Windows 10 Fall Creators Update niemal gotowy. Trzy zmiany są naprawdę ważne

Robert Kędzierski
Najnowsza aktualizacja Windows 10 jest niemal gotowa - trafi do użytkowników 17 października. Spośród wielu zmian trzy są z punktu widzenia użytkownika bardzo istotne.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Microsoft kończy prace nad najnowszą aktualizacją swojego systemu. Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników 17 października

Poprawka wprowadza szereg istotnych zmian, spośród których dla użytkownika szczególnie ważne są trzy.

Łatwiej skorzystasz z chmury

Migawki plików w Windows 10Migawki plików w Windows 10 Fot. Microsoft

Bardzo istotna może okazać się funkcja Migawki Plików, którą poznaliśmy w Windows 8. Pozwala ona na synchronizowanie plików z chmurą One Drive w taki sposób, że na dysku widzimy tylko ich podgląd. Fizycznie plik znajduje się jednak na zewnętrznym serwerze. Dopiero kiedy zechcemy go użyć zostanie ściągnięty na lokalny dysk. To dobre rozwiązanie, które pomoże zarządzać dużymi zbiorami plików i ułatwi zwolnienie przestrzeni dyskowej. 

Migawki plików w Windows 10Migawki plików w Windows 10 Fot. Microsoft

Pili będzie też można oznaczać jako dostępne tylko w chmurze, tylko lokalnie lub zsynchronizowane.

Synchronizowanie plików w Windows 10Synchronizowanie plików w Windows 10 Fot. Microsoft

Znacznie lepszy interfejs

Istotna zmiana to wprowadzenie do interfejsu Fluent Design. Powiedzmy szczerze: Windows ma w końcu szansę, po naprawdę długich latach, przestać wyglądać źle.

Elementy Fluent DesignElementy Fluent Design Fot. Microsoft

Fluent Design wprowadza do interfejsu kilka istotnych elementów: głębię, ruch oraz "materiał" z którego wykonane są okna, kafle czy inne elementy. 

embed

Czytaj też: Ta sama kobieta zaprojektowała ikonki dla Steva Jobsa i Billa Gatesa. Które ładniejsze? 

Interfejs Windows 10 ma więc szansę być znacznie ładniejszy, dynamiczny, a przede wszystkim jednolity i uporządkowany. To ułatwi i uprzyjemni codzienną pracę. 

Coś dla mobilnych

Trzecia z istotnych zmian to lepsze zarządzanie energią. System będzie w znacznie bardziej skuteczny sposób rozróżniać aktywne i potrzebne aplikacje. Będzie to miało szczególne znaczenie dla właścicieli laptopów i hybryd - praca na baterii może stać się dzięki tej zmianie bardziej energooszczędna i wydajna. 

Zmian w Windows 10 będzie jeszcze więcej. System wprowadza większe wsparcie dla rzeczywistości rozszerzonej, wprowadza lepszą ochronę przed wirusami, ułatwia dzielenie się plikami. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o:
Komentarze (48)
Windows 10 Fall Creators Update niemal gotowy. Trzy zmiany są naprawdę ważne
Zaloguj się
 • labeo

  Oceniono 11 razy 11

  Zupełnie mnie te zmiany grzeją, od systemu oczekuje, że będzie bezpieczny, stabilny i szybki. Reszta to wodotryski i marketing.

 • Piotr P.

  Oceniono 8 razy 8

  Lepsze zarządzanie energią i ochrona przed wirusami (w czym lepsza? - nie wiadomo) to zmiany istotne - reszta to bzdury. Nie jestem entuzjastą wstawiania ważnych plików do położonej nie wiadomo gdzie i nie wiadomo jak zarządzanej "chmury". To najlepszy sposób na wyciek danych do niepowołanych osób lub po prostu złodziei.

 • misiek1959

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekaw jestem od dawna argumentów za trzymaniem swoich ważnych danych w chmurze. Przecież chmury są ZAWSZE obiektami ataków hakerskich. Potem larum podnosimy, że ktoś nam zaiwanił hasła, zdjęcia lub dane. Myślę, że te pierdoły o przydatności chmury to efekt spisku firm telekomunikacyjnych oferujących gigabajty w przesyle danych i firm informatycznych. A bezpieczeństwa nic lepiej nie zapewni, niż odłączany dysk USB, zwłaszcza, że są pojemne i tanie. Z rozszerzoną rzeczywistością to też tak, jak z telewizorami 3D: było sporo szumu, a teraz mało kto to używa. Bajery-rowery a głupi się cieszy.

 • sommers

  Oceniono 5 razy 5

  Ściema, czyli kolejne "battery killers".

 • anty_jar

  Oceniono 4 razy 4

  Każda aktualizacja i win stawiany od nowa, bo problem znany i pracują nad tym. Jak się już uporają po 3 m-cach, to po 5 duża aktualizacja i system stawiany od nowa, bo problem znany i pracują nad tym, a ten pisze o pierdołach, które przeciętny użytkownik ma w dudzie

 • dupajasi0

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe czy w końcu naprawili wyszukiwanie plików bo to trochę siara jest jak stary komp z Windows 7 znajduje wsio czego jego użytkownik szuka a stojący obok najnowocześniejszy kompik z Windows 10 już tak nie do końca umie coś znaleźć. ;-)

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 6 razy 4

  ciekawe co tym razem tradycyjnie SPIEPRZĄ

  jak ktos nie musi to trzymajcie się z daleka od microsoftu, tej firemki krzak

 • marekptr

  Oceniono 3 razy 3

  Autor znany z tego, że nie wie o czym pisze, znowu pisze... to jak wsłuchiwanie się w wodospad w celu łapania ryb

 • Piotr C

  Oceniono 3 razy 3

  Te zmiany nie sa mi do niczego potrzebne. Wolalbym, zeby poprawili dzialanie OneDrive, a takze zebym mogl latwo wylaczyc wszystkie niepotrzebne procesy w tle, np. aktualizacje - przeszkadza mi w obrobce dzwieku, bo nagle zabiera zasoby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX