Nowa wersja Nokii 3310 dostała technologię sprzed 15 lat. Telefon będzie jeszcze droższy

HMD Global właśnie zaprezentował nowe urządzenie - Nokię 3310 3G. To nowa wersja odświeżonej edycji legendarnego telefonu, w którym dodano m.in. obsługę 3G. Są też dwie zmiany na minus.

HMD Global podbiło ostatnie targi MWC w Barcelonie prezentując zupełnie odświeżoną edycję legendarnego modelu Nokia 3310. Pierwsze okrzyki zachwytów ucichły jednak po kilku chwilach spędzonych z telefonem i po ogłoszeniu polskiej ceny urządzenia.

Po kilku miesiącach HMD Global odświeżyło nową-starą Nokię 3310 wprowadzając kilka zmian. Największą z nich jest dodanie moduł 3G, zamiast obecnego wcześniej 2G.

Zadziwiające nie jest jednak to, że producent zdecydował się wypuścić pierwszą wersję Nokii 3310 z poprzednim modułem 2G i naprawić swój błąd dopiero w kolejnej edycji urządzenia.

Specyfikacja Nokia 3310 3GSpecyfikacja Nokia 3310 3G fot. screen ze strony internetowej www.nokia.com

3G dostępne było w wielu komórkach już od kilkunastu lat. Pierwszy na świecie telefon obsługujący tę technologię (Nokia 6650) został pokazany pod koniec września 2002 roku!

Przy okazji odświeżono dwie wersje kolorystyczne (Azure i Charcoal) i dodano nieco przestrzeni na dane (zamiast 16 są 64 MB). Producent zdecydował się na delikatne poprawienie rozstawienia przycisków, które ma ułatwić korzystanie z klawiatury.

Co zadziwiające HMD Global okroiło najnowszą Nokię 3310 z modułu Bluetooth 3.0. Zamiast niego pojawiła się starsza wersja 2.1 (najnowsza to 5.0).

Nie przeszkodziło to jednak producentowi na dodatkowe podwyższenie ceny komórki z 49 euro (w polskich sklepach 250-270 zł) do 69 euro. Nad Wisłą cena Nokii z 3G wyniesie więc prawdopodobnie ok. 350 zł.

Czy siła sentymentu wystarczy, aby przekonać do siebie klientów? Proste komórki możemy przecież dziś kupić nawet w cenie poniżej 100 zł.

---

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Więcej o:
Komentarze (8)
Nowa wersja Nokii 3310 dostała technologię sprzed 15 lat. Telefon ma 3G i będzie jeszcze droższy
Zaloguj się
 • 162tony

  Oceniono 3 razy 1

  To już jest kuźwa przegięcie... ale mój ojciec i tak kupił sobie taką...
  Nie rozumiem fenomenu Nokii

 • rasta-mw

  0

  "legendarny"? słowo nadużywane, a w przypadku tego modelu to już zupełnie, bardziej odpowiednie było by "popularny".
  Dla mnie tego typu telefony muszą mieć dwie istotne cechy 2xsim i bardzo długi czas działania na baterii np. 2 tygodnie. Obie te cechy spełnia od lat moja nokia 100, mega prosty telefon, który robi robotę, nie potrzebuje "legendarnego" telefonu. Do zabawy mam najnowszy model flagowca firmy s. a wcześniej l920 noki, ale m$ totalnie sPiSiało ten projekt.

 • cymesgeszefciarz

  0

  Rozumiem jeszcze samsung b2710 solid jakieś tam zalety ma (więcej wad) ale takie ...

 • Mario Mario

  0

  Nokia powinna popracować nad lepszą jakością przedniej szybki bo jak narazie to jest badziew.

 • 1234qwerty

  Oceniono 1 raz -1

  150 zł to bym może dał z sentymentu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX