Ambitny plan Elona Muska dla Chicago. Chce zbudować podziemny tunel łączący śródmieście z lotniskiem

Pomysł systemu podziemnych tuneli błyskawicznie transportujących auta zaczyna pączkować na inne amerykańskie miasta. Tym razem padło na Chicago, gdzie Elon Musk zamierza wystartować w przetargu na budowę połączenia śródmieścia ze słynnym lotniskiem międzynarodowym O'Hare.

Plan zakłada znalezienie sprawnej alternatywy dla taksówek oraz Ubera kursujących między śródmieściem Chicago i międzynarodowym lotniskiem O’Hare. Nowy szybki transport miałby zapewnić dostanie się z jednego miejsca do drugiego w niespełna 20 minut.

W założeniach miasto dopuszcza się zarówno infrastrukturę naziemną, jak i taką umieszczoną pod powierzchnią. Zgłoszenia do przetargu będą przyjmowane do 23 stycznia 2018 roku.

To już nie pierwszy przypadek kiedy Elon Musk aktywnie reaguje na realne potrzeby lokalnych władz. W marcu Tesla wygrała kontrakt na dostarczenie największej baterii na świecie (100 MW/129 MWh) dla jednego z hrabstw w południowej Australii. Gigantyczny powerbank zaczął właśnie funkcjonować i został dostarczony w ciągu 100 dni od daty zamówienia (w przeciwnym wypadku Musk obiecał zrealizować projekt za darmo).

Czytaj też: Elon Musk pokazuje fragment pierwszego tunelu dla samochodów, który powstaje pod Los Angeles

The Boring Company realizuje już jeden projekt w Kalifornii, a konkretniej w Hawthorne (pod siedzibą SpaceX) gdzie powstaje odcinek testowy docelowo zahaczający o okolice lotniska LAX. Docelowo sieć podziemnych tuneli ma transportować samochody na specjalnych elektrycznych lewitujących platformach z prędkością do 240 km/h.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o:
Komentarze (68)
Ambitny plan Elona Muska dla Chicago. Chce zbudować podziemny tunel łączący śródmieście z lotniskiem
Zaloguj się
 • van_norden

  Oceniono 15 razy 7

  A po co transportować samochód na lotnisko? Nie wystarczy pasażera? Można to robić metrem albo koleją magnetyczną z prędkością 400 km/h jak dzieje się to w Szanghaju

 • justas32

  Oceniono 17 razy 3

  Musk ma świetne pomysły - które nie liczą się z pieniędzmi. Gdyby to się opłacało - to 100 innych firm już by to proponowało. Jak dla mnie działalność Muska to typowa piramida finansowa, oparta na stworzonych przez Muska pomysłach i umiejętności przyciągania do nich inwestorów. Jak każda piramida - także i ta padnie ...

 • japka_putina

  Oceniono 2 razy 2

  Znowu gó...ane dziennikarstwo. Musk zgłosił się do przetargu na Tweeterze nie podając żadnych szczegółów. Biorąc pod uwagę, że Chicago szuka firmy, która zaprojektuje, sfinansuje, wybuduje i będzie obsługiwała nieokreślony bliżej środek transportu, Musk ma marne szanse na kontrakt, jako że w żadnej z tych dziedzin jego firma nie może wykazać się żadnym doświadczeniem. Tunel w Kalifornii jego firma kopie tradycyjną metodą w tradycyjnym tempie, co żadnego przełomu nie zwiastuje. A celem miało być szybkie kopanie tanich tuneli, o czym zdaje się redaktor nie wie.

 • dorsai68

  Oceniono 2 razy 2

  Plan byłby ambitny, gdyby chciał zbudować nadziemny tunel .

 • japka_putina

  Oceniono 3 razy 1

  A na stronie g(ł)ównej gazeta.pl do tego dość żałosnego artykuliku prowadzi link z tytułem "Ten plan Muska może zmienić "Wietrzne miasto" na zawsze". No i jak was nie lżyć, panie i panowie "dziennikarze"?

 • ladyroot

  0

  Tyle, że Chicago już ma połączenie lotniska z metrem - kolejką nad- i podziemną (Blue Line dojeżdża w 30-40 minut do La Salle).

 • angelus-silesius

  Oceniono 4 razy 0

  Chicago ma w dupie ambitny plan Elona Muska dla Chicago, bo tam jest mnóstwo ludzi, którzy wiedzą duużo lepiej, co zrobić, by się dało jeździć, a jakiś Elon ze swymi planami jest im potrzebny jak zdrowemu psychicznie Gazeta Sorosa, jak weganom kotlet i jak zmarłemu kadzidło.
  Ambitny plan Elona Muska dla Tesli skończył się potężną klapą, bo Elon w kwestiach gospodarczych jest neptkiem:

  Http://forsal.pl/artykuly/1082319,model-3-pojawi-sie-z-opoznieniem-tesla-notuje-najwieksze-straty.html

  Ciekawe, że nikogo przy zdrowych zmysłach nie interesuje ani Elon, ani jego plany wprost z produkcji Juliusza Verne'a.
  Nikogo prócz Gazety Sorosa.
  Czyżby to dlatego, że Soros w Elonie utopił potężne pieniądze?

 • jakis_gosc012

  Oceniono 2 razy 0

  Ten pan to powinien zostać pomysłodawcą filmów sci-fi, bo tylko do tego się nadaje.

 • lech2011

  0

  czekam aż to wszystko pęknie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX