Rekordowo wysokie ceny iPhone'a X w serwisach aukcyjnych. Nawet kilkanaście tysięcy dolarów

iPhone X dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży wydaje się wystarczająco drogi. To jednak nie powstrzymuje konsumentów, którzy w obliczu konieczności długiego czasu oczekiwania na realizację zamówienia zaglądają na serwisy aukcyjne. A tam ceny nowych smartfonów Apple przebijają sufit.

Wystarczy zajrzeć na eBay, aby od cen iPhone’a X dostępnego niemalże od ręki zakręciło się w głowie. Najwyższa oferta aukcyjna na dostępny poza ofertą operatora egzemplarz smartfonu z 256 GB pamięci wewnętrznej pochodzący z przedsprzedaży sięga obecnie pułapu 20 tys. dol. (opcja Kup Teraz za 26 tys. dol.). Na Allegro znaleźliśmy ofertę na ten sam model za 6799 zł (ponad 1000 zł więcej, niż cena sklepowa).

Oczywiście wszystko jest kwestią cierpliwości, a z tym jak wiadomo wśród prawdziwych maniaków elektronicznych gadżetów bywa różnie. Oficjalne kanały sprzedaży każą sobie czekać na realizację zamówienia nawet kilka tygodni.

Stąd w internecie nie brakuje zarówno tych, których postanowili na braku cierpliwości zarobić, jak również samych niecierpliwych, skłonnych do zapłacenia więcej, żeby tylko mieć trudno dostępny smartfon możliwie jak najszybciej. Na całym zamieszaniu skorzysta rzecz jasna samo Apple.

Czytaj też: Ruszyła przedsprzedaż iPhone'a X. Chętnych jest tylu, że na przesyłkę trzeba czekać nawet 6 tygodni

Skąd tak wysoka cena samego iPhone’a X w oficjalnym sklepie? Jak informowaliśmy już jakiś czas temu, zakup wszystkich komponentów potrzebnych do budowy jednego jubileuszowego telefonu kosztuje amerykańskiego producenta średnio ponad 400 dolarów Sporą część tej sumy (nawet 1/4) pochłania ekran OLED. Swoją cenę ma również obudowa iPhone’a X.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (30)
Ceny iPhone'a X na eBayu biją rekordy. Na Allegro też jest drogo
Zaloguj się
 • dr.seks

  Oceniono 14 razy 4

  Najgroźniejszą chorobą w XXI wieku nie jest rak, zawał ani cukrzyca tylko skretynienie rozsiane...

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 5 razy 3

  Oj tam, oj tam. Taki tam, gsmbitcoin. Już w XVII w. spekulowano cebulkami tulipanów, którym iPhone nawet do pięt nie sięga.

 • japka_putina

  Oceniono 5 razy 3

  Takie ceny świadczą dobitnie o tych, którzy je płacą. Oczywiście wolnoć Tomku w swoim domku, ale żeby dać tyle kasy, żeby szybciej mieć TEN telefon, trzeba być absolutnie próżnym narcyzem, albo skrajnie zakompleksionym gnojkiem. Pomijając oczywiście konieczność posiadania kasy.

 • morgan_603

  Oceniono 2 razy 2

  Żeby dać za Smarkfona 20k to trza być...smarkiem. Bogatym smarkiem o zerowym rozumku.

 • morgan_603

  Oceniono 2 razy 2

  Panie redachtorze! To ze ktoś se umyślił cenę z kosmosu np $6000 za zabawkę od Appla, to jeszcze nie znaczy ze takie są rzeczywiste ceny, bo po prostu nikt tyle nie da. A żądać to se można i sto tysi, to nie boli tylko śmieszy.

 • mofo77

  Oceniono 6 razy 2

  Co za głupota w tym artykule/To ze ktoś tyle "woła" za telefon to nie znaczy, że ktoś tyle płaci.

 • remo29

  Oceniono 4 razy 2

  To tylko pokazuje, że ludzie nie mają co z kasą robić.

 • marten

  Oceniono 3 razy 1

  Od czasu 6s plus nie wymyślono żadnej innowacji wartej przesiadki. Wręcz przeciwnie.

 • tuderek

  0

  Dlatego kupiłem smartfon Gigaseta za niecałe 4stówki i jestem do przodu... aż nie chce mi się liczyć ile...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX