Huawei nie odpuści Apple w tym roku. Minęły dopiero trzy kwartały, a już wielki sukces

Huawei idzie jak burza. Co chwilę pokazuje nowe, coraz lepsze smartfony i chwali się wynikami sprzedaży. A tych może pozazdrościć niemal każdy producent.

Do bardzo wysokiej pozycji Huawei w gronie producentów smartfonów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Firma nie zwalnia tempa i co chwila prezentuje ciekawe nowości, a jej urządzenia nietrudno dostrzec w rękach wielu użytkowników na co dzień.

Aż ciężko uwierzyć, że w tak niedługim czasie z niewielkiego producenta elektroniki i urządzeń mobilnych wyrósł na prawdziwego giganta branży smartfonów.

Projektuje nie tylko tańsze, świetnie sprzedające się telefony, ale także jedne z najlepszych flagowców na rynku. A obecny jest także w wielu innych segmentach i rozwija markę Honor kierującą telefony do nieco innej grupy użytkowników.

Teraz Huawei może pochwalić się kolejnym sukcesem. Do końca września, a więc przez trzy pierwsze kwartały 2017 roku dostarczył na rynek już 100 mln swoich smartfonów, notując jednocześnie 19-procentowy wzrost względem tego samego okresu poprzedniego roku.

Czytaj też: W naszej części Europy Huawei sprzedaje więcej smartfonów niż Apple

Przed nami kolejne trzy miesiące, w tym gorący sprzedażowo okres przedświąteczny. Biorąc pod uwagę, że Huawei sprzedaje średnio ok. 30 mln smartfonów na kwartał, ten rok powinien zakończyć ponad 130 mln lub większym.

Świetne wyniki sprzedaży przekładają się także na pieniądze. Przychód operacyjny firmy wzrósł o ponad 30 proc. względem początku bieżącego roku. Huawei zwiększył także liczbę punktów sprzedaży o 19 proc. do 42 300 sklepów.

Przyszłość rysuje się więc dla chińskiego producenta kolorowo. Tym bardziej, że Apple, któremu Huawei depcze po piętach nie może pochwalić się na razie nowymi rekordami sprzedaży.

Być może więc wraz z końcem roku doczekamy się zmiany na podium największych producentów smartfonów na świecie.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (5)
Huawei nie odpuści Apple w tym roku. Trzy kwartały - 100 mln smartfonów
Zaloguj się
 • tomasz_problem

  Oceniono 2 razy 0

  nic dziwnego.

  P9 kupiłem w marcu tego roku i stwierdzam, że jest to jedyny telefon od czasów, w których na rynek wchodziły telefony z kolorowymi ekranami, który mnie niczym nie rozczarował, a wręcz przeciwnie - pozytywnie zaskakiwał, przewyższając jednocześnie parametrami podzespołów i jakością wykonania całą konkurencję w tej cenie.

  Gorąco polecam flagowe i nie tylko, modele tej marki.
  Przy zmianie aparatu ponownie i to bez skrupułów zaufam marce Huawei tak, jak samochodom Volvo.

 • Marius Wrona

  Oceniono 2 razy 0

  Jak potrzebuje kupić jabłko to idę na stragan warzywny, a nie przepłacać w Media Markt.

 • rasta-mw

  Oceniono 1 raz -1

  Apple przesadza cenami, nie oferując nic nowego i wyraźnie lepszego od konkurencji. Jedynym plusem iphona jest jego system, stabliny i prosty w obsłudze dla słabo ogarniętego użytkownika.

 • merkury-3

  Oceniono 1 raz -1

  Super kazdy kto lamie dominacje Jankesow wspiera wolny swiatowy rynek i zwalcza ekonomiczny imerializm amerykanski

 • dwa_grosze

  Oceniono 3 razy -1

  Nie znam i nie widuje nikogo z tym chinskim badziewiem. Chyba dlatego, ze nie zyje w zubozalym nadwislanym grajdole czy tez w trzecim swiecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX