Bateria w Surface Book 2 rozładowuje się podczas grania. Microsoft potwierdza i wyjaśnia

Robert Kędzierski
Kilka dni temu niektórzy użytkownicy Surface Booka 2 zaczęli zgłaszać problem z zasilaniem. Podczas grania w bardziej zaawansowane gry energia "znika" z akumulatora urządzenia szybciej, niż zasilacz jest w stanie go naładować. Microsoft zbadał sprawę i wydał oświadczenie. Wielu zaskoczy.

Surface Book 2 to nowa wersja laptopa, którą Microsoft zaprezentował dość nieoczekiwanie w połowie października, dwa lata po premierze pierwszego modelu. W zeszłym tygodniu część użytkowników zaczęła zgłaszać problemy z działaniem sprzętu.

Surface Book 2 ma rozładowywać się zbyt szybko. Podczas grania w bardziej zaawansowane tytuły energia ucieka z akumulatora szybciej, niż zasilacz jest w stanie ją uzupełnić. 

Microsoft przeanalizował zgłoszenia użytkowników i stwierdził, że sprzęt działa poprawnie. Rzecznik firmy wyjaśnia, że urządzenie nie zostało zaprojektowane dla wymagających graczy.  Surface Book 2 jest narzędziem, które może służyć również do tego typu rozrywki, stworzono je jednak głównie do profesjonalnej pracy. Dlatego też producent nie przewiduje żadnej poprawki - uważa, że urządzenie działa całkowicie normalnie. 

Microsoft reklamuje swoje urządzenie jako narzędzie dla profesjonalistów. Zapewnia, że bez problemu będą działać na nim takie aplikacje jak Autodesk Revit czy Adobe Premiere Pro. Surface Book 2 ma, wedle Microsoftu, "być laptopem o mocy komputera stacjonarnego". Jest reklamowy hasłem "Powerhouse performance" czyli "Wydajność elektrowni". Oczekiwania niektórych użytkowników mogły zostać rozbudzone takim marketingiem ponad miarę. Użytkownicy bardziej zaawansowanych modeli Surface Book 2, kosztujących od 2 do 3 tys. dol. mogą czuć się lekko rozczarowani. 

Więcej o:
Komentarze (49)
Bateria w Surface Book 2 rozładowuje się podczas grania. Microsoft potwierdza i wyjaśnia
Zaloguj się
 • azjael

  Oceniono 6 razy 4

  I słusznie, bo do wymagajcych gier trzeba mieć porządnego blaszaka lub lapka gamingowego. Np w ROGach Asusa sam zasilacz ma 180W (i jest to kawał cegły), ale gdy się gra, to komp nawet się ładuje (gdy się go włączy po wcześniejszym umyślnym rozładowaniu)

 • kac

  Oceniono 8 razy 2

  Warto pamiętać, że laptop (o ile nie jest specjalnie dedykowany) nie jest maszyną go grania,
  szczególnie we współczesne zaawansowane gry z renderingiem 3d...

 • pinocchio

  Oceniono 4 razy 2

  Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu.
  Należy dokupić e-pedały. Użytkownik grajacy w bardziej zaawansowane tytuły pedałuje by utrzymać odpowiednie napięcie, a moze nawet pedałujac je zwiekszyć.
  Jest wiele e-pedałów na rynku, np Apple'a iPedals lub Mircosoftu VisualPedals.
  Najlepsze jednak sa na placu Pigal.
  Zuzanna lubi je tylko jesienią.
  Przysyła ich całą paczkę.
  Irasiad jest dzisiaj bardzo zadowolony.

 • ligand17

  Oceniono 1 raz 1

  Czym tu się eksycotwać? Zjawisko nie jest ani nowe, ani ograniczone tylko do Surface'a. Na wielu laptopach występuje takie zjawisko. Przyczyna jest banalnie prosta: CPU (albo tandem CPU + GPU) pobiera więcej energii, niż jest w stanie dostarczyć malutki zasilacz. Dlatego np. do laptopa MSI GT73VR producent dodaje zasilacz o mocy 330W, a bardziej wypasiony model GT83VR potrzebuje dwóch takich zasilaczy, czyli blisko 700W). Więc jeżeli komuś się wydaje, że zespół procesor + karta grafiki (tam jest przecież dedykowana karta nVidii) + pamięć + ekran zadowoli się nędznymi 65W z malutkiego zasilacza to sorry, ale sam jest sobie winien...

 • Jacek Pawlak

  0

  Mój laptop rozładowuje się już 10 minut bez ładowania! Mam Asusa i czuje się jakby to już nie był od dawna laptop, a komputer stacjonarny, tragedia. Wymiana baterii nie pomogła, więc może jest jakiś większy problem, co mnie w ogóle nie dziwi, bo gościem enter serwisu jestem już stałym!

 • Kamil Krysiuk

  0

  Nie napisali jakiej elektrowni bo jak np: węglowej to jest bardzo niska ok 30% :)

 • m2rket

  0

  to jakis absurd. chyba ze nie zrozumialem tego tekstu. czyli jesli w czasie granie laptopa podlaczonego do gniazdka bateria sie i tak rozladuje to co sie wtedy dzieje? gasnie? przeciez dalej jest na kablu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX