Fałszywe maile od Netfliksa. Nie dajcie się na nie nabrać. Sprawa może dotyczyć nawet 100 mln użytkowników

Użytkownicy Netfliksa dostają tajemnicze wiadomości sugerujące konieczność aktualizacji danych osobowych. W razie braku szybkiej reakcji zostanie im zablokowany dostęp do serwisu. Niestety mamy do czynienia z kolejnym masowym oszustwem.

Jeśli właśnie dostaliście emaila z Netfliksa o tytule "Your suspension notification" z prośbą o aktualizację danych osobowych, to macie do czynienia z oszustwem, o czym donosi New York Post. Uzupełnienie danych będzie w tym wypadku przekazaniem ich w ręce cyberprzestępców. Szacuje się, że zagrożenie może dotrzeć do nawet 110 mln użytkowników.

Wiadomości wyglądają łudząco podobnie do tych, jakie otrzymujemy z oficjalnego konta Netfliksa. Warto zatem zwracać uwagę na drobne szczegóły, które mogą nie pasować do całej układanki. W ostatnim czasie cyberprzestępcy intensywnie pracują nad możliwie najwierniejszym odwzorowaniem prawdziwych serwisów oraz aplikacji i zmylenie naszej czujności.

Czytaj też: Masz Orange TV? To wkrótce zobaczysz w niej seriale z serwisu Netflix

Na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek z polskich użytkowników otrzymał fałszywe wiadomości sugerujące aktualizację danych w Netfliksie. Po wejściu na fałszywą stronę WWW cyberprzestępcy oczekują, że podamy im między innymi numer karty kredytowej, za pomocą której opłacamy subskrypcję usługi.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (6)
Fałszywe maile z Netfliksa. Nie podawaj swoich danych
Zaloguj się
 • honkers

  Oceniono 7 razy 3

  Mały przekręcik. Ten największy to kościół... a na to jakoś niewielu narzeka, ten drugi to PiS a słupki poparcia rosną bo ksiądz tak każą. Co za paranoja.

 • lblblblb

  0

  Po tytule myślałem, ze to o kolejnych obiecankach premierzycy.

 • gaz-eciarz

  0

  Dzięki za ostrzeżenie o fałszywkach w imieniu Netflixa, jednak nie ma czegoś takiego jak Netfliks. Równie dobrze można zacząć wymieniać nazwiska po polskiemu i np: w artykule zamiast hasłem Chopin posługiwać się jakże wygodnym Szopen (Szopę). Albo trzymacie jakiś poziom artykułów albo pikujecie na samo dno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX