Gazeta.pl Next >  Technologie >  Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników w październiku. Nie do wszystkich

Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników w październiku. Nie do wszystkich

A A A
Microsoft produkuje nie tylko oprogramowanie

Microsoft produkuje nie tylko oprogramowanie

Według nieoficjalnych informacji Microsoft zaprezentuje ważną aktualizację systemu Windows 10 w połowie października. Spora rzesza użytkowników nie ma jednak najmniejszych powodów do zadowolenia.

Przypadkowa publikacja Lenovo zdradziła prawdopodobnie datę publikacji najnowszej wersji Windows 10. Fall Creators Update może trafić do użytkowników 17 października. 

Jak wyjaśnia Engadget, jesienna aktualizacja wprowadza szereg istotnych funkcji. Wśród nich znajduje się rozpoznawanie pisma ręcznego, ulepszone narzędzia do zwalczania złośliwego oprogramowania, a także aplikacje związane ze AI.

Ze zmian bardziej praktycznych dla użytkownika wymienić należy ułatwione korzystanie z plików zapisanych w chmurze. Zarządzanie nimi ma być znacznie łatwiejsze. 

Nie bez znaczenia jest też zmodyfikowanie szaty graficznej. Fluent Design sprawi, że Windows będzie wreszcie w stanie konkurować pod względem interfejsu z OS X.

 

Nowa wersja Windows nie dla każdego

Aktualizacja Windows nie trafi do wszystkich użytkowników, którzy przesiedli się kiedyś na "dziesiątkę". Microsoft postanowił bowiem zakończyć wsparcie dla części maszyn opartych na budżetowych procesorach. Właściciele urządzeń m.in. z układami Z2760, Z2520, Z2560 i Z2580 przy próbie pobrania bieżącej aktualizacji Windows 10 zobaczą komunikat o braku kompatybilności. 

Czytaj też: Dwie dekady temu internet wydawał się złym pomysłem. Bardzo złym. 

Według mnie jedną z najbardziej interesujących zmian w Windows 10 jest właśnie ulepszenie interfejsu. Microsoft ma szansę udowodnić, że jego system jest w stanie nadążyć za zmianami, które wymusza coraz większa popularność smartfonów. 

***

Introducing Windows 10 - The future starts now

Polecamy
Komentarze (38)
Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników w październiku. Nie do wszystkich
Zaloguj się
  • Oceniono 8 razy 8

    Ciekawy jestem czy w końcu naprawią wyszukiwanie plików. Bo teraz 10ka, jeśli szuka się pliku po nazwie i wyszukiwany ciąg znaków pliku jest po znaku "-", nic nie znajduje. A komp obok z Windows 7 nie ma z tym żadnych problemów. ;-)

  • Oceniono 18 razy 6

    Przepraszam za brzydkie słowa ale Windows 10 to największe goovvno jakie można było stworzyć. Niestety mój kupiony już był z W10, klnę na niego każdego dnia. Niczego gorszego chyba nie mogli wymyślić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX