Jesteś klientem któregoś z tych banków? Przygotuj się na trudny weekend i wypłać wcześniej gotówkę

Robert Kędzierski
Aż 11 banków zaplanowało w ten weekend prace serwisowe. Klienci PKO BP, mBanku czy BZWBK powinni upewnić się, czy z bankomatu nie skorzystać jak najszybciej, zanim przelew lub wypłata będzie utrudniona.

Dawno tak duża liczba banków jednocześnie nie zaplanowała prac nad systemami informatycznymi. Niestety w ciągu najbliższych dni w aż w 11 bankach będą trwały różnego rodzaju przerwy. Lepiej sprawdzić, czy dostęp do gotówki nie będzie utrudniony i - w razie potrzeby - wypłacić potrzebne środki wcześniej.

PKO BP

Serwis transakcyjny banku uniemożliwi dostęp do zakładki "Karty" w sobotę pomiędzy 1 a 6 rano. W niedzielę natomiast czeka na krótka przerwa w działaniu serwisu internetowego i infolinii - potrwa od 3 do 4. W tym samym czasie nie będzie można korzystać z płatności internetowych za pomocą aplikacji IKO/iPKO. Płatność w sklepach tradycyjnych będzie realizowana, podobnie jak wypłata z bankomatów

Przerwa nie wpłynie na obsługę kart - będzie można nimi płacić w sklepach i wypłacać gotówkę z bankomatów. 

mBank

Bank zapewni swoim klientom bezproblemowy dostęp do usług w weekend, ale utrudni go w środę. Od 4 do 5.15 rano nie będzie można wypłacać gotówki z bankomatu ani płacić kartą. Korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego, a także aplikacji mobilnej oraz BLIK ma przebiegać bez zakłóceń

BZ WBK

Od północy do 6 rano w najbliższą niedzielę nie będzie można skutecznie przeprowadzić transakcji. Dyspozycje wydane w tym czasie zostaną zrealizowane po zakończeniu prac serwisowych. W czasie przerwy z użytkowania w sklepach tradycyjnych i internetowych zostanie też wyłączona aplikacja BLIK. 

BGŻ BNP Paribas

Bank wyłączy dostęp do systemu  Sygma Online już w piątek o godzinie 14. Przetrwa potrwa do 5 rano w sobotę.

ING Bank Śląski

Klienci banku muszą pamiętać, że równo o północy w sobotę stracą dostęp do bankomatów i wpłatomatów zainstalowanych w placówkach banku. Przetrwa potrwa aż do 5 rano. 

Bank Millennium

Posiadacze kart banku Milenium powinni pamiętać, że nie wypłacą nimi pieniędzy pomiędzy 1 a 4 rano w nocy z soboty na niedzielę. W tym samym czasie nieczynna będzie aplikacja BLIK oraz wpłatomaty. 

Euro Bank

Klienci Eurobanku muszą liczyć się z brakiem dostępu do serwisu. I to jeszcze przed piątkową północą. Prace uniemożliwiające korzystanie zarówno ze strony jak i aplikacji potrwają od 23:35 do 3 w nocy w sobotę. 

Credit Agricole

Najdłużej potrwa przerwa w Credit Agricole. Bank wyłączy serwis internetowy i mobilny już w sobotę o 21. Aż do 12 w niedzielę nie będzie można zalogować się na konto, ani wykonać przelewu. 

Uprzejmie prosimy o wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie.

- informuje bank na swojej stronie. 

Rzecznik prasowy Credit Agricole Przemysław Przybylski poinformował nas natomiast, że w banku nie przewidują problemów z płatnościami kartą.

Nest Bank

"Czasowe utrudnienia w dostępności konta" zapowiada też Nest Bank. Przerwa przewidziana jest pomiędzy 22 w sobotę a 3:30 w niedzielę. 

Czytaj też: Ranking banków: Numerem jeden mógł być tylko TEN. A pozostałe?

Volkswagen Bank

O podobnych utrudnieniach informuje Volkswagen Bank. Potrwają one od 8 do 12 w niedzielę. Korzystanie z serwisu przez internet lub telefon może okazać się niemożliwe. 

***

Więcej o:
Komentarze (61)
Jesteś klientem PKO BP, mBank, BZ WBK, ING, BGŻ BNP, Euro Bank, Nest Banku? Przygotuj się na trudny weekend
Zaloguj się
 • Zyzio Boryzio

  Oceniono 30 razy 24

  "Przygotuj się na trudny weekend i wypłać wcześniej gotówkę"
  "Od 4 do 5.15 rano nie będzie można wypłacać gotówki z bankomatu ani płacić kartą."

  Bez komentarza...

 • pawelekok

  Oceniono 12 razy 10

  Chyba się pochlastam. Planowałem specjalnie wstać w niedzielę w nocy o 3 żeby przeprowadzić kilka transakcji w PKO BP za pomocą internetowej aplikacji IPKO.

 • westgreg

  Oceniono 4 razy 4

  Dobrze, że portal podał takie info, bo myślałem, że mój bank informując mnie o tym robi sobie jaja.

 • kudlaty_zygi

  Oceniono 3 razy 3

  faktycznie, koniec świata nastąpi..

 • jack_flash

  Oceniono 3 razy 1

  Prezes, jak kazdy geniusz, to przewidzial i pieniedzy w banku nie trzyma!

 • moscu1

  Oceniono 7 razy 1

  Współczuję ludziom, którzy nadal sądzą, że bank jest najbezpieczniejszym depozytem środków pieniężnych: Granie na giełdzie za nasze środki, brak zwykłych przelewów w weekendy (zadajcie sobie pytanie dlaczego). Mierne stopy procentowe ustalane przez RPP. Lokaty od jakiegoś czasu przynoszą straty - aż dziw bierze, że ludzie nie potrafią liczyć. Banki chcą waszej kasy - to one zarabiają grubą kasę obracając waszymi środkami, często podejmując olbrzymie ryzyko. Już nie wspomnę o obłudzie takich ludzi jak Prezes J.P Morgan, który powiedział, że kryptowaluta Bitcoin to oszustwo i zwolniłby każdego pracownika, który kupiłby Bitcoina, a tydzień później gdy jego cena spadła to jego bank zakupił kilka tysięcy Bitcoinów. Już nie wspominam, że UE wprowadziła przepisy na mocy których może zamrozić nasze środki na kontach w przypadku kryzysu....czyżby coś się szykowało?

 • parapsychopatolog

  0

  Zawsze robią to w porze gdy imprezuję do późna w sobotnią noc, no i jest problem czasem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX