Morawiecki szuka sposobu na oszustów podatkowych. Pomogą mu w tym hakerzy

Ministerstwo Finansów chce uszczelnić system podatkowy i gotowe jest skorzystać z pomocy hakerów. W ostatni weekend października w Krakowie odbędzie się duży dwudniowy hackaton, na który przyjedzie 2 tys. programistów z całego świata.

HackYeah będzie jednym z największych konkursów programistycznych w Europie. Ekipa 2 tys. programistów z całego świata będzie mieć 24 godziny na rozwiązywanie najróżniejszych zadań. Tematyka hackatonu jest bowiem dość szeroka.

Wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, eksploracja danych, bezpieczeństwo, tworzenie gier, technologie finansowe, tworzenie oprogramowania, rozwiązania mobilne oraz usługi w chmurze - oto kategorie jakim poświęcony będzie HackYeah.

Za jedno z wyzwań stawianych przed uczestnikami odpowiada Ministerstwo Finansów, będące wraz z miastem Kraków głównym partnerem przedsięwzięcia. Resort Morawieckiego chce sprawdzić, czy hakerzy są w stanie uszczelnić system podatkowy, śledząc wyłudzenia VAT (tzw. karuzele vatowskie).

Czytaj też: Chińczycy znaleźli sposób na nieuprawniony dostęp do nowych aut. Wystarczyły urządzenia za 80 zł

Hackaton HackYeah odbędzie się w dniach 28 - 29 października 2017 w krakowskiej Tauron Arenie. Przy okazji organizatorzy chcą trafić do Księgi Rekordów Guinnessa pod względem liczby uczestników hackatonu. Dotychczasowy rekord to 1200 programistów.

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (20)
Hack Yeah - ogromny hackaton w Krakowie. Ministerstwo Finansów jednym z partnerów
Zaloguj się
 • 270203mk

  Oceniono 2 razy 2

  Kit se kup! Kit dobrze uszczelnia, a masz gościu, jak widzę, niezłe zdolności do kitowania.

 • felucjan

  Oceniono 2 razy 2

  A co będzie jak do wiki leaks wypłyną tajne knowania macierewicza, kaczyńskiego i ziobry? To będzie uszczelnienie systemu!!!

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 6 razy 2

  Mam wrażenie, że to już jakaś obsesja, czyżby wypadek na karuzeli w dzieciństwie?
  Chcesz wzrostu wpływów? Przestań bankrutować firmy i wysyłać je za granicę.

 • coalesce

  Oceniono 2 razy 2

  Dobry pomysł.

 • niezrzeszony1

  Oceniono 3 razy 1

  Ja ma jeden pomysł, zamiast całej tej krzątaniny, opłacania tysięcy osób z tym związanych, to może wystarczy zlikwidować ten VAT?

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 5 razy 1

  Ja jestem zdania, że hakerzy powinni sprawdzić, jak dobrze zabezpieczone są systemy ZUSu i opieki społecznej w Polsce. Wypieprzyć bazę danych nt pińcetplus, zwrotów VAT, dopłat dla rolników i wcześniejszych emerytur w kosmos, opróżnić konta bankowe ZOOlidurności, a wszystko po cichu, tak żeby wyglądało na niekompetencję urzędasów. Kasę z ZOOlidurności mogą przelać na konta ONR i KUKiZ'15, na wypadek gdyby banki zaczęły węszyć od swojej strony.

 • Miroslaw Grad

  Oceniono 3 razy 1

  I choć rządy PIS mam w głębokiej pogardzie,to pomysł Morawieckiego uważam za trafiony.Złodzieje w białych koszulach,zatrudniają wybitnych fachowców żeby obejść prawo,to samo musi czynić fiskus,amator nie ma szans z fachowcem.Domyślam się ,że fachowcy nie są tani,ale to na pewno lepiej wydane pieniądze niż te na bilbordy.

 • prokuraturarejonowa

  0

  Mateuszka to chyba już dawno nikt porządnie nie zyebał i nie opyerdolił.

  A za te coraz durniejsze pomysły to mu się zbiera...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX