Wi-Fi w KAŻDYM samolocie - pierwsza taka linia w Europie. Jak działa nowa usługa? Będziecie zaskoczeni

Robert Kędzierski
Virgin to pierwsza europejska linia lotnicza, która oferuje dostęp do Wi-Fi podczas każdego z oferowanych przelotów. Bardziej zaskakujący od ceny jest sposób działania nowej usługi. Jest nieco ograniczony.

Virgin Atlantic są pierwszą europejską linią lotniczą, która oferuje pasażerom dostęp do internetu za pomocą Wi-Fi podczas każdego z oferowanych lotów. 

Wiadomość brzmi świetnie, jeśli jednak spodziewaliście się możliwości surfowania po sieci bez limitu, to musimy was rozczarować. Usługa Messaging Pass jest co prawdą dość tania, bo kosztuje zaledwie 2,99 funta, ale ma ograniczenia. Pozwala na tekstową komunikację za pomocą komunikatorów takich jak WhatsApp czy Messenger. Niestety, przesyłanie zdjęć czy filmów nie jest możliwe - w grę wchodzi tylko tekst. Linie wyposażyły w systemy zapewniające dostęp do internetu wszystkie swoje maszyny -  A330, A340 i 747 - wyjaśnia Telegraph

Taki sposób działania Wi-Fi uznać można za duży postęp, bo usługa pozwala pozostać w kontakcie z bliskimi i przyjaciółmi. Uniemożliwia jednak swobodną pracę. 

Czytaj też: Pokochaliśmy latanie. Jest blisko rekordu. 

Brytyjski Virgin nie jest pierwszą linią, która wprowadza wi-fi na pokładzie, ale pierwszą, która oferuje je we wszystkich lotach. Pierwszym przewoźnikiem, który uruchomił usługę jest Lufthansa - i to już w roku 2003. Dostęp do sieci oferują też airberlin, KLM, Lufthansa, Air Canada, Aeroflot, Iberia, Quatar Airways. Linie Norwegian oferują WiFi na pokładzie większości, chociaż nie wszystkich, swoich samolotów.

Rozwiązania wdrożone przez linie Emirates umożliwiają podczas lotu przeglądanie internetu bez ograniczeń - można odwiedzać strony internetowe, korzystać z różnych usług. 

Virgin Atlantic to linie lotnicze założone w roku 1984. Ich twórcą jest miliarder Richard Branson, który stoi za kilkoma innowacjami związanymi z lotnictwem. Jedną z nich jest  ma być samolot z grafenu

Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. W zestawieniu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT

Więcej o:
Komentarze (39)
Virgin oferuje Wi-Fi w samolocie podczas każdego lotu
Zaloguj się
 • xx78

  Oceniono 6 razy 4

  Redaktor napisał knota.

 • daghda.irish.pub

  Oceniono 4 razy 2

  Bzdura - np. na pokładzie Norwegian już od dawna mają Wi-Fi.

 • klm747

  Oceniono 4 razy 2

  w Norwegian internet jest bez ograniczeń i za darmo

  a Kędzierski kolejny raz obnaża swoją bezdenną ignorancję...

 • marekptr

  Oceniono 4 razy 2

  Pączek, zmniejsz cukier i się zorientuj w temacie zanim palniesz newsa z piarowej notatki, bo znowu wyszedles na specjaliste... Norwegian ma od dawna a Virgin taki sam Europejski jak Emirates czy Quatar

 • miriam_73

  Oceniono 2 razy 2

  Pierwsza? W Norwegian jest od co najmniej 2,5 roku...

 • minkat

  Oceniono 2 razy 2

  air berlin nie oferowal tego jeszcze niecaly rok temu w czasie jedenastogodzinnego lotu na Dominikane. do tego ostatnio zbankrutowali, wiec nie wiem czy jest sens ich w ogole wymieniac.

 • smiki48

  Oceniono 2 razy 2

  linia dała jeden darmowy bilet dla redakcji, to napisali taki tekst. Zapomnieli tylko dopisać:"artykuł sponsorowany"

 • do_mappiego

  Oceniono 1 raz 1

  Dokładnie, w Norwegian bez ograniczeń, poza bitratem. Czym się tutaj podniecać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX