Opera 48 z unikalnymi funkcjami. Szybki dostęp do konwertera jednostek, walut i stref czasowych

Czegoś podobnego póki co w Firefoksie, Chrome oraz Edge raczej nie znajdziecie. Najnowsza wersja przeglądarki internetowej Opera oznaczona numerem 48 daje użytkownikom błyskawiczny dostęp do trzech przydatnych konwerterów (jednostek, walut i stref czasowych).

W poprzedniej wersji przeglądarki internetowej Opera mogliśmy korzystać już z wygodnego przelicznika walut. Po zaznaczeniu na stronie WWW fragmentu tekstu z ceną w obcej walucie niewielkie wyskakujące powyżej okienko natychmiast wyświetla kwotę po przeliczeniu na wartość lokalną.

Teraz postanowiono uzupełnić zestaw konwerterów dodając do nich przelicznik jednostek (16) oraz stref czasowych (14). Opera 48 jest w stanie przeliczać 32 waluty, podając ceny również w złotówkach.

 

Zasada działania jest w zasadzie taka sama. Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu z jednostkami imperialnymi w treści strony, a po chwili wyskakujące okienko pokaże nam ich odpowiednik metryczny. Przelicznik działa również w drugą stronę.

Czytaj też: Słuchacie Spotify przez Safari? No to już sobie nie posłuchacie. Potrzebna aplikacja albo inna przeglądarka

W ramach nowości jakie wprowadza Opera 48 znajdziemy również łatwiejsze wyszukiwanie (po zaznaczeniu tekstu), narzędzie do wykonywania zrzutów ekranowych. Dodano również import zakładek z Microsoft Edge oraz Yandex.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (20)
Opera 48 z unikalnymi funkcjami. Konwerter jednostek, walut i stref czasowych
Zaloguj się
 • niclos_cham

  Oceniono 1 raz 1

  Aż z ciekawości sprawdziłem:
  "Wersja: 36.0.2130.80 - Posiadasz najnowszą wersję Opery" :)

 • jakis_gosc012

  Oceniono 5 razy 1

  Dla mnie to zbędne bzdury, a grupowania kart jak nie było, tak dalej nie ma.

 • sacc77

  0

  A na co to komu?
  Zamiast bzdurnych wodotrysków przywrócili by pełną funkcjonalność starej, dobrej PRAWDZIWEJ OPERY a nie bawili sie w perfumowanie tego chromowanego goowna.

 • otopolskiepieklo

  0

  nawet nie wiem, że takie funkcje mam - ale i tak najwazniejszą jest automatyczna blokada reklam (na tej stronie w pasku pokazuje aż 36 elementów) - i dla ciekawych zestawienie ile ładuje się pełna wersja z reklamami - takiej gazety dla przykładu, z ta z zablokowanymi reklamami

  wiele osób bedzie zaskoczonych

 • Has Unu

  0

  Niech autor sprawdzi przeglądarkę Vivaldi to zostanie zakończony.

 • calidris

  Oceniono 2 razy 0

  Ale przecież moja Nokia 3310 ma i przelicznik walut, i strefy czasowe (które można sobie nawet dostosowywać), więc po grzyba to mieć w przeglądarce.

 • d1r3ct

  0

  chińska Opera ;)

 • pies_z_cheshire

  0

  Opera sropera. Vivaldi, k--wa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX