Nadchodzi Black Friday - może być wyjątkowo gorący. Statystyki przebijają sufit. Najlepsza sprzedaż od 5 lat

Robert Kędzierski
Już w najbliższy piątek Black Friday - prawdziwe święto kupujących. O tym jak bardzo może być gorąco na rynku świadczą statystyki obchodzonego niedawno w Chinach Single Day. Xiaomi odnotował na przykład najwyższą sprzedaż w ciągu pięciu lat.

Black Friday, czyli Czarny Piątek, to dzień wyprzedaży w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Towarzyszy nam od lat, wiele wskazuje jednak, że w tym roku może być wyjątkowo gorący. 

Pierwsza z przesłanek to rekord ustanowiony przez grupę Alibaba, do której należy chiński sklep online Aliexpress. Spółka odnotowała 11 listopada, podczas tzw. "Single Day" (Dnia Singla) blisko 25 mld dol przychodu. Wzrost względem poprzedniego roku wyniósł ok. 40 proc. W ciągu godziny wartość sprzedaży grupy Alibaba osiągnęła 10 mld dol. 

Poszczególni producenci sprzętu również odnotowują rekordy. Xiaomi 11 listopada sprzedał za pośrednictwem strony Tmall  - łączącej producentów i odbiorców hurtowych - towar o wartości 270 mln dol. To najwyższa sprzedaż odnotowana w ciągu pięciu lat.

Użytkownicy kupują mobilnie

Jak wyjaśnia Economic Times  zmienia się też sposób robienia zakupów. W tym roku podczas Single Day 90 proc. transakcji zawartych za pośrednictwem Alipay, systemu płatności należącego do grupy Alibaba, zostało zawartych za pośrednictwem smartfonu. 

Gorączka Black Friday już rusza

Oferty opisane jak Black Friday już zaczęły pojawiać się w polskim internecie. Wiele wskazuje na to, że tym razem święto będzie miało o wiele większe znaczenie dla polskich konsumentów. Nie bez znaczenia jest rosnąca popularność samego Alixpress oraz innych chińskich portali, które akceptują płatności przez polskich operatorów. 

Czytaj też: Aliexpress akceptuje te same płatności, co Allegro. To powód, by tam kupować?

W piątek będziemy prowadzić relację na żywo. Warto więc śledzić nasz portal - o gorących ofertach będziemy informować na bieżąco. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Nadchodzi Black Friday - może być wyjątkowo gorący. Statystyki przebijają sufit. Smartfony absolutnym hitem Single Day
Zaloguj się
 • anonymous6

  Oceniono 15 razy 13

  Wszystko fajnien tylko Black Friday nie istnieje w Polsce. u nas można liczyć na zenade w stylu euro AGD...produkcji za 2000zl przeceniaja o 50 zł a przy kasie pada pytanie...czy doliczyć reklamowke. zenada!!!!!!

 • kloceklego

  Oceniono 11 razy 11

  tak, wydawanie kasy, której się nie ma, na rzeczy, których się nie potrzebuje, żeby zaimponować ludziom, których się nie lubi.

 • voyager747

  Oceniono 9 razy 9

  W Polsce to lipa, to samo co było w sklepach i ceny obniżone z podwyższonych wcześniej, albo zniżka 10 %.

 • Skaut78

  Oceniono 4 razy 4

  W tym sklepie co Morawiecki robi zakupy to chyba już był.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  U nas będzie czarny piątek jak giełda znowu poleci w dół, bo Morawiecki z Ciepłym Yaycem puszczą znowu trochę kasy na czarnobyli z waty...

 • justas32

  Oceniono 1 raz 1

  Nadchodzi gorący Black Friday. Czyżby to już ten w którym wnerwiony Naród obala PIS i przepędza prawicowych komuchów do Moskwy ?

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem kto kupuje w takim dniu ale emocje muszą być nieziemskie skoro przy kasie okazuje się, że przez pozostałe 354 dni w roku wszyscy robią cię w balona oferując sprzęt w cenie np dwukrotnie wyższej ;-))

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 1

  a czy bedą jak na zachodzie (nie wspominam nawet USA) znizki przynajmniej 50%?

  bo 10-30% to jest nic, takie znizki potrafia bywac każdego innego dnia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX