Odchudzonego Messengera pobrano już ponad 50 mln razy i nie jest to dobra wiadomość dla Facebooka

Facebook Messenger Lite, odchudzona wersja komunikatora internetowego Facebook Messenger, przekroczyła właśnie poziom 50 mln pobrań z androidowego sklepu Google Play. Trudno powiedzieć, czy to rzeczywiście powód do świętowania. Pokazuje raczej, że przeładowanie funkcjami klasycznego Messengera przestaje się użytkownikom podobać.

Facebook Messenger Lite zadebiutował w październiku ubiegłego roku i pierwotnie był dostępny wyłącznie w kilku krajach o mizernej infrastrukturze internetowej (Kenia, Tunezja, Malezja, Sri Lanka oraz Wenezuela). Ostatecznie Facebook zdecydował się otworzyć jego dostępność na 132 kraje (włącznie z Polską) pod koniec kwietnia. Plik instalacyjny aplikacji ma poniżej 10 MB i pracuje pod kontrolą nawet leciwego Androida 2.3.

Dla porównania liczba pobrań odchudzonej wersji aplikacji Facebooka plasuje się w przedziale od 500 mln do 1 mld. Warto jednak pamiętać, że Facebook Lite został udostępniony użytkownikom dużo wcześniej, bowiem już w 2015 roku.

Tak czy siak, widać wyraźnie, że rośnie grupa osób zainteresowanych lżejszymi aplikacjami nie tylko ze względu na słabą infrastrukturę internetową czy limity danych.

Czytaj też: Facebook tworzy urządzenie do wideorozmów z bliskimi. Rozpozna nasze twarze

Już w lutym tego roku liczba użytkowników Facebooka Lite przekroczyła barierę 200 mln. Oczywiście nadal daleko jej do klasycznej wersji komunikatora i nie należy się spodziewać, że w najbliższym czasie proporcje między nimi będą się gwałtownie zmieniać.

Wydaje się jednak, że rosnące zainteresowanie edycjami Lite może dać nieco do myślenia Facebookowi w kwestii podejścia do ładowania kolejnych funkcji w komunikator internetowy. Niestety tendencję do zaśmiecania aplikacji widać również w tym segmencie.

Jak remiksować teledysk emocjami - aplikacja Męskie Granie

Więcej o:
Komentarze (9)
Facebook Messenger przekracza barierę 50 mln pobrań
Zaloguj się
 • matrel

  Oceniono 1 raz 1

  Disa. Polecam

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 1 raz 1

  Odinstalowałem messengera, ponieważ za każdym razem gdy chciałem coś udostępnić znajomemu, to pokazywały mi się losowe gęby ludzi z FB.

 • ksobier

  0

  Niech przywroca mozliwosc 'nieuzywania' messengera. Ja i tak jak ktos do mnie napisze wlaczam 'request desktop' i odpisuje, ze jak ktos sie chce skomunikowac, to sms, whattsapp albo zadzwonic bo nie uzywam messengera.
  Whatsapp, Skype i inne ostatnio bardzo upodobnily sie do 'slapchata' i to jest najbardziej przerazajace.

 • arey

  0

  Tak samo jest z apką GW i jej stronami. Przeładowane, jak się ładują to tak jakby żyły własnym życiem. Strona lata w dół, w górę. coś znika, jak kilkam to w innym miejscu. absurd. zresztą ta sama uwaga do FB, Onetu, WP. itp.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy -1

  Nie ma to jak rodzime portale spolecznosciowe a nie ten jankeski okupancki badziew.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX