Gazeta.pl Next >  Technologie >  YouTube obiecuje skuteczniejszą moderację treści. W przyszłym roku będzie się tym zajmować nawet 10 tys. osób

YouTube obiecuje skuteczniejszą moderację treści. W przyszłym roku będzie się tym zajmować nawet 10 tys. osób

A A A
YouTube

YouTube

Po serii skandali z kanałami dla dzieci zawierającymi treści przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, szefostwo YouTube'a zapowiada kolejne kroki w celu eliminacji tego typu zagrożeń. W przyszłym roku moderacją filmów ma się zajmować ponad 10 tys. pracowników Google.

Na algorytmy YouTube’a narzekają zarówno sami twórcy, jak i zwykli użytkownicy. Jak zapewniają przedstawiciele serwisu, uczenie maszynowe pomogło usunąć z zasobów nawet 70 proc. brutalnych treści o charakterze ekstremistycznym w ciągu 8 godzin od załadowania na serwery. Kolejnym etapem ma być wyszkolenie mechanizmów do blokowania niebezpiecznych treści w filmach przeznaczonych dla najmłodszej widowni.

Do nauki algorytmów potrzebni będą jednak ludzie. Stąd decyzja o powiększeniu składu moderatorów do ponad 10 tys. osób w przyszłym roku. Dodatkowo YouTube planuje zaostrzenie kryteriów, według których kanały będą oceniane jako właściwe do umieszczania reklam w pochodzących z nich filmach. Obecnie twórcy potrzebują przynajmniej 10 tys. wyświetleń, aby móc zacząć zarabiać na swoich produkcjach.

Wykrywanie mowy nienawiści, niebezpiecznych treści zamaskowanych w filmach pozornie przeznaczonych dla dzieci i właściwe klasyfikowanie filmów - w tej kwestii Google ma jeszcze sporo do poprawienia.

Czytaj też: Smartfony przekazują Google dane o twoim położeniu, nawet gdy wyłączysz usługę lokalizacji. GPS nie jest potrzebny

Na szczęście pierwsze symptomy nadchodzących zmian widać już dziś. W ostatnim czasie usunięto 150 tys. filmów, w których komentarzach zaczęły pojawiać się treści niebezpieczne dla dzieci. YouTube skasował przy okazji 270 kont i wyłączył komentarze dla 625 tys. filmów. Dodatkowo usunięto możliwość zarabiania na 2 mln filmów i 50 tys. kanałów udających produkcję treści dla najmłodszych.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Polecamy
Komentarze (68)
YouTube obiecuje skuteczniejszą moderację treści. W przyszłym roku będzie się tym zajmować nawet 10 tys. osób
Zaloguj się
 • positivesdenken

  Oceniono 1 raz 1

  Ja to bym wykorzystala u nas w bardzo oczywiscie "niecnych" celach pokonania PIS.
  O ile oni moga sobie pozwolic na prymitywna propagande medialna, bo to jest tylko dodatek do mozliwosci jakie maja i ktore wykorzystuja jak moga, to po drugiej stronie media to na ten moment najwazniejsze narzedzie walki.
  A poza malymi maniulacjami i bardziej cywilizowana, lekka propaganda to niewiele sie tu jednak dzieje.
  Ciezko bedzie zatrzymac ta pisowska szarancze z ekipa jaka mamy.
  Nie pisze tylko o politykach i dziennikarzach, ale tez o wszystkich tych ekspertach ksztaltujacych opinie, oraz z tym cudownym elektoratem internetowym, z ktorych co jeden to lepszy przypadek, wymagajacy indywidualnego podejscia, to medialne pranie mozgu, brutalne naprostowywanie, ukierunkwana cenzura, a nawet pacyfikacja niektorych sa jak najbardziej potrzebne.
  Ja bym zaangazowala nie tylko trolli i hejterow, ale wezwala na pomoc wszelkie "nieczyste, najczarniejsze moce internetu", stosowalabym paralegalne internetowe praktyki, stworzyla jakies internetowe bojowki terrorystyczne, nawet podprogowo szantazowalabym wyciekiem danych, generalnie wykorzystalabym wszelkie mozliwe paskudne narzedzia medialne.
  Bo tego wszystkiego to Jedyny Bog Wszechmogacy nie bylby w stanie ogarnac.
  Chcialabym zeby spelnil sie najwiekszy koszmar wyznawcow teorii spiskowych, ze tam na gorze to rzeczywscie siedzi jakis wielki mag z chytrym planem i on steruje wszystkimi mediami w znanym sobie kierunku. Jesli ktos taki ma szanse zaistniec to ja w tej sytuacji o kogos takiego prosze. To bedzie moje swiateczne zyczenie i obiecuje ze sama zaczne straszyc kims takim dzieci.

 • Oceniono 3 razy 1

  Ból dudy wolactwa nie mogącego się pogodzić, ze prywatna firma nie chce na swoich prywatnych serwerach treści, które są niezgodne z ich regulaminem. Ciekawe, że najgłośniej jęczą nazitrolle i inne katofaszystowskie bydło.

 • Oceniono 1 raz 1

  ciekawe kto będzie wycinał obrady naszego sejmu i wypowiedzi "sztandarowych" pisd?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane