Fałszywe maile od Netfliksa. Nie dajcie się na nie nabrać. Sprawa może dotyczyć nawet 100 mln użytkowników

Netflix na telewizore LG UH7707

Netflix na telewizore LG UH7707 (fot. Daniel Maikowski)

Użytkownicy Netfliksa dostają tajemnicze wiadomości sugerujące konieczność aktualizacji danych osobowych. W razie braku szybkiej reakcji zostanie im zablokowany dostęp do serwisu. Niestety mamy do czynienia z kolejnym masowym oszustwem.

Jeśli właśnie dostaliście emaila z Netfliksa o tytule "Your suspension notification" z prośbą o aktualizację danych osobowych, to macie do czynienia z oszustwem, o czym donosi New York Post. Uzupełnienie danych będzie w tym wypadku przekazaniem ich w ręce cyberprzestępców. Szacuje się, że zagrożenie może dotrzeć do nawet 110 mln użytkowników.

Wiadomości wyglądają łudząco podobnie do tych, jakie otrzymujemy z oficjalnego konta Netfliksa. Warto zatem zwracać uwagę na drobne szczegóły, które mogą nie pasować do całej układanki. W ostatnim czasie cyberprzestępcy intensywnie pracują nad możliwie najwierniejszym odwzorowaniem prawdziwych serwisów oraz aplikacji i zmylenie naszej czujności.

Czytaj też: Masz Orange TV? To wkrótce zobaczysz w niej seriale z serwisu Netflix

Na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek z polskich użytkowników otrzymał fałszywe wiadomości sugerujące aktualizację danych w Netfliksie. Po wejściu na fałszywą stronę WWW cyberprzestępcy oczekują, że podamy im między innymi numer karty kredytowej, za pomocą której opłacamy subskrypcję usługi.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Zobacz także
Komentarze (6)
Fałszywe maile z Netfliksa. Nie podawaj swoich danych
Zaloguj się
  • honkers

    Oceniono 7 razy 3

    Mały przekręcik. Ten największy to kościół... a na to jakoś niewielu narzeka, ten drugi to PiS a słupki poparcia rosną bo ksiądz tak każą. Co za paranoja.

  • lblblblb

    0

    Po tytule myślałem, ze to o kolejnych obiecankach premierzycy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane