatego nie długo zobaczymy AMOLEDA w ich ekranach.
  SAMSUNG jest w tej chwili jedyną firmą ,która prawie wszystko sobie produkuje i nie żąda za to takiej wysokiej marży i szczerze powiedziawszy jakby APPLE sprzedawał swoje produkty taniej to i SAMSUNG na taki krok by się zdecydował a ceny są takie na jakie JABŁKO sobie pozwala a klient jest słono płacić.
  Dla Mnie inwestycja w ich produkt była by straconą kasą gdyż odkąd powstały takie inicjatywy jak CYANOGEM MOD , LINEAGE OS zaś sam lubię ingerować w system operacyjny nie widzę innego wyboru jak brać telefony na androidzie a osoby ,które nie miały do czynienia z nieoficjalnymi systemami opartymi na androidzie nie są w stanie ocenić możliwości telefonów.Druga sprawa ludzie i tak w końcu przejrzą na oczy więc amerykańskie firmy licząc na spory zarobek albo z niego zrezygnują bo marże w takiej wysokości to jak lichwiarstwo.

 • wypluty.karzel.reakcji

  Oceniono 3 razy -1

  "Również" zyski? Chyba przede wszystkim zyski, inaczej już dawno by rozdawali za darmo :)

 • potp

  Oceniono 4 razy -2

  RIM? - co to takiego? pierwsze słyszę.. - wg wykresu w 2009 i 2010 drugie miejsce w sprzedaży.

 • longiner

  Oceniono 4 razy -2

  Jesli Apple zarabia wiecej na sprzedazy smartfonow niz Samsung - to znaczy ze ma bardziej zawyzone ceny - czyli inaczej porownojac: jesli wzielibysmy modele Samsunga i Apple w tej samej cenie - bardziej oplaca sie wziac Samsunga - wiecej wartosci, mniejsza marza,

  Przepraszam za brak polskich znakow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX