Nareszcie na to wpadli. Ta zmiana w sklepie Google Play może się wam bardzo spodobać

Z Google Play wielu użytkowników Androida korzysta niemal codziennie, dlatego każda dobra zmiana cieszy. Zdaje się, że Google chce wprowadzić nowe usprawnienie, które ułatwi korzystanie ze sklepu z aplikacjami.

Google regularnie usprawnia interfejs i wygląd swojego sklepu z aplikacjami tak, aby jak najlepiej wpasować się w preferencje użytkowników. Zdaje się, że już niedługo możemy doczekać się niewielkiego, ale za to bardzo przydatnego usprawnienia.

Amerykański gigant testuje bowiem na niektórych użytkownikach wprowadzenie informacji o rozmiarze aplikacji. Liczba wymaganych do pobrania megabajtów byłaby wyświetlana w miejscu, gdzie dziś znajduje się ocena użytkowników.

Taka zmiana może bardzo przydać się szczególnie przy korzystaniu z telefonu z niewielką przestrzenią na dane lub przy pobieraniu aplikacji z pakietu mobilnego.

Do tej pory, aby znaleźć informację o rozmiarze programu (jeszcze przed pobraniem) trzeba było się trochę nagimnastykować. Można było to sprawdzić dopiero po wejściu w wybraną aplikację i rozwinięciu opisu, na dole strony wraz z innymi szczegółowymi danymi.

Drobna zmiana ucieszyłaby więc osoby dla których ilość pobieranych danych ma znaczenie. Decyzję o instalacji można byłoby podjąć nie wychodząc z listy wszystkich programów.

Google podpowie ile waży każda aplikacjaGoogle podpowie ile waży każda aplikacja fot. Połączone screeny z reddit.com

Dziwi nieco rezygnacja z wyświetlania oceny użytkowników Google Play. To również dość istotna informacja dla osób, które zastanawiają się nad wyborem najlepszej aplikacji spośród setek innych. Ocena na karcie danego programu czy gry pozostałaby na szczęście na dawnym miejscu, tuż obok liczby pobrań.

Na razie nie wiadomo czy Google kiedykolwiek wprowadzi takie usprawnienie dla wszystkich użytkowników. Możliwe, że zdecyduje się na jakiś kompromis i np. umieści obie informacje obok siebie.

---

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o:
Komentarze (16)
Google testuje nowość w Sklepie Play. Użytkownicy Androida powinni być zadowoleni
Zaloguj się
 • Marek Sondej

  Oceniono 4 razy 2

  Niestety rozmiar aplikacji ma się nijak do przestrzeni dyskowej którą zajmie aplikacja po zainstalowaniu. Znikną oceny a to jest niedobre. Szukając jakiejś aplikacji kieruję się głównie oceną.
  Jak dla mnie zmiana na gorsze.

 • szats69

  Oceniono 1 raz 1

  A taka aplikacja po uruchomieniu dociąga kolejne dane.

 • Marek Sondej

  Oceniono 3 razy 1

  Niestety rozmiar aplikacji ma się nijak do przestrzeni dyskowej którą zajmie aplikacja po zainstalowaniu. Zniknął oceny a to jest niedobre. Szukając jakieś aplikacji kieruje się głównie oceną.
  Jak dla mnie zmiana na gorsze

 • Rafał Czapiewski

  0

  Lepiej aby wprowadzili wreszcie możliwość płatności przez PayPal bo w Polsce nadal nie ma.

 • Maciej Sądowicz

  0

  Jak dlamnie powinni wprowadzić sortowanie aplikacji. Na przykład od najwiecej pobranej lub najlepiej ocenianej czy najwiekszej rozmiarem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX