Macie już dość kolorowych statusów na Facebooku? Mark Zuckerberg będzie dalej kolorować wam życie

Najpierw ściany Facebooka zalały kolorowe statusy. Jeśli wydaje się wam, że już wystarczy, to jesteście w błędzie. Wiele wskazuje na to, że świat w oczach Marka Zuckerberga jest jeszcze zbyt mało kolorowy. Przygotujcie się na kolorowe komentarze.

Temat zauważył serwis The Next Web prezentując małą próbkę tego jak mogą mogą wyglądać kolorowe komentarze. Użytkownicy mogą wybierać tło (jednolite lub gradient), podobnie jak ma to miejsce w przypadku statusów na Facebooku. Na razie funkcja jest jeszcze w fazie testów i tak naprawdę nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie wprowadzona dla wszystkich.

Sądząc jednak po pierwszych komentarzach, nowy pomysł Marka Zuckerberga nie przypada specjalnie do gustu. Niektórzy wskazują podobieństwo do serwisu MySpace, niegdyś popularnej społecznościówki z czasów na długo przed dominacją Facebooka. Next Web załapał się na testy kolorowych komentarzy w wersji mobilnej. Idąc po śladach serwisu inne redakcje bezskutecznie sprawdzały obecność nowości na innych telefonach.

Czytaj też: Teraz pracę znajdziesz nawet na Messengerze. Polski startup stworzył specjalnego bota

Warto przypomnieć, że kolorowe statusy pierwszy raz pojawiły się na Facebooku już pod koniec grudnia ubiegłego roku. Funkcja jest dostępna zarówno z poziomu wersji desktopowej, jak i mobilnej. Trudno jednoznacznie wskazać szerszą użyteczność kolorowych postów, poza lepszą widocznością treści. Podejrzewam, że użytkownicy woleliby raczej zmiany poprawiające stabilność i zmniejszające zasobożerność oficjalnej aplikacji Facebooka.

Jest już serial transmitowany przez Facebook Live - czy taka będzie przyszłość telewizji?

Więcej o:
Komentarze (6)
Facebook testuje kolorowanie komentarzy. Czy to spodoba się użytkownikom?
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 3 razy 3

  Teraz ci którzy akurat się wypróżniaja będą mogli, informując o tym fakcie na frajerbooku, zaznaczyć to na brązowo lub żółto lub jak tam będą chcieli.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  To będzie koniec pejzbuka. Nareszcie.

 • qrzysiu

  Oceniono 1 raz 1

  A ja mam w doopie cukenberga jego kolorowe ściany i caego fejszbuka bo go nie mam i nie zamierzam mieć.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko ci co popieraj obecnosc Amerykanow w Polsce sa na amerykanskim Facebooku.

 • Oceniono 1 raz 1

  Będzie dalej kolorował wam życie? Stary, jeśli całym Twoim życiem jest FB to masz niezłego zonka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX