Google przejmie od HTC działkę smartfonów? Negocjacje są podobno na ostatniej prostej

Czy mamy do czynienia z początkiem końca legendarnej marki smartfonów, która dała światu pierwszy telefon z Androidem? A może po prostu nowy rozdział, którego Tajwańczycy bardzo teraz potrzebują? Tak czy siak, jak wynika z niepotwierdzonych do tej pory informacji, przejęciem działki smartfonów od HTC mocno interesuje się Google.

Jak donosi chiński magazyn Commercial Times, Google jest obecnie w ostatniej fazie negocjacji z HTC dotyczących przejęcia od Tajwańczyków działki smartfonów. Scenariusze są rzekomo dwa. Gigant z Mountain View może się zdecydować na strategiczne partnerstwo z HTC albo całkowitą akwizycję segmentu telefonicznego. Z rozmów podobno wyłączone jest HTC Vive.

Informacja nie byłaby chyba specjalnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że flagowe smartfony z serii Google Pixel są w istocie produkowane właśnie przez HTC. W przypadku Google Pixel 2 możliwa jest jednak zmiana, a firmą odpowiedzialną przynajmniej za większą wersję smartfonu o nazwie kodowej Taimen stanie się koreańskie LG.

 

Sytuacja samego HTC jest nie do pozazdroszczenia. Premiera flagowego modelu HTC 10 okazała się niewypałem, a nadzieje związane z kolejną generacją (U11) zaczynają powoli przygasać. Dobitnie udowadniają to również ostatnie wyniki finansowe ukazujące sierpień jako najgorszy miesiąc od 13 lat. Przychód firmy w tym czasie (99,69 mln dol.) spadł o 51,5 proc. w porównaniu do lipca i o 54,3 proc. w stosunku do sierpnia rok wcześniej. Całościowa sprzedaż produktów HTC w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku spadła o 14,4 proc. rok do roku.

Czytaj też: HTC U11 - oficjalna premiera smartfonu do ściskania. Pierwsze wrażenia

Mówiąc inaczej, kto miał kupić U11, już to zrobił, a popyt na nowy flagowy (poniekąd mocno unikatowy) smartfon HTC będzie już tylko spadać. To nie jest dobra informacja, biorąc pod uwagę, że Tajwańczycy nie mają obecnie żadnych kluczowych premier w planach.

Po publikacji Commercial Times akcje firmy zanurkowały o kolejne 8 proc w ciągu jednego dnia. Przedstawiciele HTC na razie odmawiają jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Znane marki w chińskich rękach. Wśród nich jest jeden z największych producentów żywności w Polsce

Więcej o:
Komentarze (31)
Smartfony HTC przejdą do Google. Obie firmy podobno negocjują
Zaloguj się
 • black.blue

  Oceniono 17 razy 7

  Legendarny to jest Smok Wawelski, a nie "marka smartfonów". Jeśli się mylę, proszę mi przytoczyć jakąś legendę o HTC.

 • 0ya

  Oceniono 9 razy 5

  >> popyt na nowy flagowy (poniekąd mocno unikatowy) smartfon
  czy to znaczy, że wyprodukowali jedną sztukę? to rzeczywiście jest unikatem.
  coś, czego są miliony nie może być unikatem, nie może być unikalne, a szczególnie nie może być unikatowe, bo tego słowa w słownikach nie ma (nie powinno być).

 • Max Neutrino

  Oceniono 2 razy 2

  Czy możecie dziennikarzom zafundować kurs języka polskiego oraz prawdziwego dziennikarstwa. GW to nie jest Fakt i powinna ważyć słowa. Nadużywanie takich nieuprawnionych słów jak "legendarny", "kultowy", "epicki", dezawuuje ich znaczenie i sprawia, że we współczesnym języku polskim zaczyna brakować przymiotników, bo używane do tej pory części mowy, zostały po prostu podeptane. HTC nie był w żadnym wypadku legendarnym producentem. HTC było jednym z wiodących marek na rynku. To właściwe określenie. Dziękuję za zrozumienie.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Nia ma co sie branzlowac, Google kupuje HTC.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 12 razy 2

  legendarnej marki? Jak kruger und matz?

 • emillo555

  Oceniono 1 raz 1

  PIS to złodzieje i oszuści. Apel do Posłow PO
  PS tym razem chce siegnac do kieszeni 5 000 000 Polaków i nalozyc wysoką akcyze na e-papierosy. Obrońcie tych Polaków a bedziecie mieli 5 000 000 nowych wyborców www.e-papierosy-forum.pl/akcyza-jedziemy-z-koksem-t121380.html

 • pytlarro

  Oceniono 1 raz 1

  pewnie przejmie tak samo jak Motorole, wezma sobie wszystkie patenty i chinczykom resztki odsprzedadza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX