Użytkownicy Netflix spędzają na oglądaniu miliard godzin tygodniowo. W Polsce robimy to inaczej niż większość

Robert Kędzierski
Netflix przedstawił statystyki za III kwartał 2017 roku. Rozszerzenie działalności na kilkadziesiąt krajów, do którego doszło w zeszłym roku, przynosi korzyści. Wszyscy użytkownicy serwisu spędzają w nim łącznie miliard godzin tygodniowo.

Firma ma 109 mln subskrybentów, którzy dziennie oglądają 140 milionów godzin filmów i seriali. Jak wyjaśnia TechCrunch daje to średnio 480 godzin na konto. W 2015 roku przy niespełna 75 mln abonentów średnia wynosiła 570 godzin. Udało się zatem zwiększyć skalę działalności, ale obecnie użytkownicy nie są już tak aktywni. 

Przeciętny użytkownik obejrzał w tym roku na Netflix mniej więcej 60 filmów.

Nie zabrakło też ciekawostek. Jeden z użytkowników serwisu obejrzał "Piratów z Karaibów" 365 razy w ciągu roku. Ogląda go zatem codziennie. Podobnie jak 53 inne osoby, które od 18 dni codziennie odtwarzają film dla zakochanych - "Świąteczny książę". 

Netflix w Europie i Polsce

W raporcie opublikowanym przez firmę znajdujemy też dane dotyczące Europy. 60 proc użytkowników ogląda filmy i seriale na telewizorze. W tym aspekcie różnimy się od naszych sąsiadów - smart tv wykorzystuje 47 proc. polskich internautów. Wolimy korzystać z boxów, co może świadczyć o tym, że nawet Polacy, którzy nie wymienili telewizorów na nowsze modele chcą korzystać z "telewizji nowej ery", za jaką może uchodzić Netflix. 

Miliardy na filmy i seriale

Netflix oferuje coraz więcej własnych seriali i filmów. W przyszłym roku zamierza przeznaczyć na autorskie produkcje 8 miliardów dolarów. Docelowo w bibliotece serwisu połowa pozycji ma być produkowana przez Netflix. Serwis zapewniać swoim klientom pozycje, których nie ma gdzie indziej. Podstawą takiej strategii jest m.in. decyzja dotychczasowego partnera, a wkrótce rywala. Swoje filmy z Netflixa zamierza wycofać Disney, który planuje założenie własnego serwisu VOD. 

Czytaj też: TVP znika z YouTube. Chce stworzyć własny serwis VOD. 

Wśród najpopularniejszych produkcji oferowanych w serwisie Netflix znajdują się tytuły takie jak "Narcos", "Stranger Things", "Orange is the New Black", "Black Mirror", "The Crown". 

Narcos

Więcej o:
Komentarze (37)
Użytkownicy Netflix spędzają na oglądaniu miliard godzin tygodniowo. W Polsce robimy to inaczej niż większość
Zaloguj się
 • anka_cieslicka

  Oceniono 27 razy 13

  "60 proc użytkowników ogląda filmy i seriale na telewizorze. W tym aspekcie różnimy się od naszych sąsiadów - smart tv wykorzystuje 47 proc. polskich internautów. Wolimy korzystać z boxów, co może świadczyć o tym, że nawet Polacy, którzy nie wymienili telewizorów na nowsze modele chcą korzystać z "telewizji nowej ery", za jaką może uchodzić Netflix."

  Ktoś zrozumiał powyższy fragment ?

 • piekarnik80

  Oceniono 9 razy 7

  Ja ogladam netflix'a bo..... szkoda mi czasu na reklamy jak i mozliwosc wyboru.
  Dodatkowo ogromnym plusem jest tryb off-line jak i mozliwosc ogladania na tel.

  Normalna telewizja padnie o ile sie nie zmieni. Kosztuje za duzo wzgledem oferty ktora prezentuje

 • tomq12

  Oceniono 3 razy 3

  "Jeden z użytkowników serwisu obejrzał "Piratów z Karaibów" 365 razy w ciągu roku. Ogląda go zatem codziennie"

  Błędny wniosek.

 • daere

  Oceniono 1 raz 1

  Tak. Każda stacja będzie mieć swój serwis VOD, i każda będzie chciała, żeby jej płacić abonament, taka teraz moda. Tylko ile abonamentów na raz może mieć jeden człowiek?

 • t.ziemianin

  Oceniono 1 raz 1

  "Firma ma 109 mln subskrybentów, którzy dziennie oglądają 140 milionów godzin filmów i seriali. Jak wyjaśnia TechCrunch daje to średnio 480 godzin na konto."
  Coraz dłuższe te doby. Pewnie dlatego taki zmęczony "redaktor".

 • superkoment

  Oceniono 5 razy -1

  Disney to ZŁO:

  pokojnaziemi.wordpress.com/2016/06/08/seksualne-podteksty-w-imperium-masona-disneya-i-nie-tylko-pedofilia-w-holyweird/

 • williamadama

  Oceniono 1 raz -1

  A ja lubię sobie ;-) zalukać. A Ty lubisz sobie zapłacić abonament. Najważniejsze jest, że każdy czuje się dobrze.

 • kenijro

  Oceniono 2 razy -2

  Dobrze, że są inne produkcje niż tylko netlixowe. Na przykład skandynawskie kryminały, które są inne od wszystkich i do których nie umywa się nic. Np. islandzki Trapped, czy szwedzki The Bridge. Masterpiece.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX