Gazeta.pl Next >  Technologie >  Najnowszy Android to mało. Nokia obiecuje aktualizację smartfonów do wersji systemu, której jeszcze nie ma

Najnowszy Android to mało. Nokia obiecuje aktualizację smartfonów do wersji systemu, której jeszcze nie ma

A A A
Nokia 8

Nokia 8

Przynajmniej z takiego założenia może wychodzić HMD Global, dzierżące prawa do słynnej marki Nokia. Poza objęciem aktualizacją wszystkich smartfonów do najnowszego Androida, firma jako pierwsza na rynku idzie o krok dalej.

Całe obecne portfolio smartfonów HMD Global (Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8) otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Na tym polu Finowie radzą sobie znakomicie i comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa oraz szybkość ich dostarczania stanowią jeden z głównych atutów marki.

Oczywiście nie można zapomnieć o pozbawieniu systemu jakichkolwiek nakładek graficznych, które mogą spowalniać pracę i obciążać podzespoły.

Teraz HMD Global idzie o krok dalej, zapowiadając wsparcie całej gamy swoich produktów do kolejnej wersji Androida - oznaczonego wstępnie literą P. Jego premiery możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Obietnica dotycząca wsparcia nie dla jednej, ale dwóch najnowszych wersji pojawiła się przy okazji premiery Nokii 8 na Filipinach.

Czytaj też: Nokia 8 trafia do sprzedaży w Polsce. Czy najnowszy smartfon od HMD Global będzie w stanie podbić serca użytkowników?

Nawet najmniej wydajna z serii Nokia 3 zostanie objęta programem aktualizacji. Rzadko kiedy posiadacze słabszych smartfonów mogą liczyć na chociaż jedną aktualizację do najnowszej wersji Androida. Tymczasem HMD Global daje dobry przykład i udowadnia, że jest to absolutnie możliwe i (chociaż pewnie nie tak opłacalne, jak zachęcanie do przesiadki na nowszy model).

Komentarze (10)
Najnowszy Android to mało. Nokia obiecuje aktualizację smartfonów do wersji systemu, której jeszcze nie ma
Zaloguj się
  • illuminateur

    Oceniono 1 raz 1

    Wbrew pozorom również biznesowo to nie jest zły pomysł. Jedym z powodów dla których korporacje nie przepadają za Androidem jest właśnie problem z szybkością wydawania aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa. Firma która zagwarantuje szybkość i pewność w tym zakresie ma duże szanse stać się sztandarowym dostawcą telefonów dla środowisk korpo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane