Trochę w Google zaszaleli. 12 nowych ciał niebieskich na wyciągnięcie ręki

Baza miejsc w Mapach Google już wcześniej była na tyle potężna, że ciężko było zobaczyć wszystko co usługa oferuje. Dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać świat kursorem myszy Google ma kolejnych 12 obiektów w kosmosie.

Jeśli w Mapach Google poruszaliście się jedynie po miejscach na Ziemi to znaczy, że widzieliście... tylko ułamek możliwości tej niesamowitej usługi. Poza Błękitną Planetą amerykański gigant pozwalał zwiedzić m.in. Księżyc czy Marsa, a ostatnio dodał także zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Google nie spoczęło jednak na laurach i tym razem przygotowało naprawdę dużą aktualizację. Powiększyło liczbę miejsc, które można zobaczyć w mapach firmy aż o 12 nowych obiektów Układu Słonecznego.

Wśród tych najważniejszych można wymienić bliźniaczą naszej planetę Wenus czy księżyc Saturna Enceladus, pod którego skorupą odkryto wodę. Dodano także Plutona, którego pierwsze akceptowalne zdjęcia zrobiła sonda New Horizons w 2015 roku.

Teraz w Google Maps zobaczysz nawet PlutonaTeraz w Google Maps zobaczysz nawet Plutona fot. screen / Google Maps

Wprowadzenie wielu ciał niebieskich do Map Google jest zasługą również sondy Cassini, która wysłała na Ziemię prawie pół miliona zdjęć i zakończyła niedawno swoją 20-letnią misję w atmosferze Saturna.

Pojawienie się każdego z obiektów w Mapach Google jest rezultatem połączania wielu zdjęć pochodzących często z różnych źródeł. Fragmenty ciał niebieskich, których nie udało się sfotografować z bliska są więc gorszej jakości. Rozdzielczość większości i tak jest jednak zaskakująco dobra.

W tworzeniu widoku czterech obiektów duży udział miał artysta Björn Jónsson, który zebrał fotografie udostępniane NASA i ESA.

Wędrówkę po Układzie Słonecznym można rozpocząć klikając w ten link. Jest także opcja oddalania się od Ziemi kręcąc rolką myszy w trybie widoku satelitarnego. W lewej części ekranu pojawia się lista dostępnych obecnie ciał niebieskich.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (20)
Trochę w Google zaszaleli. 12 nowych ciał niebieskich w Mapach Google
Zaloguj się
 • gosc_z_krakowa

  Oceniono 4 razy 4

  Eeeeee - Street View niema ... do luftu :(

 • drakaina

  Oceniono 3 razy 3

  Ehem, a można by tak wersję lajtową, która po prostu będzie szybko chodzić? I żeby można w niej było spersonalizować zoom, w jakim pojawiają się wyniki, bo jedną z najbardziej wkurzających cech google maps jest to, że każde nowe wyszukiwanie przybliża mapę, a jak człowiek chciałby sobie ogarnąć kierunki i odległości, to musi żmudnie klikać w powoli zmieniającą - z powodu tych wszystkich wodotrysków - rozmiar mapę.

 • wagadudu

  Oceniono 4 razy 2

  Co to jest zdjęcie akceptowalne? Akceptowane przez Jaroslawa Kaczyńskiego czy posłankę Sobecką?

 • mikael0

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, by ciemny lud wierzyl ze Zimia jest okragla :/

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 1 raz 1

  No po co?? Dny ciemny lud sobie to instalował z niewielkim dodatkiem od Google czyli kolejnym szpiegiem?

 • zrn001

  Oceniono 1 raz 1

  Dla mnie, największą porażką googla było
  zlikwidowanie opcji "szukaj w wynikach".

 • Daniel Kepinski

  0

  Co za sraka jeszcze parę lat temu były zdjęcia Plutona na których nie był okrągły to było jakoś jak stracił status planety i został planetą karlowata teraz spuch i jest ładny okrągły robią ludzia wodę z mózgu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX