Zła wiadomość dla podróżujących po Unii. Plus ma zgodę na stosowanie opłat w roamingu

Opłaty za roaming w Unii znikną od czerwca 2017 r.

Opłaty za roaming w Unii znikną od czerwca 2017 r. (fot. 123rf.com)

Urząd Komunikacji Elektronicznej zezwolił Polkomtelowi na stosowanie dodatkowych opłat za roaming w Unii Europejskiej. Być może za korzystanie z komórki zapłacimy więcej, ale operator uspokaja - "z punktu widzenia klientów nic się obecnie nie zmieniło".

Polkomtel, operator sieci Plus dostał zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z usług telekomunikacyjnych na terenie Unii Europejskiej.

Jako pierwszy poinformował o tym "dziennik.pl". Informację potwierdził nam Arkadiusz Majewski z Działu Komunikacji Korporacyjnej w Polkomtel.

Od czerwca bieżącego roku w ramach "Roam Like at Home" klienci wszystkich sieci komórkowych w Polsce mogą rozmawiać, SMS-ować i korzystać z internetu bez ponoszenia dodatkowych kosztów roamingu międzynarodowego.

Od tego czasu Polacy korzystają z telefonii w granicach Unii Europejskiej znacznie intensywniej niż przed wprowadzeniem zmian. To z kolei generuje dużo wyższe koszty dla operatorów.

We wrześniu kilku operatorów działających w Polsce złożyło do UKE wniosek o zezwolenie na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii. Poza ośmioma mniejszymi, do UKE wnioskowali Plus i Play.

Operator sieci Plus, który własnie zgodę otrzymał może więc (choć nie musi) zwiększyć opłaty za korzystanie z roamingu. Na razie nie wiadomo czy i kiedy klienci tej sieci faktycznie będą musieli zapłacić więcej.

Arkadiusz Majewski w przesłanym nam komentarzu uspokaja:

Polkomtel otrzymał decyzje UKE wyrażającą zgodę na stosowanie dodatkowych opłat za usługi roamingowe w Unii Europejskiej zgodnie ze złożonym wnioskiem, natomiast z punktu widzenia klientów nic się obecnie nie zmieniło i nadal mogą oni korzystać z roamingu na terenie UE na takich samych zasadach jak do tej pory.

"Dziennik.pl" dodaje, że poza Plusem stosowną zgodę otrzymała sieć Premium Mobile.

---

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Zobacz także
 • Nowe numery telefonów Przestępcy wykradli dane klientów operatora telekomunikacyjnego. Sprzedawali je konkurencji
 • Jak odinstalować Adblockera Korzystasz z Adblock Plus? Uważaj, oszuści stworzyli fałszywą wersję rozszerzania dla Chrome
Komentarze (96)
Polkomtel, operator sieci Plus ma zgodę UKE na stosowanie dodatkowych opłat w roamingu w Unii
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 42 razy 40

  "Być może za korzystanie z komórki zapłacimy więcej, ale operator uspokaja - "z punktu widzenia klientów nic się obecnie nie zmieniło". - przepraszam, ale więcej sprzeczności to jest tylko w bredniach Antoniego Macierewicza. Skoro mają prawo narzucić takie opłaty, to jak to - nic się nie zmieniło? Będę musiał przed każdym urlopem sprawdzać, czy na stronie Plus nie ma jakiegoś komunikatu?
  Ja mam 5 numerów w Plusie. I coś mi się wydaje, że powoli zaczynam szukać innych ofert.

 • kragg

  Oceniono 35 razy 29

  a właśnie miałem przenieść dwa numery do plusa. Tak że ten, przemyślę jeszcze tą decyzję :P

 • drdr2

  Oceniono 28 razy 24

  Skoro nic się nie zmienia to po co wnioskowali? Jeśli orange i tmobile nie złożą takich wniosków, to plusa ta decyzja może zaboleć

 • szlachcic

  Oceniono 9 razy 9

  Plus zlozyl prosbe, zostala zaakceptowana ........ i nic sie nie zmienia?
  po co wiec te dzialania?
  bo mysleli ze konkurencja tez zlozy wnioski?
  czy polityka firmy dzisiaj jest taka ze dostalismy zgode, wiemy ze bedzie szum, wiec dla zmylki podamy komunikat ze "nic sie nie zmienia". Szum ucichnie i dopierd...... z dodatkowymi oplatami?
  jaka jest odpowiedz?

 • sir.fred

  Oceniono 9 razy 9

  Z jakiej racji dostali zgodę?

 • mat.31

  Oceniono 7 razy 7

  To w takim razie prawo europejskie o zniesieni opłat roamingowych można sobie włożyć w 4 litery. Za chwilę wszyscy operatorzy wystąpią o zgodę na wprowadzenie opłat z powrotem...

 • karol_7

  Oceniono 9 razy 7

  Co za problem? Abonenci ich po prostu opuszczą i wybiorą innego operatora

 • baaag

  Oceniono 9 razy 7

  Taka wiadomość to miód na serce konkurencji. Chytre głupki z Plusa przecwaniaczyły. Cen nie ośmielą się podnieść a nowina poszła w świat... :-D DEBILE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje