Pamiętacie niezwykłe urządzenie Sony zmieniające wszystko w dotykowy ekran? Już można je kupić

Niecodzienny projektor Sony Xperia Touch po kilku miesiącach od prezentacji trafia na rynek. Niestety cena jak na razie jest zaporowa, a dostępność ograniczona tylko do jednego kraju.

Prototyp tego niezwykłego produktu pokazano jeszcze na zeszłorocznych targach IFA w Berlinie. Znacznie lepiej działające urządzenie trafiło na hale targowe na tegorocznym MWC w Barcelonie i od razu przykuło uwagę dziennikarzy.

Sony Xperia Touch to projektor z systemem Android wyświetlający na dowolnej (płaskiej) powierzchni obraz o przekątnej do 23 cali o rozdzielczości 1366x768 pix. W razie potrzeby może być także wykorzystywany jako zwyczajny max. 80-calowy projektor.

Sony Xperia Touch zmieni dowolną powierzchnię w dotykowy ekran

Urządzenie rozpoznaje dotyk, co robi ogromne wrażenie. Ze względu na zainstalowany system Android i wsparcie dla aplikacji z Google Play każdy znajdzie swój pomysł na jego wykorzystanie. Zwłaszcza, że sprzęt nareszcie trafił na rynek.

Niestety dostępny jest na razie jedynie w sklepach w USA i to w cenie 1700 dolarów. Nie jest tanio, ale trudno się dziwić. Sony Xperia Touch to projektor jedyny w swoim rodzaju.

Nie znamy jeszcze daty wprowadzenia urządzenia do krajów Europy. Wiemy za to, że na Starym Kontynencie będzie nieco drożej. Bazowa cena sprzętu został ustalona na 1500 euro (~ 6350 zł).

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (3)
Xperia Touch - niezwykły dotykowy projektor od dziś w sprzedaży
Zaloguj się
 • michalmos

  Oceniono 1 raz -1

  Jedno jest pewne. To będzie bardzo trudne rozwiązanie dla programistów. Choć paradoksalnie w dobie czasów kiedy elektronika przejmuje multum funkcji, należałoby faktycznie oczekiwać tego, że funkcje urządzeń także tych domowych zostaną pogrupowane w menu na ekranie dotykowym. Nie od dziś wiadomo, że w przypadku takich sprzętów jak aparat fotograficzny czy nawigacja satelitarna, takie rozwiązanie bardzo pomaga.

 • drakaina

  Oceniono 1 raz -1

  "Ze względu na zainstalowany system Android i wsparcie dla aplikacji z Google Play każdy znajdzie swój pomysł na jego wykorzystanie."

  No nie wiem. Przede wszystkim nie znoszę androida (jego jedynym plusem jest ładne logo), a poza tym wygląda to na kolejny gadżet, który dużo kosztuje, a jego sens jest taki sobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX