Czy LG będzie mieć własne procesory w smartfonach? Koreańczycy mogliby uniezależnić się od konkurencji

W Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej LG złożyło właśnie wnioski o zastrzeżenie nazw dla dwóch autorskich procesorów. Nie jest jeszcze jasne, dla jakiego segmentu produktów będą przeznaczone.

Jak donosi serwis Digital Trends, nazwy zastrzeżone przez LG to Kromax i Epik. Z lakonicznych opisów nie wynika jednoznacznie z jakiego rodzaju procesorami będziemy mieć do czynienia i jakiego typu urządzenia mogą je otrzymać. Równie dobrze nowe układy mogą wylądować w lodówkach, jak i w smartfonach.

Drugi ze scenariuszy wydaje się bardziej sensowny, biorąc pod uwagę dużą zależność Koreańczyków od Qualcomma ściśle współpracującego z Samsungiem.

Warto przypomnieć, że to głównie za sprawą premiery Samsunga Galaxy S8, LG nie mogło liczyć na dostawy najnowszych procesorów Qualcomma dla swojego flagowego modelu G6. Jego posiadacze musieli się zadowolić starszym i mniej wydajnym Snapdragonem 821, a najnowszy CPU wylądował dopiero w modelu V30.

Czytaj też: IFA 2017: Premiera LG V30 i V30+. Koreańczycy pokazali dwa flagowce na sterydach. [PIERWSZE WRAŻENIA]

Co więcej, już w sierpniu 2016 roku LG oraz Intel obwieściły światu rozpoczęcie współpracy nad stworzeniem mobilnej platformy. W tym samym czasie gigant z Santa Clara nawiązał również kooperację z ARM. Dzięki temu Intel ma produkować układy w technologii 10 nm FinFet z oparte na rdzeniach Cortex. LG może być zatem jednym z ich potencjalnych odbiorców.

Jeśli opisany scenariusz się sprawdzi, procesory Snapdragon (Qualcomm) oraz Exynos (Samsung) zyskają godnego dla siebie konkurenta.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o:
Komentarze (5)
Smartfony LG z własnymi procesorami? Producent zastrzega nazwy Kromax i Epik
Zaloguj się
 • matatjahu

  Oceniono 1 raz 1

  to teraz niech lg nie sprzedaje swoich matryc lcd i amole samsungowi i innym. i wtedy bedzie kwik

 • slavo_bravo

  0

  LG jest dobrą firmą. Mam ich flagowca LG G4 (LG-H815). Ale niestety totalnie olali użytkowników i od ponad roku nie ma żadnych aktualizacji. A miał być Android Nougat w trzecim kwartale. Omijać wielkim łukiem.

 • Mariusz HL

  0

  LG jest wielką korporacją więc najlepiej jak też zacznie zajmować się także dziedziną produkcji układów scalonych wtedy mielibyśmy kolejnego gracza wciskającego się w rozwój litografii tranzystorów.
  Byłbym trochę zdziwiony jak INTEL nawiązał by tryb kooperacji z LG ale pewnie przez najbliższe dwa lata się przekonamy co samo LG kombinuje.

 • jot9

  Oceniono 1 raz -1

  "godnego dla siebie konkurenta"?
  Nauka polskiego jeszcze niezakończona?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX