Chcesz używać słuchawek na kablu i ładować iPhone'a? Nic prostszego. Wystarczy kolejna przejściówka za 140 złotych

Do pierwszego dnia kwietnia jeszcze daleko, stąd poniższą informację należy traktować z odpowiednią powagą. Nie będzie to łatwe, bo oto mamy nową przejściówkę do iPhone'a pozwalającą na jednoczesne podpięcie słuchawek na kablu i ładowanie baterii smartfonu.

Brak tradycyjnego gniazda słuchawkowego wydaje się nie przeszkadzać w znakomitej sprzedaży poprzedniej generacji smartfonów Apple. Co prawda producent dołącza do iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus przejściówkę umożliwiającą podłączenie słuchawek na kablu, jednak nie mamy wtedy możliwości ładowania smartfonu przez gniazdo Lightning. Rozwiązanie? Tak, zgadza się. Kolejna przejściówka.

W sklepie Apple pojawił się właśnie adapter firmy Belkin, pełniący funkcję rozgałęziacza zakończonego gniazdem 3,5 mm i złączem Ligthning. Do jednego podłączamy kablowe słuchawki, a do drugiego kabel do transmisji danych i ładowania prowadzący do gniazdka lub portu USB. Cena: 34,95 dolarów.

Co ciekawe, akcesorium Belkina (Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm) zawitało również do polskiej wersji sklepu internetowego Apple, gdzie trzeba za nie zapłacić 139,95 zł. Oczywiście jest jeszcze druga, nieco starsza wersja przejściówki (Lightning Audio + Charge Rockstar), jednak za nią przyjdzie nam zapłacić więcej - 169,95 zł.

Czytaj też: iPhone 8 już w ofercie telekomów. Orange, Play i T-Mobile podali ceny. Tanio nie będzie

Warto wspomnieć, że nowy adapter pojawia się rok po premierze pierwszych smartfonów Apple pozbawionych gniazda słuchawkowego. Czy w ten sposób koncern przyznaje się do błędu? Niekoniecznie. Najnowsza generacja smartfonów Apple również została pozbawiona gniazd słuchawkowych. Coraz więcej producentów decyduje się na rezygnację z tradycyjnego złącza 3,5 mm, a wszystko zmierza do eliminacji jakichkolwiek kabli wokół telefonu.

Tego typu akcesoria to efekt okresu przejściowego, a tempo zmian zależy od chęci przystosowania się klientów do nowego trendu.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o:
Komentarze (31)
Nowa przejściówka do iPhone'a za 140 złotych. Naładuje telefon i pozwoli podłączyć słuchawki
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 16 razy 2

  "Do 1 kwietnia daleko, ale Apple tak na poważnie. Właśnie wypuścił kolejną przejściówkę"

  Apple "niczego nie wypuścił" dyletanci i analfabeci. Apple sptrzedaje w sklepie różne rzeczy, Ta akurat przejściówka jest produkcji firmy Belkin. Poza tym kilka dni temu "google wypuścił" swój telefon Pixel2 również bez gniazda słuchawkowego i sprzedaje w swoim sklepie identyczną przejściówkę.
  Dlaczego więc piszecie o Apple, a nie o Google?

 • marekptr

  0

  Wydam. Stać mnie. Mam już 8 Plusa 128GB. Łyso Ci autorze?

 • bystry_bronek

  0

  Kolejny przykład który można porównać np do sprzedawania topowego roweru bez łańcucha. Rower masz, możesz się nim chwalić ale jeśli chcesz go użyć jako roweru - dopłać.
  Proste.
  :)

 • alleluja-i-do-przodu

  0

  chcesz usłyszeć dzwięk przychodzącego SMS, gdy masz wpięty do Iphone zestaw słuchawkowy, a słuchawek akurat nie masz w uszach?
  kup sobie Apple Watch za 1,5 tyś i tylko pamiętaj o codziennym ładowaniu

 • andrze786

  Oceniono 4 razy 0

  Osobiście nie użyłem ani razu gniazda słuchawkowego w swoim iPhone, więc dla mnie jego brak jest plusem.

 • bazbaz73

  Oceniono 9 razy -1

  Nie mam i nie zamierzam mieć gejphona, ale niech mnie ktoś oświeci - jak realizowana jest obsługa radia bez słuchawek na kablu, który pełni wtedy rolę anteny? Czy może słuchanie radia "z powietrza" jest już dla użytkowników gejphonów zbyt mainstreamowe? Wiem, że niektóre modele innych telefonów też nie mają radia i wiem, że są osoby niesłuchające go, ale żeby w całej ofercie producenta nie było ani jednego modelu z radiem?

 • gj61

  Oceniono 8 razy -2

  A nie ma przejściówki do podłączenia mózgów tych głupków co to badziewie kupują?

 • 0apud0

  Oceniono 8 razy -2

  Rozumiem że was nie stać, nie rozumiem tylko po co wchodzicie i komentujecie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX