Fałszywa wersja Windows Movie Makera wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Sporo ludzi daje się nabrać

Fałszywy Windows Movie Maker w Google

Fałszywy Windows Movie Maker w Google (fot. zrzuty ekranowe)

Ktoś zarabia na darmowym narzędziu od Microsoftu służącym do edycji wideo. Wysoko w wynikach wyszukiwania pojawia się jego fałszywa wersja, która wymaga od użytkowników zapłaty po okresie próbnym. Lepiej uważać na takie sztuczki.

Oszustom udało się wysoko wypozycjonować stronę windows-movie-maker.org zawierającą fałszywą wersję popularnego darmowego edytora wideo Windows Movie Maker. Program przestał być rozwijany w styczniu tego roku, a jego bezpośrednim następcą jest aplikacja Windows Story Remix.

Wielu użytkowników ceni sobie jednak starego dobrego Movie Makera i daje się nabrać na ofertę znalezioną w Google. Na zapytania “movie maker” oraz “Windows Movie Maker” wpisywane do wyszukiwarki w wynikach fałszerze wyskakują praktycznie na samej górze pierwszej strony.

W przeciwieństwie do prawdziwej darmowej wersji programu, aplikacja pobrana z wyżej wymienionej strony po pewnym czasie prosi o zapłatę za możliwość używania pełnej edycji. Oszuści życzą sobie z tego tytułu 29,99 dol. Dodatkowo zamieszczają informację o zniżce w wysokości 25 proc. w stosunku do oryginalnej ceny produktu.

Czytaj też: Strona lotniska w Modlinie zhakowana. Wykorzystano lukę odkrytą dwie godziny przed atakiem?

Jak podają specjaliści z firmy ESET zagrożenie, które sklasyfikowano pod nazwą Win32/Hoax.MovieMaker figuruje obecnie na liście najczęściej wykrywanych niebezpiecznych plików na świecie. Stopniowo zaczyna zbierać swoje żniwo w kolejnych krajach na świecie. Sprawa została już zgłoszona do Google oraz Microsoftu.\

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Zobacz także
 • WSJ: Rosjanie włamali się do systemów NSA wykorzystując oprogramowanie Kaspersky Lab WikiLeaks oskarża CIA o podszywanie się pod Kaspersky Lab. "Certyfikaty zostały sfałszowane"
 • Intel łata dziurę w swoich procesorach Eksperci załamują ręce: jeśli masz taki procesor twój komputer może zostać przejęty przez USB
 • Operatorzy VOiP mogą usuwać konta użytkowników, którzy nie potwierdzili tożsamości Usunęli mu konto. "Zgodnie z art. 60 ust. 2 ustawy o działaniach antyterrorystycznych". Wyjaśniamy
Komentarze (6)
Uwaga na fałszywą wersję Windows Movie Makera w Google. To przekręt
Zaloguj się
 • gmsaxz

  Oceniono 1 raz 1

  niby dlaczego fakt, że jakaś firma życzy sobie kasę za soft to taki skandal?

 • phungus

  0

  Sprawa zgłoszona do Google, ale po wyszukanie nadal na pierwszym miejscu fejkowa strona.

 • wasiliuk

  Oceniono 2 razy 0

  Warto czytać z jakiego adresu się ściąga. Jeżeli soft jest od M$, to nie należy go ściągać z nie-wiadomo-co.org

 • brofran

  Oceniono 4 razy 0

  Nooo Lewandowska obowiązkowo teraz powinna się wypowiedzieć .
  A zaraz za nią Natalia Siwiec ( stęskniłem się baaaardzo ) .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje