Gazeta.pl Next >  Technologie >  Nie aktualizujesz Windows? Od wczoraj można cię szpiegować. Microsoft wydał łatę

Nie aktualizujesz Windows? Od wczoraj można cię szpiegować. Microsoft wydał łatę

A A A
Nowa luka w Windows załatana. Pozwala infekować komputery z wykorzystaniem spreparowanego pliku Word

Nowa luka w Windows załatana. Pozwala infekować komputery z wykorzystaniem spreparowanego pliku Word

Microsoft wydał wczoraj ważną łatkę dla Windows. Kto jej nie pobierze, naraża się na infekcję jednym z najgroźniejszych wirusów świata. Wykorzystują go rządy, by infekować wybrane maszyny.

Microsoft wydał wczoraj ważną aktualizację Windows 7 i Windows 10. Zabezpiecza ona przed możliwością wykorzystania odkrytej niedawno groźnej luki w NET Framework.

Podatność, którą opisali eksperci z firmy FireEye, umożliwiała zainfekowanie komputera jednym z najgroźniejszych programów, uznawanych przez ekspertów za szpiegowskie. Chodzi o narzędzie FinSpy, które jest wykorzystywane m.in. przez rządy wielu państw do inwigilowania komputerów wybranych osób. Takie stwierdzenia znalazły się w raporcie WikiLeaks w 2014 roku. 

Czytaj też: Wobec tego narzędzia cyberprzestępców jesteśmy w zasadzie bezradni.

Infekcja wymaga interakcji ze strony użytkownika, jest jednak prosta w przeprowadzeniu. Link prowadzący do FinSpy można bowiem z łatwością zaszyć w zwykłym dokumencie Worda. 

Obecność kolejnej luki w Windows jest dowodem na to, że warto korzystać z aktualnego systemu. Inaczej jesteśmy narażeni na infekcje wykorzystujące różnego rodzaju luki. Tylko w tym miesiącu Microsoft załatał 81 mniej groźnych luk w swoich systemach. 

***

Stare reklamy komputerów - te parametry i te ceny! To były czasy...

Polecamy
Komentarze (55)
Nie aktualizujesz Windows? Od wczoraj można cię szpiegować. Microsoft wydał łatę
Zaloguj się
  • Oceniono 12 razy 10

    Przecież każdy jako tako rozgarnięty użytkownik komputera wie, że każda nowa wersja systemu w coraz większym stopniu ubezwlasnowolnia użytkownika. Tak, tak, to wszystko dla waszego dobra.

  • Oceniono 15 razy 9

    "Obecność kolejnej luki w Windows jest dowodem na to, że warto korzystać z aktualnego systemu". To dowód na to, żeby do celów: internet, youtube, netflix, office, filmy korzystać z Linuxa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane