Nowa wersja Nokii 3310 dostała technologię sprzed 15 lat. Telefon będzie jeszcze droższy

Nowa Nokia 3310

Nowa Nokia 3310 (fot. Nokia)

HMD Global właśnie zaprezentował nowe urządzenie - Nokię 3310 3G. To nowa wersja odświeżonej edycji legendarnego telefonu, w którym dodano m.in. obsługę 3G. Są też dwie zmiany na minus.

HMD Global podbiło ostatnie targi MWC w Barcelonie prezentując zupełnie odświeżoną edycję legendarnego modelu Nokia 3310. Pierwsze okrzyki zachwytów ucichły jednak po kilku chwilach spędzonych z telefonem i po ogłoszeniu polskiej ceny urządzenia.

Po kilku miesiącach HMD Global odświeżyło nową-starą Nokię 3310 wprowadzając kilka zmian. Największą z nich jest dodanie moduł 3G, zamiast obecnego wcześniej 2G.

Zadziwiające nie jest jednak to, że producent zdecydował się wypuścić pierwszą wersję Nokii 3310 z poprzednim modułem 2G i naprawić swój błąd dopiero w kolejnej edycji urządzenia.

Specyfikacja Nokia 3310 3GSpecyfikacja Nokia 3310 3G fot. screen ze strony internetowej www.nokia.com

3G dostępne było w wielu komórkach już od kilkunastu lat. Pierwszy na świecie telefon obsługujący tę technologię (Nokia 6650) został pokazany pod koniec września 2002 roku!

Przy okazji odświeżono dwie wersje kolorystyczne (Azure i Charcoal) i dodano nieco przestrzeni na dane (zamiast 16 są 64 MB). Producent zdecydował się na delikatne poprawienie rozstawienia przycisków, które ma ułatwić korzystanie z klawiatury.

Co zadziwiające HMD Global okroiło najnowszą Nokię 3310 z modułu Bluetooth 3.0. Zamiast niego pojawiła się starsza wersja 2.1 (najnowsza to 5.0).

Nie przeszkodziło to jednak producentowi na dodatkowe podwyższenie ceny komórki z 49 euro (w polskich sklepach 250-270 zł) do 69 euro. Nad Wisłą cena Nokii z 3G wyniesie więc prawdopodobnie ok. 350 zł.

Czy siła sentymentu wystarczy, aby przekonać do siebie klientów? Proste komórki możemy przecież dziś kupić nawet w cenie poniżej 100 zł.

---

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Zobacz także
 • Użytkownicy Apple powinni z ostrożnością podchodzić do aplikacji pochodzących spoza oficjalnych źródeł Masz komputer Apple? Nie pobieraj aplikacji z nieznanych źródeł. Nowa luka umożliwia wykradanie haseł
 • HTC Windows Phone 8X Czy ktokolwiek używa jeszcze Windows Phone? Nawet Bill Gates przesiadł się już na Androida
Komentarze (8)
Nowa wersja Nokii 3310 dostała technologię sprzed 15 lat. Telefon ma 3G i będzie jeszcze droższy
Zaloguj się
 • 162tony

  Oceniono 3 razy 1

  To już jest kuźwa przegięcie... ale mój ojciec i tak kupił sobie taką...
  Nie rozumiem fenomenu Nokii

 • rasta-mw

  0

  "legendarny"? słowo nadużywane, a w przypadku tego modelu to już zupełnie, bardziej odpowiednie było by "popularny".
  Dla mnie tego typu telefony muszą mieć dwie istotne cechy 2xsim i bardzo długi czas działania na baterii np. 2 tygodnie. Obie te cechy spełnia od lat moja nokia 100, mega prosty telefon, który robi robotę, nie potrzebuje "legendarnego" telefonu. Do zabawy mam najnowszy model flagowca firmy s. a wcześniej l920 noki, ale m$ totalnie sPiSiało ten projekt.

 • cymesgeszefciarz

  0

  Rozumiem jeszcze samsung b2710 solid jakieś tam zalety ma (więcej wad) ale takie ...

 • Mario Mario

  0

  Nokia powinna popracować nad lepszą jakością przedniej szybki bo jak narazie to jest badziew.

 • 1234qwerty

  Oceniono 1 raz -1

  150 zł to bym może dał z sentymentu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje