Czy w przyszłym roku możemy się spodziewać aż trzech nowych bezramkowych smartfonów od Apple?

iPhone X

iPhone X (Fot. Eric Risberg / AP Photo)

Świat jeszcze dobrze nie ochłonął po rynkowej premierze iPhone'a X, a w sieci już kipi od spekulacji i przewidywań odnośnie dalszych planów giganta z Cupertino. Analitycy z KGI Securities mają już w tej kwestii pewne sugestie.

Jak twierdzi Ming-Chi Kuo, poważany w branży analityk z KGI Securities w przyszłym roku Apple uzupełni swoje portfolio o trzy nowe smartfony. Dwa z nich mogą mieć ekrany OLED o przekątnych 5,8 oraz 6,5 cala, zaś w trzecim znajdzie się matryca LCD o przekątnej 6,1 cala. Kuo wierzy, że każde z urządzeń będzie miało bezramkowy design oraz system kamer TrueDepth znany z iPhone’a X.

Oba warianty z ekranem OLED nie będą się znacznie różnić od siebie pod względem specyfikacji technicznej. Prawdopodobnie w głównym następcy zostanie utrzymana gęstość pikseli (458 ppi) i rozdzielczość 1125 x 2436 pikseli. Nowe iPhone'y z OLED-ami mają być przeznaczone dla wymagających i bardziej zamożnych klientów.

Z kolei trzeci model z ekranem TFT-LCD będzie mieć z pewnością słabsze podzespoły, mniejszą rozdzielczość obrazu i co za tym idzie, bardziej przystępną cenę. W ocenie Ming-Chi Kuo może ona oscylować w granicach od 649 do 749 dolarów na rynku amerykańskim. Dla porównania ceny iPhone’a 8 zaczynają się od 699 dolarów, zaś iPhone’a 8 Plus od 799 dolarów.

Czytaj też: Użytkownicy iPhone'a X zgłaszają problem z trzaskami w głośniku. Nie można zrozumieć rozmówcy

Na razie ze strony analityka KGI Securities nie padają żadne szacunkowe przewidywania odnośnie ceny bezpośredniego następcy iPhone’a X (iPhone’a X Plus?), którego obecny wariant można kupić od 999 dolarów.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Zobacz także
  • iPhone X Użytkownicy iPhone'a X mają problem z dotykiem na mrozie. Apple zapowiada aktualizację
  • iPhone X Apple znów pokazuje rekordowe wyniki finansowe. Akcje mocno w górę
  • iPhone X iPhone X wchodzi do przedsprzedaży operatorskiej. Ile trzeba wydać na start, żeby dostać najnowszy smartfon Apple?
Komentarze (14)
Aż trzy nowe bezramkowe smartfony Apple planowane na przyszły rok.
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje